Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Shore jig takimim

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında Beyefendi tarafından paylaşıldı.

1. Beyefendi

Beyefendi Aktif Üye

Kiymetli dostlarim merhaba,

Bugun kendime bir jig tamimi kurmaya calistim cok arastirdim cok kisiyle gorustum aslinda ise kamistan baslamak istedim ve hedefi yamaga blanks zenaq gibi buyutsekte hem ust sinif profesyonel oldugu icin hemds kendimiz gibi amatore yakistiramadigim icin jackson ocean gatei gormeye gittigimde son kalmis kosede bekleyen harika ustu her yerinden kalite akan daiwa jug caster 96 m 10-60 grli kamisi gordugumde iste bu dedim fiyat olarakta 600 tl gibi bir rakama geldi.

Kamis jig caster oldu muthis bir kamis..

Ip olarak ygk pe 2 line 35 lb alindi

Jig olarak jackson galloplarin tum is yapan sahte jigleri 30 gr olarak secildi. Kamisin 10 60 gr attigini bildigimden best match degerinin 30 gr olacagini dusundum ozellikle pembe zebra ve white glowlar ozenle secildi

Kilp ima 2 no jig klipsi aradim ama hic bir dukkanda bulamadim.

Sira geldi shimano stella ya bu biraz zaman alacak rakam acisindan lakin sormak istedigim kararsiz kaldigim stella 4000 xg mi 5000 xg mi ?

5000 xg hem ip kapasitesi acisindan beni cezbetsede cogu kisi 4000 in yeterli olacagini soyluyor

Sizce bu daiwa jig casteri stella 4000 mi 5000 ile mi suslemeli ?

Mektupla ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. coner

coner Daimi Üye

Daiwa saltiga 3500H-5000H. Gözardı etmeyin.

4. Beyefendi

Beyefendi Aktif Üye

Esref bey daiwa muhakkak guzel makina lakin stella yi bizzat inceledim muazzam

5. Beyefendi

Beyefendi Aktif Üye

Stella 5000 hg pe2 ipten 300 metreyi doldururmu acaba ?

Mektupla bunu beğendi.
  6. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Eşref abime katılıyorum Saltiga bencede..

coner ve Beyefendi bunu beğendi.
  7. Beyefendi

Beyefendi Aktif Üye

Arkadaslar ben tercihimi stelladan yana kullanmak istiyorum sizden ricam 5000 hg mi yoksa 4000 hg mi daha iyi olur arada cok fark yok ama line capacity yonunden var

Mektupla bunu beğendi.
  8. coner

coner Daimi Üye

Evet Stella da güzel makina.

Mektupla bunu beğendi.
  9. Beyefendi

Beyefendi Aktif Üye

Stelladaki muazzam misina sarim sistemi ve ayrica arc spool ile erim mesafesi ve dolasma kus gozu sorununun cozumu magseal sisteminden daha cekici geldi.

10. Beyefendi

Beyefendi Aktif Üye

Ayrica makinanin ele olturmasi da onemli silah gibi poligon icin mi tasimak icin mi durdurucu guc mu

Tasimak icin glock 26 glock 43
    Poligon icin baretta 92fs
    Durdurucu guc magnum 45/50 cal
    Evde sevmelik uzaktan bakip hayran olmalik yegane colt national match gold cup serie 80

O yuzden bir cok etken var. Stella 4000 5000-6000 hg serisinin yeterli olacagini dusunuyorum.

Daiwa 5500 h expedition muthis lakin cok buyuk ilk halkaya ip carptiginda muhtemelen kus gozu olayinin yasanacagini tahmin ediyorum.

Bu yuzden kendini ispat etmis ve servisinin sorun olmadigi shimano daha iyi duruyordu..

Son düzenleme: 19 Haziran 2017
  11. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Makine konusunda kararınızı vermiş olduğunuzdan şu ve ya bu demeye gerek görmüyorum.

Bu gibi donanımlarda ağırlığa bakarak, kullanımın yorucu olup olmayacağına göre değerlendirme yapmak yurdum balıkçısının çok büyük bir hatasıdır. Buradan hareketle hiç yorulmamak için 1000 kalibre mikro spin bir makineyle sarıkuyruk yakalamaya gidelim...olur mu? Olmaz tabii. Kullanılacak donanımın sahip olması gereken nitelikler hedeflenen balığa göre belirlenmek durumundadır. Gerekirse kollarım kopsun yorgunluktan ama yakaladığım balığı kıyılatacak gücü üretebilsin.

Sonuç olarak: bana ne tutabileceğinizi söyleyin, size ne kullanmanız gerektiğini söyleyeyim.

İyi şanslar dilerim...

Mektupla, agartan, coner ve 2 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş