Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şile, Ağva, Kerpe, Kefken Balık Durumu

cemreis

Aktif Üye
Adı
cem seven
konuyu varmıydı bulamadım ama
bölgeler ve avlaklardaki son durumları öğrenmek gerekir
mesela ben riva'dan kefkene kadar durum ney şile için günlük yazmaya hazırım
kartalda yada üsküdarda neler oluyor herkez kendi avlağını evine yakın olan durumu bir başlık altında vee o başlıkta belli başlı avlak konullarında paylaşıra sevinirim

Volkan

Daimi Üye
Adı
Volkan
Arkadaşlar Kerpe, Kumcağız, Kefken ve Cebeci'de geçen hafta itibari ile Kalkan başladı.

Geçen hafta Kefken Kovanağzı mevkiinde, istavrit ve klasik 3'lü dip oltası ile 1,5 kg'lık Kalkan yakalandı.

Bildiğiniz gibi 1 Mayıs itibari ile ticari olarak Kalkan avcılığı yasak. Bunu sebebi de Kalkan'ın üreme dönemine girmesi.

Bundan sonra yaptığımız Kalkan avlarında, özellikle dişi Kalkan'ların denize iade edilmesi, türün devamı için faydalı olacaktır.

cemreis

Aktif Üye
Adı
cem seven
20nisan ve 26 nisan arası şilede kalkan tutuldu verimi az olsada balık mevcut...
mayısın 20 sinde su kenarından çıkmıcaz
kelkan levrek eşkina ........leverakoviç inde dediği gibi balık rezervi az
ve kesinlikle havyarlı dişi balıkların resim çekilip salınması gerekiyor
biz zevk ve hobi yapıyoruz aldığımız olrtalar ve takımlar birsürü masraf gidilen yol cabası
korumacı avcılık yeni nesillere bu sevdamızı tanıtmak için
hassasiyetinize güveniyorum

Dogmatic

Yeni Üye
Adı
Volkan ABAZALI
Bugünlerde Kefken tarafında hangi av uygundur acaba ?

ORKA

Aktif Üye
Adı
ORHAN KAYNAR
şileden guzel raporlar gelır inşallah merakla bekledıgım bıyer.bı gun şilede avlanmak ısterım yazlarını bılıyorumda kışları nasıl merak edıyorum.
şimdiden bol balıklıı keyıflı avlar rasgelsın .

tarık-74

Yeni Üye
Adı
tarık gürer
şileden guzel raporlar gelır inşallah merakla bekledıgım bıyer.bı gun şilede avlanmak ısterım yazlarını bılıyorumda kışları nasıl merak edıyorum.
şimdiden bol balıklıı keyıflı avlar rasgelsın .
Ben şileliyim işallah bayramda gideceğim bayram sonunda bilgilendiririm herkezi.

Aybata74

Daimi Üye
Adı
Gökhan Polat
Ben şileliyim işallah bayramda gideceğim bayram sonunda bilgilendiririm herkezi.
Selam Tarık Şile'nin neresindensin, Ordamı yaşıyorsun yazlıkçımısın, Pazar günü Kabakoz'da Kalkan deneyeceğiz ekip olarak gel tanışalım Şileliler olarak...

ORKA

Aktif Üye
Adı
ORHAN KAYNAR
kumbabada dereden şile limana kadar olan bölümde deneme yapsak verım alabılırmıyız daha önce deneme yapan verım alan varsa tavsiye edermısınız

nit

Yeni Üye
Adı
kenan atalay
merhaba

hafta sonu günübirlik ağva'ya gitmeyi düşünüyorum. forumda pek bir şey bulamadım. bu sıralar ağva'da durum nedir? İpucu olan var mı? ufak nehirde kefal vardı. Bir de göksu sanırım denize döküldüğü yerde fener vardı orada ne vardır ne yapmak lazım kısaca? teşekkürler.

namıkseten

Yeni Üye
Adı
namık seten
şilde liman arkasında adaya bakan kısımda yada maşatlıda lüfere atabilirsiniz bu pazar gittigimde yoktu balık havalar sogudugu için şansınızı denemeniz lazım