Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Shimano mu? Yoksa Daiwa mı? Yorumlarınızı Alalım :)

Shimano mu? Daiwa mı?

• Shimano

• Daiwa

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
B

BS Okuru

Misafir
Çevirmeye uğraşmayacağım...Zaten Dünya'da olta balıkçılığı pazarında neler olduğunu takip edecek kadar İngilizce bilmiyorsanız "hangi marka en iyi" sorusuna vereceğiniz cevap mutlaka eksik olacaktır. Neden çok sevdiğim, hatta öldüğüm 2010 Saltiga'mı satmak üzereyim, neden imkanım olduğu halde ağır sınıf makinelerin tartışmasız kralı "Saltiga Expedition" almadım, neden hiçbir halta benzemeyen yeni Stella yerine fellik fellik arayıp sıfır kondisyonda 2008 Stella'lar aldım ve neden ağır sınıf makine parkımın çoğunluğunu bugün Tica Talisman'lar oluşturuyor hepsinin cevapları son paragrafta...

Planet Daiwa - AlanHawk.com

Ha şimdi diyeceksiniz "neden hep ağır sınıf ve pahalı makineleri örnek verdiniz?" Kusura bakmayın ama beş kilonun altında her hangi bir balık için makine alacaksanız Okuma ve Spro fiyat-performansta tüm Japonları döver... Paranıza yazık olmasın daha fazla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

yusufd

Aktif Üye
Adı
yusuf
Bu tica talismanı boğazda kullanan var mı acaba performansını çok merak ediyorum.

fatih014

Aktif Üye
Adı
fatih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu tica talismanı boğazda kullanan var mı acaba performansını çok merak ediyorum.
BİZİM ARKADAŞLAR BU MAKİNAYI SAZAN DA BİLE KULLANIYORLAR.OLDUKÇA GÜÇLÜ BİR MAKİNA.15 KG DRAG VAR DEMİŞTİ.

Nut

Aktif Üye
Adı
Göksel
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Daiwa ve shimano kafa kafaya gider.. Ülkemizde ne olduğu belirsiz markaların üst segmentlerine para vermektense, kaliteli markanin en alt sinifini satin almak balikci icin avantajdir.. Hem daha hesaplidir, hem de daha kalitelidir.. Turac'in vitrin urunu olan Abu Garcia'yi es gecmemenizi oneririm.. Ulkemizde Abu Garcia urunler biraz pahali ve yeterince tanınmıyor.. Daiwa kalitesinde ürünleri var.. Shimano catana dan sonra ikinci makinemi daiwa sweepfire aldım.. Bilya sayısını arttirmayi düşünüyorum.. Alüminyum gövdeli makineler, bilya terfisi ile evladiyelik birer makine olur iyi kullananlara.. Neden daiwa, shimano veya abu garcia?? Kasna avinda elde olan grafit makine yayin denk geldigi zaman kirilabilir.. Her zaman malum lider markalar avantaj balikcıya..

Nut

Aktif Üye
Adı
Göksel
Kan Grubu
A Rh Pozitif
2500luk daiwa ile 4000lik shimano makine bir turda aynı misinayi sarıyor dikkatimi çekti.. Daiwa nin kafa yapısı daha büyük muadillerine göre..

Y

yasinmak

Misafir
Eldeki shimano son avlarda atış sırasında kapanmaya başladı. Nedenini anlayamadım. İnsan sinir harbi yaşıyor.

pars

Aktif Üye
Ne derler; asla ilk aldığınız makina veya kamış son olmaz!
Hepsini denedim desem; makinada daiwa, kamışta fladen ni tek geçerim desem! Tekrar tekrar sorulan ve cevabı aranan bir soru gibi sizde kendi sorularınıza zaman içinde kendiniz cevap bulacaksınız! Ve cevabı tek olmayan sorular bunlar!

Adı
Raşo
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ne derler; asla ilk aldığınız makina veya kamış son olmaz!
Hepsini denedim desem; makinada daiwa, kamışta fladen ni tek geçerim desem! Tekrar tekrar sorulan ve cevabı aranan bir soru gibi sizde kendi sorularınıza zaman içinde kendiniz cevap bulacaksınız! Ve cevabı tek olmayan sorular bunlar!
Fladen kamışlardan bende memnunum 3 metre 40,80 atarlı,3,30 metre 150 gr atarlı üçer parçalık iki modeli var total flex maksimus serisi şimdi 3,lb atarlı yine üç parça 3,90 mt olanını alacam lüfere yemlide kullanıyorum atçekte kullanıyorum taş gibi tavsiye ederim

zokacı

Daimi Üye
Adı
nejdet
fladen totalflex 40.80 gr 3 mt bende aldım raw2 40 makinayla harika takım oldu