Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sığ su levrek avı için sahte tavsiyesi verebilir misiniz?

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba;

Derinliğin ortalama 50-60 cm olduğu nadiren 100 cm'ye ulaştığı meralarda levrek için hangi tarz yemleri tercih etmeliyim?
Popper mı, su üstü mü yoksa hafif dalarlı sahteler mi daha etkili olur?
Elimde 1 adet Fujin Dog-x 7.5 cm 8.5 gr model 418 renk su üstü mevcut.
2-12 atarlı kamış ile kullanacağım için 8-10 gr civarı sahteler bakıyorum.
Kullanılacak bölge ağırlıklı olarak Çanakkele olacak. Geyikli ve Bozcaada taraflarına yılda bir kaç defa gidiyorum.
Av zamanı ise yine ağrlıklı olarak sabah suyu nadiren de akşam suyunda deneme yapabilirim.
Bu şartlara en uygun sahte çeşidi, marka, model ve renk tavsiyesi alabilir miyim?

Aklımdaki bir kaç model şunlar;

Duo Realis Pencil 85 SW OTM1453
Duo Terrif Dc-7 Bullet
Savage Gear 3D Minnow Pop Walker 6.6 cm 8 gr
ZİPBAİTS Popper 68 mm
Duo Realis Popper 64SW

Şimdiden teşekkürler.

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Teşekkürler Akif abi. Direkt bu linklerdeki renkleri alıyorum o zaman :)

Sergi0

Aktif Üye
Adı
Serhat Ç.
Mera sığ ve levrek varsa aşağıdaki sahteden sekme şansı yoktur :harika: Ayrıca İma Cobralarda sığ sularda çok etkilidir.

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
çanakkale patchinko maria flapen komomo2 yada fullfish quick90
100cm meralarda shimano assasin ve daiwa ssr

Armiya

Yeni Üye
Adı
Efe Sönmez
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Balık dediğin gibi sığ sudaysa. 5-6 gramlık bir jig head ile Savage Gear Sandeel 10cm 7gr Lemon Back rengini kullanmanı öneririm. Bence çok pahalı sahtelere gerek yok.Silikonda kullanabilirsin. Bu renk ile Marmara'da bir günde 5-6 tane büyük levrek aldığım oldu.

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Balık dediğin gibi sığ sudaysa. 5-6 gramlık bir jig head ile Savage Gear Sandeel 10cm 7gr Lemon Back rengini kullanmanı öneririm. Bence çok pahalı sahtelere gerek yok.Silikonda kullanabilirsin. Bu renk ile Marmara'da bir günde 5-6 tane büyük levrek aldığım oldu.
Tavsiyeler için teşekkürler. Bütçeye göre 2-3 tanesini kutuya ekleyeceğim. Bulunduğum bölgede suyun 1 metreyi geçmesi için 80-100 m ilerlemek gerekiyor. Su oldukça sığ levrekleri çoğu zaman 30 cm suda görüyorum ama bugüne kadar levrek avına odaklanmadım pek. 2-3 tane ispendek almıştım su üstü sahte ile wtd yaparak ama farklı sahteler de eklemek istedim envanterime. Tavsiyeniz için teşekkür ederim, silikonlara da bakacağım. 50 paket lrf silikonunun yanına 3-5 tane de levrek için ekleriz ne olacak :D

reelmaster

Daimi Üye
Adı
M.AKİF
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tavsiyeler için teşekkürler. Bütçeye göre 2-3 tanesini kutuya ekleyeceğim. Bulunduğum bölgede suyun 1 metreyi geçmesi için 80-100 m ilerlemek gerekiyor. Su oldukça sığ levrekleri çoğu zaman 30 cm suda görüyorum ama bugüne kadar levrek avına odaklanmadım pek. 2-3 tane ispendek almıştım su üstü sahte ile wtd yaparak ama farklı sahteler de eklemek istedim envanterime. Tavsiyeniz için teşekkür ederim, silikonlara da bakacağım. 50 paket lrf silikonunun yanına 3-5 tane de levrek için ekleriz ne olacak :D
Ümit merada gündüz rahatsızlık verici bir aktivite yoksa illa sabah suyu akşam suyu deme. Özellikle güneşin bulutun arkasına girdiği her anı değerlendir ! Gündüz denemelerinde sarım hızını nispeten yüksek tut yoksa sadece takip almakla kalırsın, deşifre olmuş sahteyide hemen değiştir. İnşallah güzel paşalar kandırırsın kardeşim.

balikciali

Aktif Üye
Adı
Ali V.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba;

Derinliğin ortalama 50-60 cm olduğu nadiren 100 cm'ye ulaştığı meralarda levrek için hangi tarz yemleri tercih etmeliyim?
Popper mı, su üstü mü yoksa hafif dalarlı sahteler mi daha etkili olur?
Elimde 1 adet Fujin Dog-x 7.5 cm 8.5 gr model 418 renk su üstü mevcut.
2-12 atarlı kamış ile kullanacağım için 8-10 gr civarı sahteler bakıyorum.
Kullanılacak bölge ağırlıklı olarak Çanakkele olacak. Geyikli ve Bozcaada taraflarına yılda bir kaç defa gidiyorum.
Av zamanı ise yine ağrlıklı olarak sabah suyu nadiren de akşam suyunda deneme yapabilirim.
Bu şartlara en uygun sahte çeşidi, marka, model ve renk tavsiyesi alabilir miyim?

Aklımdaki bir kaç model şunlar;

Duo Realis Pencil 85 SW OTM1453
Duo Terrif Dc-7 Bullet
Savage Gear 3D Minnow Pop Walker 6.6 cm 8 gr
ZİPBAİTS Popper 68 mm
Duo Realis Popper 64SW

Şimdiden teşekkürler.
Raglou silikon, kuyruklu olanlar sığ suda özellikle etkili, tavsiye ederim. Düz sarım ile.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yaz aylarında berrak suda kendinizi göstermeden av yapmanız çok önemli. Sahteyi takip eden balığı gördüğüm anda o da beni farkediyor ve takibi bırakıyor “takk topuk”. Özellikle iskele gibi bir yerdeysek çok daha kolay görüyor bizi. Adeta kabak gibi görünüyoruz. Gerçi saklan desen nereye saklanacaksın ayrı mevzu.