Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Seaknight Monster W8 İp Misina İncelemesi

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar,
İlgili markanın başka detaylıca konusunu bulamadığım için buraya danışmak istedim.
Kendime 1,5 yıllık spin disiplini tecrübemden sonra bu sefer de sıfırdan bir surf disiplini takımı kurdum (imzamda da mevcut - Albastar Battle 3252 420cm 100-250gr + Okuma Safina Pro SNP-8000)
İstanbul'da ikamet ettiğim için arada sırada elbet biraz boğaz havası yada Haliç havası alırım, ama esas amacım yaz mevsiminde yazlıkta (Akbük, Kazıklı, Gürçamlar) yemliye yatmak.

Seçtiğim ip 0,32mm (50LB) siyah 8 örgü olan model. 500m aldım. Bunu direkt dolgusuz sarıp, şoksuz kullanacağım.
Ofisten arkadaşım, 2 yıldır bu ipin 0,28mm (40LB) modelini Tomcat 8000 makine + Albastar Trachurus 420cm takımla kullanıyor ve oldukça da memnun. Fluorocarbon şok vs. kullanmıyor. Kurşun arkası da yapıyor çoğunlukla.
Özellikle yemlide kullananların uzun dönem için yorumunu okumak isterim.
Bu arada Amazon Türkiye sayfasından kargo+kdv dahil 347₺ fiyata aldım.
Herkese hayırlı, bereketli avlar.
W8 0.32 mm yemli surf için oldukça iddialı kalınlıkta bir ip.
Olması gereken, yaklaşık 0.16 mm ip ve önüne de min. İki kamış boyu 0.35 mm civarı fc misina ile lider yapmak. Kurşun ağırlığına göre 0.40 mm olarak arttırabilir.
0.16 mm derken, zaten bu tip ipler 0.20 civarı gerçek değer verdiği için diyorum.
0.32 mm ipleri biz tekne ile akya avlarında vs kullanıyoruz önüne 0.60 mm fc misina bağlıyoruz.

DenizKSK

Üye
Adı
Denizcan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@Muhayyer hocam haklısınız, aslında ben eksik belirtmişim kelamımı çünkü bu ipi esasen tekne setim için de seçmiştim. Aslına bakacak olursak iki yerde kullanmak üzere edindim bu ipi. Teknede de önüne 0.40 FC lider yaparım diye düşündüm (imzamdaki gibi). Sonuçta bizim oralarda (Kazıklı, Güllük, Gürçamlar, Akbük) tekne turlarında tutulan balıklar belli. Gönül ister elbet şöyle güzel bir iri kıyım yazılı veya tombik gobene. Kuzuya, çatal kuyruk liçaya ise hiç değinmiyorum bile... :uzgnm: Savaş Dursun'un videolarını izlemekten gözlerimiz şaşı oldu, ama uzak bize o balıklar... 😞
Bu arada ürün 11 gün sonunda bugün geldi şükür.

20220920_153320.jpg20220920_153400.jpg20220920_153439.jpg

cazcıh

Üye
Adı
talip
Kan Grubu
A Rh Pozitif
ben de yemli avlar için jof ip aldım, valla gayet iyi.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
@Muhayyer hocam haklısınız, aslında ben eksik belirtmişim kelamımı çünkü bu ipi esasen tekne setim için de seçmiştim. Aslına bakacak olursak iki yerde kullanmak üzere edindim bu ipi. Teknede de önüne 0.40 FC lider yaparım diye düşündüm (imzamdaki gibi). Sonuçta bizim oralarda (Kazıklı, Güllük, Gürçamlar, Akbük) tekne turlarında tutulan balıklar belli. Gönül ister elbet şöyle güzel bir iri kıyım yazılı veya tombik gobene. Kuzuya, çatal kuyruk liçaya ise hiç değinmiyorum bile... :uzgnm: Savaş Dursun'un videolarını izlemekten gözlerimiz şaşı oldu, ama uzak bize o balıklar... 😞
Bu arada ürün 11 gün sonunda bugün geldi şükür.

Ekli dosyayı görüntüle 120361Ekli dosyayı görüntüle 120362Ekli dosyayı görüntüle 120363
Güle güle kullanın...
İddialı boyda balıklar yoksa 0,18 civarı iyi olurdu bahsettiğiniz tekne merasında. 😉
0,32 mm Savaş Dursun etkisinden olmuş sanırsam😃
Her halükarda her şey gönlünüzce olsun, rastgelsin.