Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shore Jig Için Takım Tavsiyeleri

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Adalı17 tarafından paylaşıldı.

1. Adalı17

Adalı17 Aktif Üye

Herkese merhaba. Bu sezon daha önce hiç denemediğim shore jig disiplinini denemek istiyorum. Takım bilgilerine tamamen uzağım. Acele karar vermeden 0 ya da ikinci el orta düzey bir takım oluşturmak istiyorum. Takım sadece shore jig de kullanılacak. Spin ya da yemli avlarında kullanılmayacak. O yüzden " şu kamışı al spin de yaparsın" gibi önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Kullanım sadece shore jig.

legendario, reelmaster ve Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Melih Peker

Melih Peker Aktif Üye

Ben bu disiplini öğrenmek için savage gear mpp kamışlarını tercih etmiştim.En azından pişman olursanız hem satması kolay olur hem de zarar etmezsiniz.

Meranıza göre 90 -120-170 gr lık modelleri var.90 gr ile daha küçük ağırlıkta jig ve kaşıkların da hissiyatı ve erimi nispeten iyi oluyor .O yüzden ben 90 gr almıştım.

iyi bir kamış için ise daiwa jig caster mx , tailwaly saltyshape , xesta'nın shore jig kamışları akla gelen modeller.

bu arada bu disiplin için merada gerçekten sağlam basan iri balıklar varsa aynı zamanda 4000-5000 kafa ve üzeri iyi bir makine de almanız lazım.

4. Adalı17

Adalı17 Aktif Üye

Kamış değerlendirmeniz için çok teşekkürler. Makine konusunda fikir verebilir misiniz? Okuma Azores 55-65 ya da Shimano Nasci nasıl makinalar. Gökçeadada 20-30 metreler arasında ne olacağı belli olmaz.

legendario ve Mektupla bunu beğendi.
  5. Melih Peker

Melih Peker Aktif Üye

shimano nasci kullanmadım.

okuma azores 55 yeterli olacaktır , güçlü makina ama biraz ağır.500 küsür gr olması lazım savage gear ile dengesiz olmuştu.

şahsen ben konfoırlu bir shore jig avı için kamışta 250-270 gr , makinede de 350 gr sınır koyardım ve mutlaka ağırlıklarının dengeli olmasını sağlardım.

legendario ve Adalı17 bunu beğendi.
  6. Adalı17

Adalı17 Aktif Üye

Haklısınız. Uyumlu olması ve hafiflik çok önemli bir etmen tabii ki. Makina konusunda araştırmaya devam etmek ve kullanıcı tecrübelerini beklemek en doğrusu olacak.

7. Melih Peker

Melih Peker Aktif Üye

Ben shore jig için kastking kodiak makine aldım çinden.Kağıt üzerinde çok güçlü duruyor, fiyatı 60-70 dolar civarında.Tecrübelerimi forumda paylaşırım, henüz deneme imkanım olmadı.

legendario, Mektupla ve Adalı17 bunu beğendi.
  8. Adalı17

Adalı17 Aktif Üye

Merakla bekliyorum deneyimlerinizi. İlgi için teşekkürler.

legendario, Mektupla ve Melih Peker bunu beğendi.
  9. Melih Peker

Melih Peker Aktif Üye

ufak bir nüans daha bu disiplin de jiglerin kalitesi asist iğnelerin dayanıklılığı da önemli ve her bir jig en az 30 tl'de başlıyor ve kalitesine göre artıyor.

savage gear , hayabusa, xesta akla gelen jig markaları.

legendario, rıza ve Adalı17 bunu beğendi.
  10. Adalı17

Adalı17 Aktif Üye

Sizce penn battle 6000 bu iş için iyi midir? Savage gear mpp 90 ile uyumlu olur mu?

legendario ve Mektupla bunu beğendi.
  11. Adalı17

Adalı17 Aktif Üye

Değerlendireceğim ama 4000 lik makinem var. O yüzden drag ı biraz daha kuvvetli bir makine bakıyorum.

Sayfayı Paylaş