Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sea bass spinning & trofe baltabaş

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında _Rastgele_ tarafından paylaşıldı.

1. _Rastgele_

_Rastgele_ Daimi Üye

Merhaba hobidaşlar ,

Herşey biter geride hoş bir seda kalır , her avın ayrı bir hikayesi olur ve anısı zihinlerde bazen gönüllerde kalır .

Lodosu fırsat bilip @Ersen agayla düştük yollara .Av planları yol boyunca devam etti .İlk avlağımaza geldik , bir an önce maketimizi suyla buluşturmak için hummalı bir çalışma içine girdik :)

Yağmur ufak ufak yağıyordu , ekim ayın'dan kalma bir sıcaklık hava miisss , kamışı birleştir , ipi halkalar'dan geçir , rapalayı iliştir içimiz kıpır kıpır :)

Ve nihayet sahtelerimiz marmara denizi'nin karanlık suları ile buluştu . 2 saate yakın tık demedi , istişare edip mera değiştirmeye karar verdik .

2. meramız'da dalga boyu çok yüksekti , dalgalar nerdeyse üstümüzden geçiyordu :bsmagryr: ama yılmak yok :) bu balık zor balıktı ve biz zoru severiz dedik atıp çekmeye başladık .

15 dk sonra orta suda sağlam bir vuruş aldım makine kolunu sarmayı bırakıp sert bir şekilde tasmaladım , balık çetin ceviz çıktı biraz uğraştırdı :) balığı kendime yaklaştırdım iğneler çok güzel orutmuştu ağzına acele etmeden gripledim ve o artık ellerimdeydi :).

Dalga boyu düşmeye başladı ersen agaya dön
    üp '' bu gece uzun geçecek '' dedim , atışlar sıklaştı ha bindi ha binecek ve baaammmm:eek: sağlam bir balıktı aralıksız kalama alıyordu daha balığın kafasını çeviremeden iğneden kurtuldu:acpsnr: , ama yaşattığı adranalin güç seviyemi % 100 yapmıştı ve artık bölüm sonu canavarını bekliyordum :D:D:D

Denizi dövmeye devam tekrar vuruş aldım çok sıkı kafa atmasından gelenin ispendek olduğu belliydi ve oda iğneden kurtuldu .

Ersen aga'nın aldım aldım demesi ile hızlıca rapalamı sudan çıkardım grip elimde bekliyorum , balık kamışı makineyi kitledi aralıksız kalama alıyor :krktm::krktm: bir türlü ersen aga kamışı yukarı dikemedi , balık gittikçe gidiyor bir ara sarmaya başladı makineyi ama ne fayda balık fişekledikçe fişekliyor :krktm::krktm: zor'da olsa balığı kendine doğru biraz yaklaştırdı tam balık önümüze geldi son bir hamle daha yapıp kafa sallamaya başladı ve iğneden kurtuldu :acpsnr::acpsnr: sağlık olsun dedik ( '' O '' anları yandan seyredip yaşamak bile güzel :D:D )

Bir müddet sonra ersen aga yine seslendi aldım aldım , biraz uğraştan sonra balığı bana doğru çevirdi ipten tutum tam griplerken balık iğneden düştü :acpsnr::acpsnr:

Artık çok yorulmuştuk ve sırıl sıklamdık dalga boyu artmış ve rüzgar sert esmeye başlamıştı , bir ara ersan agaya şöyle açıkta bir tosun paşa binse ne kapanış olur be dedim:p. Son atışlardı ve balık kaybolmuştu . Rüzgarın dindiği an'da ve dalga'nın kırıldığı yerin arkasına sahtemi gönderdim , daha 3 tur sarmamıştım ki baaaammmmm :eek::eek: aman ALLAH'ım bu nasıl bir şey , daha tasma bile atma'dan sahtemi alıp gitmeye başladı 20-30sn durur diye bekledim ama duru durağı yok :krktm: , çok hızlı kafa'dan ip boşaltıyor ve kalama alıyordu bir ara kamışı dikip kafasını çevirmeyi başardım bu seferede sağa doğru fişeklemeye başladı , kalamayı çok sıkmama rağmen ara ara ip alıyordu , geri geri yürüyerek balığı karaya doğru getirmeye başladım , en ufak bir yanlışta denizin için'e sırt üstü düşe bilirdim çok şükür balığı'da kendimi'de sağ salim ata bildim .Balığa yaklaştım O da ne :eek::eek: trofe bir baltabaş ve iğneye yandan yakalanmış .Sanırım 10 dk beklemişimdir nabzım düşsün diye :D.

Daha önce 2 kilo üzeri bir eşkina yakalamıştım , ama bu bam başka birşey çok hızlı yön değiştirmesi kalama alması falan gerçekten güçlü bir balıkmış , o derece ki stella makinemin misina sarım rulmanı pert oldu :D:D , feda olsun bu baba yiğit balığa .

IMG_0523.JPG

Bu avım'da 125f kendo mor kafa rapala'nın gaga kısmını kısalttım ve'de başka rapala kullanmadım , çok güzel çalıştı .

IMG_0380.JPG

Daiwa ssr gagasın'dan biraz uzun bıraktım , tahmini 40-45 cm arası daları oldu

IMG_0379.JPG

Bu sahtenin adını kendo ssr koydum:D:D ve diğer renklerini'de yapıp kullanmayı düşünüyorum.

Avına avlağına saygı duyan tüm hobidaşlara RASTGELSİN.

Kamış : Daiwa morethan 97m
    Makine : Stella 3000hg
    İp misina : Daiwa tornument evo 0.18mm
    Sahte : kendo ssr 125f mor kafa :D:D

Son düzenleme: 18 Aralık 2017
    arkadas, serkankyn, tac826 ve 33 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. TrAcHuRuS

TrAcHuRuS Daimi Üye

Tebrikler. Anlatiminiz icinde tesekkurler.

_Rastgele_ bunu beğendi.
  4. enginson

enginson Daimi Üye

Tebrikler anlatım süper sanki aynı heyecanı yaşıyormuş gidi oldum. her daim rastgele ki böyle raporlar artsın :)

_Rastgele_ bunu beğendi.
  5. Yılmaz KAVAL

Yılmaz KAVAL Aktif Üye

Tebrikler heycan ı okurken aynen hissettik. :hhhhhh::hhhhhh:

_Rastgele_ bunu beğendi.
  6. angvil

angvil Aktif Üye

Betimleme harika, balıklar harika.

_Rastgele_ bunu beğendi.
  7. M.Taha D.

M.Taha D. Hesap Silme Aktif

Tebrikler Serdar ustam anlatımın akıcılığından dolayı bizde ıslandık gibi olduk.. :) Rastgelsin..

_Rastgele_ bunu beğendi.
  8. Lazarus

Lazarus Daimi Üye

tebrikler.. kendo ssr nasıl yapılır onla ılgılı bılgı de beklıyoruz :D

Mehmet Fatih, _Rastgele_ ve Mektupla bunu beğendi.
  9. huseyind

huseyind Aktif Üye

Güzel av güzel anlatım. Maşallah.

_Rastgele_ bunu beğendi.
  10. orhan37

orhan37 Üye

tebrikler serdar daha güzelleri nasip olsun

_Rastgele_ bunu beğendi.
  11. Levreko

Levreko Daimi Üye

Tebrikler güzel av olmuş :)

_Rastgele_ bunu beğendi.