Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

shimano socorro sw 6000 - yemli ve çapari için

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında adil kaan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

biomaster hayalim kredi kartındaki bir kaçak yüzünden ertelenince bende hızımı alamayıp bi tane socorro 6000 SW edindim. Yeni modeli Hagane dişli ve X-Ship teknolojileri ile donatılmış bu makine aslında sınıfının alt üyelerinden. tuzlu su konseptine göre geliştirilmiş kasası 445 gr ağırlığında, 4.6 devirli ve 1 turda 81cm misina topluyor. fiyat olarak makul bir seçenek.

makine elime bugün ulaştı. ilk izlenimlerim oldukça olumlu. makine elimize iki parça ulaşıyor. kasa ve kol. kolu kasaya vidası ile monte ediyorsunuz. yani katlanan bir kolunuz yoz. bu arada herhalde 445gr ın 45 gr ı koldur diye düşünüyorum : ) biraz irice. ilk defa topuzu olan bir makinem oluyor. topuz beklediğimden çok daha büyük. avcunuzla anca kavrıyorsunuz. topuza alışkın olmayan biri için acayip eğlenceli bir iş : ). çok rahat ve keyifli bir makina. makinanın geri dönüşü tetiği (yada o mekanizmanın adı her ne ise) yok. ben pek kullanmadığım için sorun olmuyor şayet siz alışkın iseniz başınız derde girebilir.

Niyetim bu makine ile boğaz ve karadeniz'de çapari ve yemli avlarda max. 150gr kurşunlarla akıntısız meralarda av yapmak. başlıca hedef balıklar istavrit : ) yemli avlarda çinekop ailesi ve kısmet olur planladığım karadeniz avlarını gerçekleştirebilirsem kalkan.

Sonuç olarak aklımda bazı şüpheler var ama yinede makinadan umutluyum. bana uzun zaman yoldaş olur gibime geliyor. sizin önerileriniz ve düşünceleriniz nedir acaba?

cümleten rastgele

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. BS Okuru

BS Okuru Misafir

gayet güzel makina şöyle anlatmaya calışayım

agartan bunu beğendi.
  4. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

Makinadan yana benimde bi suphem yok. Beni korkutan ara ara cok basan bogaz akintisi. Daha once de bogazda makina parcalamis biri olarak bunuda dagitmak istemiyorum ; ))

Sent from my LG-H525 using Tapatalk

5. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Güle güle kullan Adil

6. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

Saol abi

7. cemiltonguç

cemiltonguç Daimi Üye

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

8. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

Tesekkur ederim usta.

9. Apathetic

Apathetic Daimi Üye

Merhaba, konunun uzerinden baya gecmis.. kullandiktan sonraki izlenimleriniz neler? Bende teknede ve yemlide kullanmak icin 5000ligini edinmek istiyorum.. makina sizi bogazda ya da yemlide hic yari yolda birakti mi?

10. melanur

melanur Aktif Üye

Selam bizim burda teknede slow Niğde kullanılıyor şu ana kadar bi sıkıntı çıkmadı

Apathetic ve coner bunu beğendi.
  11. adil kaan

adil kaan Aktif Üye

selam mesajınızı şimdi gördüm; bu zaman zarfı içinde makinayı bir kaç kere test etme fırsatım oldu. makinayla boğaz'da akıntısız sularda 125-150 gr ile yemli çinekop avları yaptım. hiç bir sıkıntı yaşamadım. süper. bir iki sefer de denk geldim 170 gr ile akıntılı bir merada rapala çalıştım. biraz bileğim koptu tabi ama makina işini yaptı. ama uzun süre böle kullanırsanız büyük ihtimal ile dişlilerini haşat edersiniz.

bence yemli ve çapari avları için 115-130 gr arası kurşunlarla sorun yaşamazsınız. memnun kalmadığım özelliği misina toplaması. sanırım az kaçıyor boğaz için. bir 'sar sar bitmiyor' durumu oluyor : ) kafa küçük.
    belki 8000 liği düşünülebilir boğaz için. daha uygun olur sanırım.

rastgelsin.

Apathetic bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş