Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SHIMANO ZERUS 4000F USA 3+1BB MAKİNE yorumlarınız?

goldboy52

Aktif Üye
Adı
MURAT AYDIN
Benim burada nasıl bir okuma markası savunucusu olduğumu bilenler vardır :)

Ama dediğim gibi her şeyin bir artısı eksisi oluyor maalesef ...

Özellikle arc-spool kafa yapısı yüzünden bir shimano makina tercih ettim....bu bence spin avcılıkta tek başına en büyük artı olmaya yeterli sebep...

her neyse.... uzun lafın kısası bu ürünü tercih ettim fiyat performans olarak...şimdilik bu kadarlık param vardı diyelim.....SİPARİŞİM 2 GÜN İÇİNDE ELİMDE OLUR SANIRIM...

BEN ASIL BU MAKİNAYI KULLANANLARIN YORUMLARINI BEKİYORUM..YADA MAKİNAYI TANIYANLARIN DİYELİM ...???

şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

serinci

Üye
Adı
Serkan ÖZDEMİR
Makineniz hayırlı olsun, zevkli avlarda kullanmanız dileği ile. Spin için ben de Shimano SAROS 2500 var, muadillerine baktım mı, kıyaslamam bile. Spin de ip kullanıyorsanız rahat edersiniz. Diğer konular da bir şey diyemem, aynı ayar da farklı bir marka makineniz var ise farka şahit olacaksınız. Ben üç farklı marka makine kullanıyorum. Marka takıntım yok, ama hobimden zevk almanın peşindeyim. Makineniz de muadillerine göre bu zevki bir üst seviyeye çıkarabileceğini düşünmekteyim.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Öncelikle okuma makine kullanmadım, özellikle o süper hiper dedikleri trio serisini kullanırken problem yaşayan oldukça insan gördükten sonra iyicene soğudum. Okuma makinelerde önerebileceğim özellikle örgü kullanacaksa arkadaşlar tek makine okuma salina dır. O da bir arkadaşımın yazın yapmış olduğu avlarda örgü ile problem yaşamamasından kaynaklanır. Yoksa iri balıkta ki performansı nasıldır dişli sıyırır mı? filan orası muamma.
Bu shimanolar ise shimanoların z serisi dediği makinler, sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum genede her şeye rağmen shimano kalitesi vardır.
Kötü bir markanın üst modelini almaktansa iyi bir markanın alt seviyesini almayı tercih ederim.

goldboy52

Aktif Üye
Adı
MURAT AYDIN
Değerli dostlar; Makinayı bu gün aldım... Henüz av sezonu olmadığı için denemedim... Ama...GALİBA SHİMANOCU OLUCAM :) alt segment bir shimano olmasına rağmen kalitesi çok güzel... sarımıda öyle diiyorlar... Öyle ise ilk işim güzel bir örgü sarmak ..sonrada shimano catana 3,00 m. 14-40 kamışlada badi yaptım mı değmeyin keyfime... bunlar ilk izlenimlerim umarım yanıltmaz... fiyat kalite olarak tavsiye ederim... (savulun LEVOLARRR.... ) :)

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun...
Örgü olarak berkley whiplash 0.08 tavsiye ederim. Bu sene yaptığım avlarda hiç üzmedi beni. Biraz tuzludur ama parasının hakkını sonuna kadar verir.

goldboy52

Aktif Üye
Adı
MURAT AYDIN
Hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun...
Örgü olarak berkley whiplash 0.08 tavsiye ederim. Bu sene yaptığım avlarda hiç üzmedi beni. Biraz tuzludur ama parasının hakkını sonuna kadar verir.
BERKLEY WIPLASH beyaz 0,10 VAR BENDE DE...bir zamanlar almıştım..kısmet bu günlereymiş...selamlarr...

