Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sigarayı bırakanlar buraya

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Selamlar saygılar..

Sigaraya 8 sene önce başlamıştım.Daha önce de ilki 1 sene ikincisi 3 ay olmak üzere 2 kez sigarayı bıraktım. 4 ay önce yine başladım. Şimdi yine bırakmam lazım ama bir türlü kendime o gazı veremiyorum.

Sigarayı bırakmışlar varsa aramızda biraz nasıl bıraktıklarını, bıraktıktan sonra nelerin değiştiğini, hem maddi hem sağlık açısından nasıl rahatladıklarını vs. anlatılarsa bırakmayı düşünenlere ilham vermiş olurlar. İçenler için belki ufaktan bir dürtme olabilir...

dede

Aktif Üye
Adı
Kemal Dede
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Selamlar saygılar..

Sigaraya 8 sene önce başlamıştım.Daha önce de ilki 1 sene ikincisi 3 ay olmak üzere 2 kez sigarayı bıraktım. 4 ay önce yine başladım. Şimdi yine bırakmam lazım ama bir türlü kendime o gazı veremiyorum.

Sigarayı bırakmışlar varsa aramızda biraz nasıl bıraktıklarını, bıraktıktan sonra nelerin değiştiğini, hem maddi hem sağlık açısından nasıl rahatladıklarını vs. anlatılarsa bırakmayı düşünenlere ilham vermiş olurlar. İçenler için belki ufaktan bir dürtme olabilir...

emir merhaba ben 26 sene sigara içtim 8 sene oldu bırakalı sigarayı bırakmak bence sadece kafada bitiyor sonrasında çevrendeki herkese ben sigarayı bıraktım dıcen birazda irade sonrası geliyo be emir ilk tebrik benden olsun hadi hayırlısı

Asi ve mavi

Daimi Üye
Adı
Didem
Hiç içmemiş biri olarak söyleyeceğim herşey, ''tabii, bağımlısı olmadığın için alışkanlığını bilmiyorsun'', sözleri şeklinde hep geri dönmüştür bana. O yüzden tek söyleyebileceğim şey insan iradesinin çok güçlü olması gerektiği olacaktır.

Çünkü insanın istediği takdirde yapamayacağı hiçbirşey yoktur. Size ve sizin gibi bu illetten kurtulmak isteyen herkese kolaylıklar dilerim.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Sigara parasıyla en güzel shimano-daiwa kamış ve makineleri alacağını düşün, belki işe yarar :)
Yıllarca üzerine yapışıp kalacak, sağlığını bozacak bu illetten en kısa zamanda kurtulmak gerekir. Kolay gelsin.

beyhan

Aktif Üye
Adı
beyhan karaca
yaşım 46 17 yaşında başladım 16 temmuz 2007 son sigarayı yarım attım herkes bişey der ama bırakmak kafada bitiyo sadece içmiyorum diyosun okadar bu arada günde 2 paket içerdim sen kolay atlatırsın yenisin hadi başaracaksın

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Ben yaklaşık 2 sene önce bıraktım tam 1 sene içmedim sonra işte denyo gibi askerde yine başladım. sonra geçtiğimiz yılbaşı bıraktım 3 ay sürdü yine başladım. Neden başladığımı bilmiyorum. Su an günde 5-6 adet içiyorum ama haftasonu bir paketi buluyor.

Neyse yakındır bırakmam. Bırakmayı düşünenler varsa tavsiye ederim. Böyle bir rahatlama yok. Bir kere kafadan 2 kat enerjik oluyorsunuz. Ben resmen yorulmuyordum. Koş yürü yüz banamısın demezdim. Katlanacağınız sıkıntı ve ufak stresle karışık sinir hali de maksimum 2 hafta sonra kokusunu duyunca iğreneceksiniz zaten.

Oradan yapılacak tasarrufun yeri zaten belli Birol :)

Teşekkürler Kemal ağabey, moderatör hanım, Bİrol ve Beyhan bey...

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Ben sigarayı bırakalı 6 seneden birkaç ay daha fazla oldu.
İlk birkaç gün nispeten zor geçti. O el alışkanlığı yokmu hani. Durmadan masanın üzerinde duran o sigaraya gider ve içinden alıp bir tane yakar. İşte o sürekli gelen isteği her defasında öteledim. Aklınıza geldiğinde birkaç sn öteleyebildiğiniz anda o anki vartayı atlatıyorsunuz. Yaklaşık 20-30 dk bir daha aklınıza gelmiyor. İlk birkaç gün böyle geçiyor. Bu ilk günlerde nikotin bandından da faydalanabilirsiniz. Bantla birlikte sigara içmek çok sakıncalı. Vücüda gereğinden fazla nikotin girmesi sorunlara yol açabiliyor. Bu sayede nikotin ihtiyacı karşılanırken sigara içemediğiniz için el alışkanlığınız azalıp yokoluyor. Bant işini de bence enfazla 3-5 günle sınırlamak lazım.
Bundan sonrası tamamen beyinle ilgili. Eğer gerçekten bırakmak istiyorsanız mutlaka bırakırsınız.
Paket almayı bırakın, noolu noolmaz durumu için bir adet "acil durum sigarası" bulundurun ama onu içerseniz ikinciyi bulundurmayın.
Bir de sigara içen arkadaşlarınızla bir süre görüşmeyin. Kendinize dumansız bir ortam yaratın ki içen başkalarını görüp aklınıza gelmesin sigara.
Ben bir gece yarısı karar verip son sigaramı içip bıraktım ve ogünden beri tek bir tane bile içmedim.

Murat BİLGE

Daimi Üye
Adı
Murat BİLGE
''Bekara Karı Boşamak Kolaydır'' diye bir söz vardır.
Ben içmeyen biri olarak çok rahat konuşabilirim.
Önemli olan tiryakilerin bırakabilmesi.
Not: Ama her halukârda iradesi sağlam bir insan bu illetten kurtulabilir.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Sigara bir kez bırakılmaz sigara bırakan için artık her gün her an süren bir olaydır. Lanet şey ben de bırakacağım ama şu el alışkanlığı yok mu.. tespih alıp elimizde şıkır şıkır oynatmayı düşünmüyor değilim. "Iyyy kıro" diyeceklerr ama desinler değişemem.

umooth

Daimi Üye
Adı
umooth
Kan Grubu
B Rh Pozitif
ben de 10 sene kadar içtim ve kendimi hep askerden sora bırakıcam diye şartladım. askerden geleli 2 sene oldu ve ben 2 senedir sigara içmedim.kapısından çıktığım gün bıraktım.. bence sende kendine bir milad belirle ve o tarihte bırak bir daha da içme, teklif edenlerede "içemem çünkü bıraktım" de ben öyle yapıyorum...