Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Shimano mu? Yoksa Daiwa mı? Yorumlarınızı Alalım :)

Shimano mu? Daiwa mı?

• Shimano

• Daiwa

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Volkanswat

Yeni Üye
Adı
Volkan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Daiwadaki magsealed teknolojisinin harikalar yarattığı 2 makineye sahibim arkadaslarimda da bu fiyat bantlarında shimanolar var dönüş kayganlığı olsun akışkanlığı olsun daiwa bir adım önde

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Mercedes mi Bmw'mi kadar zor bir soru. Bence ikisinin de çok güzel ürünleri var. Bir tırt seri bir orta seri shimano makine kullandım. Daiwa'nın LT ve magsealed makinalarını merak ediyorum kullanmakta istiyorum. İkisi de iyidir bence :)

exxper

Daimi Üye
Adı
Mehmet
shimano candır gerisi heyecandır.:)

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
Sonunda ekip envanterine bir daiwa ekleniyor ve bu çetin sorunun cevabına bir adım daha yaklaşıyoruz :)
Benim ayırma şeklim ise namıdeğer ştradic ve diğerleri :)

Engin MA

Üye
Adı
Engin Aydoğdu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İki markanın da fanatik derecede kullanıcıları var, bu konuda lütfen, teknik açıdan ve kullanım olarak yorumlarımızı yapalım, Memnunsak neden? Değilsek Neden? Marka ve model olarak hangi makinalara sahibiz ve ne kadar süredir kullanıyoruz? Hangi disiplinde ve hangi şartlarda kullanıyoruz? Avantajları ve dezavantajları nelerdir ?
Surf'te 2 kamışımda ve LRF'de Daiwa kamış kullanıyorum. İp olarak Surf makinalarımda Shimano ip var. LRF'de ise 0.06 Daiwa J-Braid Grand var. LRF'de 5,7,8g gibi sahteler kullanıyorum. Kamış ip kombinasyonumda atış erimi bence çok iyi. Bu arada surf makinalarımın dibine dolgu yaptım ancak biraz fazla mı oldu bilemiyorum. Fotoğraftan anlayabilecek varsa cevap atarsa sevinirim.xcxcx.jpg

CanBaykan

Aktif Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
bir deli çıkar kuyuya bir taş atar ve benim gibi OKUMA der :D vur kır parçala gönder yapılsın gelsin
Neden olmasin,
Mesela Okuma nin Makaira adli makinasi bircok daiwa ve shimano dan kaliteli.

huseyind

Daimi Üye
Adı
Hüseyin
Shimano mercedes daiwa da bmw muadili gibi geliyor bana. Diğer markalar için sıralama belirlenebilir :)