Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Shimano Sahara 4000 Ip Sarımım Doğru Mu?

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ekli dosyayı görüntüle 90539

Daiwa Legalis 4000 CXH ile değiştirdim kesinlikle sarımı çok farklı. Hata makinedenmiş emin oldum. Umatım pişman olmam.
Geçen ben de legalis makine aldim lrf icin. Sarimi bozuk geldi zor sariyordu iade ettim ve misinayi one yigiyordu benimki. Gerci daiwalarda olan bi ozellik o uzaga atis icin. Fakat dedigim gibi benim gorerek alma sansim yoktu bozuk geldi iade ettim :( Fakat siz duzgun bir makine almissiniz hayirli olsun iyi gunlerde kullanin daiwa makineler iyidir severim :)

murat006

Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Shimano daha sağlam duruyordu. Ama bununda 55 gram avantajı var ona göre iyi mi kötü mü bilemedim. Ancak deneyerek almak adına Daiwa almak durumunda kaldım. Umarım pişman etmez. Alt dolgusu az oldu biraz onu artırmam lazım. Önümüzdeki cumartesi ilk turna avına bu makine ile gideceğim deneyeceğim. Orda daha net anlarım.

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Shimano daha sağlam duruyordu. Ama bununda 55 gram avantajı var ona göre iyi mi kötü mü bilemedim. Ancak deneyerek almak adına Daiwa almak durumunda kaldım. Umarım pişman etmez. Alt dolgusu az oldu biraz onu artırmam lazım. Önümüzdeki cumartesi ilk turna avına bu makine ile gideceğim deneyeceğim. Orda daha net anlarım.
Ben de arızalı çıkan legalisi iade edince makinesiz kaldım :) Sonra aliexpressten shimano ultegra 1000 sipariş ettim lrf için. 550 Tl ye geldi umarım gümrüğe takılmaz :) Shimano mu daiwa mı konusuna girmeyeceğim ikisi de bu işin nirvanasına ulaşmış markalar :) Ben eskiden shimano veya okuma alırdım daiwalar ağır olurdu fakat özellikle bu lt serisinden sonra tercihim daiwa makinelerden yana. Shimanonun dönüşü bir tık daha güzel daiwaya göre sanırım bisiklet için vites, dişli vs ile de uğraştıkları için deneyimliler bu konularda fakat bence daiwalar daha sağlam ve güçlüler. Vaat ettiği teknolojiler de beni daha çok tatmin ediyor.(Mag-Seal, Zaion vs.)Ayrıca daiwanın tasarımlarını daha şık buluyorum. İçiniz rahat olsun legalisten pişman olacağınızı sanmam. Shimano makinelerim de var onlar da gayet güzel. Yanlış anlaşılmasın tamamen şahsi düşüncelerim bunlar herkes keyif aldığı makineyi kullanır ;)

Son düzenleme:

adil kaan

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
konunun üzerinden biraz geçmiş ama aynı makinadan bende de var ve aynı dertten bende muzdarip oldum. sanırım foruma da yazmıştım.
bir kaç cevap önce 'Aero Wrap 2 olmadığından dolayı böyle sarıyor' denmiş. iki makinada da aynı problem olduğuna göre doğru cevap bu olabilir. çünkü bende pul ekleyip çıkararak 10 kere falan sarım yaptım ama bir türlü düzeltemedim.

makinayı çok fazla kullanma şansım olmadı. 4-5 kere av yaptım ama herhangi bir sorun yaşamadım açıkçası. makinayı çok seviyorum bide düzgün sarsa baştacı olurdu : )
rastgelsin.

Ekli dosyalar

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
konunun üzerinden biraz geçmiş ama aynı makinadan bende de var ve aynı dertten bende muzdarip oldum. sanırım foruma da yazmıştım.
bir kaç cevap önce 'Aero Wrap 2 olmadığından dolayı böyle sarıyor' denmiş. iki makinada da aynı problem olduğuna göre doğru cevap bu olabilir. çünkü bende pul ekleyip çıkararak 10 kere falan sarım yaptım ama bir türlü düzeltemedim.

makinayı çok fazla kullanma şansım olmadı. 4-5 kere av yaptım ama herhangi bir sorun yaşamadım açıkçası. makinayı çok seviyorum bide düzgün sarsa baştacı olurdu : )
rastgelsin.
Kullandigim iki tane shimano makine var ikisi de bu sekilde ortasi çok hafif içe göçük sariyor. Bence bir sorun degil fakat fotodaki ip sıkı sarılmamis

adil kaan

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kullandigim iki tane shimano makine var ikisi de bu sekilde ortasi çok hafif içe göçük sariyor. Bence bir sorun degil fakat fotodaki ip sıkı sarılmamis
bencede bir sorun değil. bende de exage ve socorro var ama onlarda bukadar bariz bir yamukluk yok. dümdüz sarıyolar. bilemedim vallahi.
evet makinanın üstündeki ip bana da pek sıkı görünmedi. belki son yaptığım avlar yüzündendir. kurşunla atıp tekrar bi sarayım ben onu.

Ekli dosyalar

Herr-Zander

Daimi Üye
Adı
Kuzey
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bencede bir sorun değil. bende de exage ve socorro var ama onlarda bukadar bariz bir yamukluk yok. dümdüz sarıyolar. bilemedim vallahi.
evet makinanın üstündeki ip bana da pek sıkı görünmedi. belki son yaptığım avlar yüzündendir. kurşunla atıp tekrar bi sarayım ben onu.
Elimde bir de shimano sedona var o da cok hafif içe gömüyor fakat atista bugune kadar hicbir sorunla karsilasmadim ikisinde de kusgozu vs. Eger bu bir sorunsa da cok ice sarip erimi etkilemedigi veya düğüme yol acmadigi surece bence kafaya takmaya gerek yok :)