Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

SHİMANO TÜRKİYE MEMNUNİYET

Konu, 'Genel Konular' kısmında YEKTA tarafından paylaşıldı.

1. kgndz

kgndz Üye

Arkadaşlar,

Hasbelkader aldığım Ultegra makinemde problem olunca hemen Shimano Türkiye'ye ulaştırdım, daha sonra kendileriyle (Caner bey)8-10 aramadan sonra ulaşabilip görüştüğümde problemli parçanın ellerinde olmadığını, sipariş verdiklerini ve yurt dışından gelecek kargoda olduğunu belirttiler. 1,5 ay sonra kargo geldiğinde parçanın kargodan çıkmadığını ve bir sonraki kargoya sipariş verdiklerini belirttiler. Ben tabi 2 haftada bir aramaya devam ettim. Bu arada Caner bey endişe etmeme gerek olmadığını, parça yeni kargoyla gelmese bile sağlam bir makineden parça söküp makinemi göndereceğini belirtti. Neyse 1 ay sonra geldi ve ne tahmin edersiniz. Tabiki parça gelmemiş. Neyse Caner bey yeni makineden parça söküp makineyi yapıp 1 hafta sonra geöndereceğini söyledi. Bir hafta sonra müjdeli haberi almıştım, makineyi alacaktım. Hemen teslim alacağım yere gitmiştim, vardığımda daha önceden de tanıdığım kişi biraz endişeli bir şekilde makinemin geldiğini ve 65 tl fatura edildiğini söyledi. Makineyi aldığımda ne göreyim, gittiği gibi gelmiş, sadece yağlamışlar, yanında da mis gibi bir fatura tokalamışlar. Arkadaşlara dedim ki, bu makineyi yük altında denemem lazım olmamış dediğimde tamam dediler ve 2 gün sonra denemede aynı problemin devam ettiğini görüp sinir ve hışımla makineyi boğazın derin sularıyla buluşturdum. Çok memnunum Shimano Türkiye'den beni büyük bir sıkıntıdan kurtardı.

Şaka bir yana Shimano Türkiye'nin teknik destek konusunda kendisini geliştirmek için 3-5 fırın ekmek daha yemesi gerekiyor. Distribitörleri İnce Çizginin yanında her açıdan geri kalıyorlar. Shimano makineler hakikaten vazgeçilmesi zor makineler, ancak ciddi şekilde pahalılar. NBalık sevdalıları dişinden tırnağından artırıp bu makineleri alıyorlar. Onun için Shimano Türkiye'nin teknik destek konusunda daha hızlı olmaları, çözüm odaklı olmaları ve hepsinden önemlisi ulaşılabilir olmaları gerekiyor, sonuçta bedava tamir yapmıyorlar değil mi?

Sevgiyle kalın

Kemal

Ersin1903, sergio ve senihcan bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Nomad

Nomad Üye

1000'lik stradic makinenin kılavuz rulmanı ses yapmaya başladı, Shimanonun Çanakkale'de bulunan bayilerinden "EFE Fishing Balık Malzemeleri"ne makineyi gönderdim, bayii de sözde servise göndermiş, aradan 3 ay geçtikten sonra makinede bir sorun yok diyerek aynen olduğu geri gönderilmiş.
    SHIMANO Fishing | Türkiye sitesinde iletişim bölümü de yok telefonla arayıp sorayım: "size gelen makineyi hiç dokunmadan 3 ay bekletip sonrada bi sorun yok diyerek nasıl geri gönderissiniz?" diye ama telefon edebileceğim yada mail atabileceğim bir muhatap yok karşımda!

Stradiclerin kronik sorunu kılavuz rulmanının ses yaptığı ve neredeyse tüm stradiclerin bu sorundan eninde sonunda bu şikayetle servise gittiği halde nasıl olur da bi sorun yok diye serviste üç ay bekletildikten sonra geri gönderilir, tam lrf zamanı boşu boşuna 3 ay resmen alıkonulur makine???

Shimano Türkiye de tanıdığı dostu olan arkadaşlardan ricam şu konuyu bir araştırsalar, yoksa bayii de kaldı da hiç mi gönderilmedi, nedir acaba işin aslı astarı öğrenebilir miyiz?

Son düzenleme: 29 Temmuz 2019
    M. Taha D. ve trkc bunu beğendi.
  4. Apathetic

Apathetic Daimi Üye

Facebookta shimano turkiyenin sayfasi olucak, konuyu oraya da yazarsan ordan hizli cevap veriyorlar.. gecende bir arkadasin stradicten ses geliyordu, gonderdi ve makina gelince icinden bildigin baya kum dokuldu, birde bakim yapildi diye para aldilar.. malesef boyle seyler yasaniyor..

Nomad bunu beğendi.
  5. KaNKuRT

KaNKuRT Moderatör Yönetici

Benim son başıma gelen ise Daiwa dan
    Makine geri kaçırıyor, dedikki bir baksınlar fazla yağlanmış olabilir temizleyip gönderirler dedim
    Yaklaşık 1,5 ay sonra ki oda zorla makine geri geldi,
    Makine gittiği gibi geri eldi,
    Dediklerine göre temizlik yapılmış ( öyle diyorlar ) ,
    içinde bir parça eksikmiş :kötü::kötü::kötü::kötü:
    Üstüne de bi dünya para alıyorlar.
    Bakmıyorlarmı , baştan mı savıyorlar,
    İçimde şüphe uyanmadı değil,
    Parça eksikliği hiç düşündüğüm birşey değildi ama dediğim gibi içimde şüphe uyandı,
    Makinenin parçayı alıp başkasına verip sizin makinede parça eksik derlermi diye !!!!!!!!!

