Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Shimano alivio cx 4.20

büyükçolpan

Aktif Üye
Adı
hamdi büyükçolpan
Selamlar kendıme bu sezon için Shimano alivio cx 4.20 kamiş almayı düşünüyorum kalite bakımından bı sıkıntı olacagını sanmıyorum ama genelde eminönü üsküdar iskelesının yanından avlanırım en favori av balıgım çinekop familyasıdır sizce bu kamiş uygun olurmu bıde aksıyonu yumusak bı kamış istıyorum siz degerli dostlara simdiden teşekkürler

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Selamlar kendıme bu sezon için Shimano alivio cx 4.20 kamiş almayı düşünüyorum kalite bakımından bı sıkıntı olacagını sanmıyorum ama genelde eminönü üsküdar iskelesının yanından avlanırım en favori av balıgım çinekop familyasıdır sizce bu kamiş uygun olurmu bıde aksıyonu yumusak bı kamış istıyorum siz degerli dostlara simdiden teşekkürler
Şimdiden hayırlı olsun.
Yumuşak aksiyonşlu kamışı yemli avlar için mi istiyorsunuz.
Shimano catana mormora 100gr. maksimum atarı ile yada
lineaeffe spritsurf 150 gr (ama 125 gr.'ı geçmeyin) maksimum atarlı bu iş için biçilmiş kaftandır..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Shimano CX çinekop familyası için ve diğer tüm boğaz balıkları için işinizi fazlasıyla görür.
Aksiyonu da orta serttir.

ainos

Aktif Üye
Adı
Ünal Özdemir
Alivio cx 4.20 120 gr atarlı kamış kullanıyorum. Kamıştan memnunum fakat dün 1.2 kg levrek çektim kolum koptu, özellikle kamışın; makinanın arkasında kalan kısmının uzunluğu işi zorlaştırıyor.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Alivio cx 4.20 120 gr atarlı kamış kullanıyorum. Kamıştan memnunum fakat dün 1.2 kg levrek çektim kolum koptu, özellikle kamışın; makinanın arkasında kalan kısmının uzunluğu işi zorlaştırıyor.
Aslında oranın uzunluğu kamışın daha kolay kullanılmasını sağlar.
Tutuş ve balığı çekiş sisteminizi bir gözden geçirin bence..
Bu arada levrek raporunu da açarsınız değil mi?

ainos

Aktif Üye
Adı
Ünal Özdemir
Aslında oranın uzunluğu kamışın daha kolay kullanılmasını sağlar.
Tutuş ve balığı çekiş sisteminizi bir gözden geçirin bence..
Bu arada levrek raporunu da açarsınız değil mi?
Atış mesafesi konusunda problem yaşamıyorum ama oltayı çekerken hala alışamadım :)

Herhalde dediğiniz gibi tutuş şeklimde hata var...

Levrek raporunu yazacaktım ama fotoğraf cep telefonumda ve ben de bilgisayara bağlantı kablosunu İstanbulda unutum :(

Levrek ve bir sargos fotoğrafı duruyor ...

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Atış mesafesi konusunda problem yaşamıyorum ama oltayı çekerken hala alışamadım :)

Herhalde dediğiniz gibi tutuş şeklimde hata var...

Levrek raporunu yazacaktım ama fotoğraf cep telefonumda ve ben de bilgisayara bağlantı kablosunu İstanbulda unutum :(

Levrek ve bir sargos fotoğrafı duruyor ...
Sağlık olsun.
Fotoğrafları indirince açarsınız, bekleriz biz. :)

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Yemlide kullanacaksanız fazlasıyla iş görür. Çaparide ve rapalada da iş görür fakat zamanla daha hızlı aksiyonlu bir kamış arayışına girebilirsiniz.

büyükçolpan

Aktif Üye
Adı
hamdi büyükçolpan
Aksiyonu sert bır surf kamişim var balık vuruslarıı çok net anlamıyorum o yuzden yumusak aksıyonlu bır kamiş bakıyorum kıyıdan yemliçinekop avları için

büyükçolpan

Aktif Üye
Adı
hamdi büyükçolpan
Arkadaşlar shimanoo tıtanos 550 xsa alivio yauygun olurmu bıde makine nasıldır tavsiye edermısınız