Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Shimano Sahara 4000 Fı Xg Hakkında Bilgi

tekkral

Üye
Adı
Yusuf GÜL
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar ustalar mevcutta istavrit gibi ufak avlar için kurduğum Shimano Sienna 4000 FE,Daiwa Crossfire Serisi 360cm ikilisinin yanına birde spin takım eklemek istiyordum . Spin takımına Okuma Salina Seaspin 288cm 15-45g kamışımı hali hazırda aldım buna birde makine almak istiyorum . Aslında Sienna'ya bir abimden eski catanalarından kalan yedek kafa aldım ama yine de aklım hep karışıyor . Ne diyorsunuz Sienna bana bir müddet yeterli olur mu ? Yoksa almalımıyım spin takımama bir makine . Makine olarak da Shimano Sahara 4000 Fı Xg sormamın sebebi bir bayide 350 tl ye bulmam ve karşılaştırdığım zaman eşdeğeri makineler daha pahallı gibi geldi bana . 350-400 tl ye sizin önerilerinize açığım ve bu makineden kullanan varsa yorumlarını almak isterim .

İsottevfik

Daimi Üye
Adı
İsot Tevfik SARI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Shimano Sienna ve Sahara modelleri, USA kataloğuna ait ürünlerdir ve bu katalogdan bazı seriler, bizim iç pazarımızda da bazı özel nedenlerden dolayı extradan satılır. Sienna, bizim Catana serisine eşdeğer ve 1+1 rulman, Sahara da, biraz yüksek devrine rağmen, Exage serisine eşdeğer gibi durur. Sienna hariç diğer serileri kullanmış biri olarak, bu günkü deneyimlerim dahilinde siennayı eler, Sahara ve Exage serilerine yönelirdim; bu bütçe doğrultusunda tabii. Sahara yedek makarasız ( Son kutu içeriği hakkında yanılmış olabilirim.) ve yüksek devir, Exage, yedek makaralı ve biraz daha düşük devir.

Buradaki ilan açıklamalarında '' Yedek makara var '' denir. Sormak gerek.

Shımano Sahara 4000 Fı Spin Makina - n11.com

Son düzenleme:

barlas61

Daimi Üye
Adı
Okan
Sahara 2500 kullaniyorum. Yedek kafa yok yalniz @İsottevfikk arkadasin soypedigi gibi yuksek devir degil. Bendeki bir turda 73 cm sariyor.
Tek kotu yani ise geri salma olmamasi. Kalamadan yada tutucuyu acip bosa misina salman gerekiyor. Onun haricinde makina guzel. 4000 modelini kullanmadim ona yorum yapamam. Benim yorumlarim 2500 luk modeli icindir.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bendeki shimano sienna 2500 FD serisi 3+1 rulman. Fe serisi 1+1...İlginçmiş.
Yine de ben olsam madem 4000 lik shimano makine var elinizde başka makine almazdım. Yedek kafa da varmış.

tekkral

Üye
Adı
Yusuf GÜL
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@Muhayyer @barlas61 Yorumlarınız için teşekkür ederim . Bu alacağım makineyi sadece spin amaçlı kullanacağım . Sienna ufak avlar için aynen devam . Exage güzelmiş fakat çekeri saharaya göre biraz düşük gibi . Çok anlamıyorum ben ama sahara 11 kg yazmış vermez herhalde . 11 kg. levrek tutacak değilim tabide :D Sahara yı spinde kullanacağım için yüksek devirli ve çekeri biraz daha yüksek olması beni yanıltıyor mu acaba ?

@İsottevfikk ustam yedek kafaya ihtiyacım olmaz herhalde diye düşünüyorum . Sienna da var zaten hali hazır da . Bu saharayı sadece spin amaçlı düşüyorum .

tekkral

Üye
Adı
Yusuf GÜL
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ustalar fikirlere açığım .