:(

agartan ve Nomad bunu beğendi.
  6. trkc

trkc Daimi Üye

Şu makinenin kolu aldığımdan beri içe doğru yamuktu. Birkaç ay sonra başka bir arkadaşın makinesiyle karşılaştırınca fark ettim. Bariz yamuk yani. Üzerinde hiçbir düşme ezilme soyulma boya atması falan da yok. Elle bi deneyeyim dedim kesinlikle bükülme şansı da yok. Zaten sonradan bükülse kolun iç tarafının boyası pürüzlenir dış tarafın boyası çatlardı.

Bunlara inceleyin bakın siz karar verin dedim olmadı. Detaylı fotoğraf video göndereyim dedim kabul etmediler. Hiçbir şekilde bakmadan inceleme vs yapmadan kullanıcı hatası diye kestirip attılar.
    En son sosyal medyada hiç yorum katmadan olanları olduğu gibi yazdım. Bayağı zor durumda kaldılar. Yetkililer, av bayileri vs biz çözelim falan demeye başladılar. En son shimano Türkiye servisinden yetkili biri ulaştı. Laga luga yapma kol kaç para dedim. Ben bedava kol almak için yazmadım bunları dedim. Öyle parasını verip sıfır kol aldım. Makineyi satarken de yeni kolu takıp öyle sattım.
    Yamuk olan kol ise hala bende. Shimano Türkiye servisinden bana giren kol olarak duruyor. Markayı seviyorum ama servis anlamında bunlar böyle anlayacağınız.. Ben yazayım siz hissenizi alın.

FB_IMG_1564381963995.jpg

Son düzenleme: 31 Temmuz 2019
  7. Melih Peker

Melih Peker Daimi Üye

Yahun dünyanın en pahalı makinelerini kullanıyoruz abartmıyorum ama aldığımız servis hizmeti rezalet görünüyor , olumlu geri bildirimler yok denecek kadar az , bu hem daiwa hem shimano için geçerli.

8. ColorTR

ColorTR Aktif Üye

Dünyanın en pahalı makinalarını kullanırken ne kadar acınası servis durumu. Aliexpressten 20 dolarlık makina alsanız ve adama şurası şöyle şöyle deseniz ertesi güne parçanın sıfırını yollar anında çinden size -ki bir çok örneği de var bu durumun.

9. spinfisher

spinfisher Aktif Üye

Hiç sorunu olmayan stradic makinayı nihayetinde makinadır, periyodik bakım iyidir diye 1,5 sene sonra servise gönderdim hırıltılı geldi. Daha kendi makinalarını sorunsuz açıp toplayamıyor adamlar.

agartan bunu beğendi.
  10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bence bu durumlar yasal boşluklardan, hak aramanın kısıtlı, zor ve zahmetli olmasından.
    Konu ne Shimano, ne Daiwa..
    2018 Eylül ayında Orient marka bir saat aldım. Yaklaşık 600 lira civarıydı fiyatı.
    Kullanmaya başladıktan kısa süre sonra içinde buhar gördüm. Oysa 100 m su geçirmezlik ibaresi var saatte.
    Su almadan önce de bir iki defa saatin bir saat kadar geri kaldığını farketmiştim. Sonradan ortaya çıktı ki sorun pilmiş. Sanırım rafta ya da stokta fazla beklemiş. Pil sorununu da normal bir saatçiden çözdüm sonra.

Distrübütör firma ile konuşup gerekli notları yazıp gönderdiğim saat yaklaşık 3 hafta kadar sonra geldi. Ben sorun giderildi diye düşünürken, nerdeeeee.. Yine buharlanma ve bu sefer kendim gidip elden bıraktım, patronla konuştum, bekledim ve sözde test edilmiş saatimi geri aldım. Sözde diyorum çünkü tam yaz başında yine aynı şeyi yaptı. Bu sefer üstelik yazlıktaydım ve yanımda yedek saatim de yoktu. Seviyorum kol saati takmayı. Marka model merakım yok ama takıyorum.

Tekrar kargo ile gönderdim içine not yazarak. Notta da yasal haklarımı hatırlatarak üçüncü defa aynı hatayı verdiği için değiştirilmesi gerktiği gibi şeyler yazdım.

Sonuç: Tamir edip göndermişler. Bu defa resmi bir rapor da koymuşlar. Şimdilik (10 gün falan oldu) her gün denize giriyorum ve bir şey yok. Umarım çözülmüştür.

Eğer çözülmüşse diğer ikisinde neden çözülmedi? Doğru ustaya mı gitmedi, bu sefer değiştirme işlemi yapmamak için işi sıkı tutup tamiri ciddiye mi aldılar?

Ya "O" contasından giriyordur, ya kurma/ayarlama kolundan, ya cam kenarlarından. Altı üstü 3 ihtimallik bir çözümde 3 conta değiştirmemek için bu kadar uğraştırılır, üzülür mü insan.

Bu işleri Avrupa'da Amerika'da yapsalar ya böyle.. Oyalasalar ya tüketiciyi.. Sıkar biraz

korayb3406, Nomad, KaNKuRT ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  11. setko

setko Üye

Yaklaşık 9 yıldır sadece Shimano makinaları kullanıyorum ilk başlarda bende benzer servis problemleri yaşadım.
    Fakat son üç yıldır Shimano'yu tercih etmemim en temel nedeni servistir.

Sayfayı Paylaş