Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Shore jigging tecrubem

mizan

Daimi Üye
Adı
Erdem
Bende İstanbul Avrupa yakasındayım. Sizi belkide tanıyorumdur.

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
Yapraklardan tütsü yapacaksın sivri sinekler yaklaşamaz.

Beyefendi

Daimi Üye
Adı
ALİBABA TROFER
Su linkteki jig tackle in 30 gr ustteki yanlari noktali...

Harika otesi bir jig ok gibi gidiyor uzaga daliyor cekince dengesi sekilde saga sola zig zaglar ciziyor orjinalde gorseniz gercek bir balik gibi

Ekli dosyalar

B

BS Okuru

Misafir
Güncenizin ilk satırlarını okurken kendi kendime "bravo, pek çokları gibi kolayına kaçmayıp, sınırlarını dibine kadar zorlayacak bir merada öğrendiklerini sınayan bir oltacıya donanım tavsiyesi vermişim" diyerek mutlu oldum. Akabinde yazdığınız son satırları okumak talihsizliğine uğradım ve...
Üzüldüm!
Ancak boş dönmenize değil; sadece doğru takımları satın alarak, başarıyla balık yakalamak için geçmeniz gereken tüm süreçleri geçtiğinizi düşünmenize üzüldüm.
Bu düşünce yapısıyla "sırtı" disiplinine de hiç heves etmeyiniz! At-çek disiplini gibi tekneden sürütmenin de kendine has incelikleri, teknik detayları vardır. Bunları öğrenmek için mesai harcamadan büyük ihtimalle yine hüsrana uğrayacaksınız. Olur ya balık yakalayabilseniz bile bu sizin değil şansınızın becerisi olur. O gördüğünüz akyaları yakalayanlara ya da yakalayanlara yakalatan kaptanlara bir sorun bakalım o denizlerin tuzunu ne kadar yutmuşlar...
İyi şanslar dilerim...

Beyefendi

Daimi Üye
Adı
ALİBABA TROFER
Güncenizin ilk satırlarını okurken kendi kendime "bravo, pek çokları gibi kolayına kaçmayıp, sınırlarını dibine kadar zorlayacak bir merada öğrendiklerini sınayan bir oltacıya donanım tavsiyesi vermişim" diyerek mutlu oldum. Akabinde yazdığınız son satırları okumak talihsizliğine uğradım ve...
Üzüldüm!
Ancak boş dönmenize değil; sadece doğru takımları satın alarak, başarıyla balık yakalamak için geçmeniz gereken tüm süreçleri geçtiğinizi düşünmenize üzüldüm.
Bu düşünce yapısıyla "sırtı" disiplinine de hiç heves etmeyiniz! At-çek disiplini gibi tekneden sürütmenin de kendine has incelikleri, teknik detayları vardır. Bunları öğrenmek için mesai harcamadan büyük ihtimalle yine hüsrana uğrayacaksınız. Olur ya balık yakalayabilseniz bile bu sizin değil şansınızın becerisi olur. O gördüğünüz akyaları yakalayanlara ya da yakalayanlara yakalatan kaptanlara bir sorun bakalım o denizlerin tuzunu ne kadar yutmuşlar...
İyi şanslar dilerim...

Salih bey esasinda canimi sıkan boyle her yeri sinarit akya orfoz grida kaynayan bakir meralar el degmemis alanlarin oldugu bir yerden bos donmek elbet can sıkıyor. Tabii sans meseleside onemli adam tutar 3 karis suda akyayi sen gidersin 60 metre derin meraya ki balikcilar hep o ada etrafinda donerler sirti yaparak ama nasip bize gelmedi.

Takim olarak guzel guclu bir takimla avlaniyordum stella 5000 ve daiwa jig casterin pe 2.5 la uyumu beni cok sevindirdi...

Bu merada lider fc kullanmadim cunku o fg knotu baglamak zor geldi...

Tabiki shore jige devam mera buldukca olmadi kiyidan spine donerim bu takimla kucuk jiglerle...

Ama sunu kabul ediyorum shore jig balik avi sistemlerinin en zoru en agiri en tehlikelisi kesinlikle

Tehlikeli cunki meralar yani derin meralar hep tehlikeli yamaclarin sonunda sahil kisimlari inis kolay ama buseferde derinlik yok....

Neyse ustad yapacak bir sey yok aynen devam...