Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Shimano Nexave 4.20 Dx Te - 200 Ve Başımdan Geçenler...

adil kaan

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
cümleten hayırlı günler,
yaklaşık 1.5 sene önce aldığım shimano nexave 4.20 DX - TE - 200 gr hakkında başımdan geçen hikayeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Dolar fiyatlarındaki çılgın yükselişin hemen ardından o zamanlar takip ettiğim bu kamışın fiyatı birden 600-700 liralardan 1.300 ler civarına çıkmıştı. Bende baktım olacak gibi değil internette bulduğum bir site üzerinden eski fiyatı olan (yalan olmasın) 750 TL ye satın aldım ve kamış kargo ile bana ulaştırıldı.
İncecik yapısı ile elime aldığımda adeta mızrak tutuyormuşum gibi bir hisse kapıldığım bu kamışa resmen aşık oldum ve hemen soluğu boğazın kenarında aldım. sezon yaz dönemiydi. takıma bir çapari ekleyip 100 gr bir kurşunla ilk atışımı gerçekleştirdim ama atış esnasında kamıştan garip bir 'çıtırtı' geldi. anlayamadım 'misina mı yüzüğe dolandı' diye düşündüm. 2. atış sırasında ise kamış uçtaki 2. parçanın dibinden 2 ye bölündü :agla: muhtemelen kargoda gelirken kamışta hasar oluşmuştu ve teslim sırasında kamışı incelememe rağmen görememiştim. (belki bir kılcal çatlak vs)
ne shimano servisi ne satın aldığım web sitesi nede kargo bana yardımcı olmadı sağolsunlar. hepsi topu birbirine atıp durdu. aksini de beklemiyordum açıkçası. birtek teknik serviste babacan bi abiye derdimi anlatınca 'tamam dedi gönder senden ücret almayacam. yedek parça mevcut değiştirelim dedi' kamışı paketleyip gönderdik.
kamışın parçası değişip geldi 180 tl civarında bir ücret kitlediler : )) mecbur ödedik. ödedik de kamışı elime aldığımda ordaki çocuk tam 'nasıl abi iyi olmuş mu' demeye kalmadı elimi attığımda kamışın en uç kısmı (kılavuzun dibinden) tık diye kırılıverdi. o sırada kamışı harbiden dizimle ikiye bölmek istedim. 'hee dedim bak bayağı iyi olmuş'.. kamış bir daha servise geri gitti.. uç kısmı tamir oldu geldi.. geldi de bu seferde yüzük kırık geldi.. vay dedim arkadaş ne beddua almışım yaa. çocuk gözümün önünde bol tutkallı bir yeni yüzük taktı (hala oksitlenip duruyor) aldım kamışı eve geldim. nerdeyse 3-4 ay hiç ava çıkmadım. aşık olup aldığım bu kamışla aramıza büyük bir soğukluk girdi öle kuzu gibi yattı aylarca..
sonuçta son bir senedir bu kamışla tekrar aktif olarak av yapmaya başladım. görüp soranlar oluyor memnun musun diye. bence mükemmel bir kamış. atış esnasındaki dengesi, toparlanması ve hissiyatı harika. iyi bir erim mesafesi yakalamanız için öle çok abanmanıza da gerek yok. kamış kendi işini kendi görüyor. tam da istediğim gibi bir çapari ve yemli kamışı. shimano'nun bu alt segment sayılabilecek kamışı böyle keyif veriyorsa pahalı ürünlerini düşünemiyorum açıkçası.

cümlenize kazasız belasız
rastgelsin.

nagoyalı

Üye
Adı
sertan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
hocam gecenlerde daiwa morethan kamışım arabanın kapısıyla tanıştı :)
malzeme aldıgım yerde ikinci el ve tamir bölümü var
ilgili kişi ile görüşmem sonrası
kırılan kamış tamiri yapılmadıgını
istersem kırılan bölümde sonlandırılıp o şekilde kullanabilecegim
yada parçanın yenisi ile degiştirmem gerektigini ifade ettiler
nihayetinde içi boş konik bir boru
internette izledigim kadarıyla
içine kırık bölgenin her iki tarafına denk gelen yüksüklerden destek alacak şekilde bi parça yerleştirilerek yapıştiriliyor
hal böyleyken o kısımdaki esneklik yapısı bozuldugundan gerçek performansını yakalaması zor ama bir şekilde iş görüyor
şimdilerde ıskartaya çıkan morethan yerine
shimano exsence sahibi olmakta hoş

adil kaan

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
sana da geçmiş olsun hocam.
zaten binbir düşünüp zorla aldığımız malzemelerin başına böyle kötü şeyler gelmesi oldukça fena.
yetersiz teknik servis ve yedek parça yüzünden mağdur durumda kalan oltacı sayısı çok.
resmen işimiz Allah'a emanet. birkaç yıl evvel çok tartışılan shimano servisi ile alakalı bir laf etmiştim arkadaşıma; 'alırsın yıllarca kullanırsın ya da başına birşey gelir çöpe atarsın : ))'
neyseki şimdi onlarda durumu bayağı toparladılar.

yeni kamışınızı iyi günlerde kullanın inşallah : )