Barbaros_07

Yeni Üye
Adı
İsmail
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Arkadaşlar sinirlenmeyin ama insanlarda nedir bu Shimano tutkusu anlamış değilim.Tamam kaliteli makina ama birazda fazla değil mi bu takıntı;bende shimanonun nexave 3+1 60 lık makinam vardır daha sonra ryobi ecusima 8000 lik aldım ve ryobi daha güçlü ve araların 60 ila 70 lira arasında fark var sadece güçte değil ryobi daha sağlam hissi veriyor.Ayrıca bu shimano; Van stall Fin-nor tica Daiwa penn MAD varken adının bile anılması biraz bu markalara haksızlık olmuyormu.Çünkü IGFA (İnternational Game Fish Association) dünya recorları yani en büyük balıklar bu markalarla tutulmuştur.Tutulan balıklarda hangi markalar kullanıldığı yazıyor fakat ne hikmetse shimanonun ismi hiç geçmiyor ayrıca markalar içerisinde drag gücü olarak yarışan Tica Fin-nor daiwa penn birbirleriyle yarışıyor mesela arkadaşımız shimanonun içini açmış plastik rulman tutucusu bulunuyor ama alın elinize bir penn daiwa fin-nor van stall asla öyle plastik malzeme bulamazsınız onun için tepkimi maruz görün işin gerçeğini söylüyorum ha bu sözlerimin ardından shimanocular arasından kızan olacak ama benimde tam 14 tane olta makinam var Okuma avenger ryobi acusima tica talisman okuma cedros, spro 3+1 surf, daiwa emblem ,shimano nexave ..... yani neredeyse her markalardan var onun için fiyat -performans açısından Tica daiwa ryobi den sonra 4 numaraya koyuyorum shimanoyu kimse gücenmesin.

goldboy52

Aktif Üye
Adı
MURAT AYDIN
Arkadaşlar sinirlenmeyin ama insanlarda nedir bu Shimano tutkusu anlamış değilim.Tamam kaliteli makina ama birazda fazla değil mi bu takıntı;bende shimanonun nexave 3+1 60 lık makinam vardır daha sonra ryobi ecusima 8000 lik aldım ve ryobi daha güçlü ve araların 60 ila 70 lira arasında fark var sadece güçte değil ryobi daha sağlam hissi veriyor.Ayrıca bu shimano; Van stall Fin-nor tica Daiwa penn MAD varken adının bile anılması biraz bu markalara haksızlık olmuyormu.Çünkü IGFA (İnternational Game Fish Association) dünya recorları yani en büyük balıklar bu markalarla tutulmuştur.Tutulan balıklarda hangi markalar kullanıldığı yazıyor fakat ne hikmetse shimanonun ismi hiç geçmiyor ayrıca markalar içerisinde drag gücü olarak yarışan Tica Fin-nor daiwa penn birbirleriyle yarışıyor mesela arkadaşımız shimanonun içini açmış plastik rulman tutucusu bulunuyor ama alın elinize bir penn daiwa fin-nor van stall asla öyle plastik malzeme bulamazsınız onun için tepkimi maruz görün işin gerçeğini söylüyorum ha bu sözlerimin ardından shimanocular arasından kızan olacak ama benimde tam 14 tane olta makinam var Okuma avenger ryobi acusima tica talisman okuma cedros, spro 3+1 surf, daiwa emblem ,shimano nexave ..... yani neredeyse her markalardan var onun için fiyat -performans açısından Tica daiwa ryobi den sonra 4 numaraya koyuyorum shimanoyu kimse gücenmesin.
Değerli üstad... görüşlerine saygı duyuyorum... bu tartışmalar buralarda defalarca yapılmıştır...yeri bu başlıkta değildir ... sizin kadar çok makinamda yok... ama önceden okuduğum ve yazdığım kadarıyla bu tartışma şu cümlede bitiyor...''HER MARKANIN KENDİ İÇİNDE BİLE İYİSİ KÖTÜSÜ VARDIR!''

evet benim shimano zerus un bir tarafı plastik :) ama shimano stella...biomaster .... twinpower vs... gibilerinede haksızlık olmasın ... saygılarımla...

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Sorun shimanolarn saydığınız markalardan daha iyi veya kötüsü olması değil ki, istediğimiz zaman bu markaların istediğimiz modellerine ulaşıp ulaşamamamız ve sorun yaşadığımızda gerekli desteği alıp alamamamız ile alakalı. Yoksa bende istemez miyim bir malzemeciye gittiğimde daiwa ve shimano veya penn makinelerin modellerini alıp kıyaslamayı.
Bu arada ryobi makinelerde iyidir ama o misina sarım kılavuzunda ki rulman çok çabuk arızalanıyor.