Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sert ve Çiyanların Yemeyeceği bir Yem lütfen..

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Değerli Abilerim,

Geçen avımda deniz çiyanlarından ciddi derecede muzdarip oldum.. Şöyle söyleyeyim 15 20 dk içinde bile yemlere musallat oluyorlar yani beklemeli avı imkansız hale getiriyorlar. Mamun hariç denediğim bütün yemler malesef ucunda çiyanla ve onun kaşındıran kıllarıyla beraber geldi. Madya ve sübye özellikle sert yem olarak kullanıyorum ancak çiyanların bu yemlere aşırı bir ilgisi var malesef.. Sadece yeseler hadi neyse oltanın da takılmasına sebep oluyorlar.. Alternatif olarak çipuraya önerebileceğiniz yemler hangileridir acaba? Ya da çiyanlara karşı bir önleminiz var mıdır?

Saygılarımla

Turkishmoon

Yeni Üye
Adı
Volkan ÖZDAĞ
Baş parmağının tırnağından biraz daha büyük yengeç dene derim. Sahilde taşlıkların arasında gece 1 saat yürüyüş yap 20-30 tane bulursun. Daha sonra beklemeli av mı istiyorsun .... istediğin kadar :)

red baron

Aktif Üye
Adı
murat ocakçı
İskorpitin etinide kullana bilirsin karagözde bire birdir.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Benim bildiğim kadarı ile çıyanlara karşı yapılabilecek bir şey yok sanırım. Ama sert yem olarak madya ve sülünese alternatif olarak kayalara yapışık çin şapkası dediğimiz kabuklu canlılarıda kullanabilirsiniz. Bıçakla kayadan koparttıktan içi harika yem olur.

C.POLAT

Daimi Üye
Adı
Cem POLAT
Deniz kestanesi ve Deniz patlıcanını dene :)

enis59

Daimi Üye
Adı
Enis
deniz patlıcanını dene bence

enis59

Daimi Üye
Adı
Enis
her yerde değişik adlandırılıyor evet o

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Valla duvara yapışan taraklardan da denedim onlara da geliyor:) Patlıcanı kullandım biliyorum ama çiyan olan bölgede yani kayalık bölgelerde denemedim hiç. Ayrıca patlıcanların kullanılması yasak olduğu için ki zaten artık çok fazla kalmadı gözlemlediğim kadarıyla kullanmaya kıyamıyorum:) Yengeç ise benim bölgemde malesef çupranın hiç tercih etmediği bir yem bu mevsimde, ekim kasım aylarında ne olur bilemem.. En etkili yem boru kurdu onu da gündüz kullanmak ayrı bir dert ayrıca malzemecim herzaman getirtmiyor... İyice ümidi kesmiş durumdayım anlıyacağınız en iyisi deniz kestanesini deneyeyim ben:)