Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şile, Ağva, Kerpe, Kefken Balık Durumu

yükseltaktak

Aktif Üye
Adı
Yüksel Taktak
nihayet eve döndük,önceki mesajdda belirttiğim gibi pazartesi akşamı ancaoğluyla beraber kumbabada sahildeydik,yem olarak istavirt kullandık lakin istavritler küçüktü ve bu başımıza çok iş açtı,akşam 8 den sonra ilk vuruşu amcaoğlu aldı tasmaladı ve balığı yakaladı lakin çekerken kurtuldu( yanlız balıklar çok fena yeme saldırıyordu ve çekerken çok büyük direnç gösteriyordu resmen makinalarımız sarmadı artık geriye doğru kumda koşarak balığı kıyıya almaya başladık),ardından 30 dakika sonra tekrar ona bir balık vurdu yine çekerken balık kurtuldu aynı şekilde pazartesi akşamı tam 5 kere balığı çekerken kancadan kurtuldu,sorunumuz kancaların küçük olmasıydı lakin yapacak birşey yoktu çünki yemler küçüktü,büyük kancalı takımlarımız vardı ama onlarada yem çok küçük kaldı,mecburen küçük kancayla devam etmek zorunda kaldık,bu 5 tane kaçırma başarısından sonr aard arda 2 lüferi kıyıya aldı,he beni sorarsanız yan yana atmamıza rağmen tek vuruş dahi alamadım:))Gece 12 gibi avı bitirdik,salı akşamı tekrardan aynı yerdeydik bu sefer deniz çarşaf gibiydi ama şilede balıkçıda bulduğumuz yemler de küçüktü mecburen küçük iğneli takımlarla devam etmek zorunda kaldık,yanlız tek fark roller değişmişti:))bu seferde tüm vuruşlar bana olurken amcaoğluna gece 11,30 gibi tek bir vuruş oldu ve 40 cm lik lüferi kah makinayı sararak kah kumda geriye doğru koşarak kıyıya alabildi,bana ise saat 8 den itibaren 6 vuruş oldu bunlardan 4 tanesini kancadan kolayı çekerken kaçırdım sadece 2 tanesini kıyıya alabildim,bu 6 balık çekme teşebbüsünde epeybir koşu yapmak zorunda kaldım kumda:))Karanlık görüntüler olay mahallinde amcaoğlunun çektiği balıklar,net görünen ise benim evde daha havalı olsun diye çektiğim balık resimleridir,Çarşamba gecesi ise kumsala duyan gelmişti yaklaşık 20 kişi falan vardı lakin tek vuruş bile alamadık,sadece bizden epey ilerde bir grup 1 adet lüfer yakalayabilmişti,gece 12 den itibaren deniz patlayıp dalga çıkınca ve yine yosun dolmaya başlayınca avı bitirip komple eve geri döndüm artık önümüzdeki pazartesiye kadar denizin yatmasını beklemem gerekecek[/QUOTEŞİLE
nihayet eve döndük,önceki mesajdda belirttiğim gibi pazartesi akşamı ancaoğluyla beraber kumbabada sahildeydik,yem olarak istavirt kullandık lakin istavritler küçüktü ve bu başımıza çok iş açtı,akşam 8 den sonra ilk vuruşu amcaoğlu aldı tasmaladı ve balığı yakaladı lakin çekerken kurtuldu( yanlız balıklar çok fena yeme saldırıyordu ve çekerken çok büyük direnç gösteriyordu resmen makinalarımız sarmadı artık geriye doğru kumda koşarak balığı kıyıya almaya başladık),ardından 30 dakika sonra tekrar ona bir balık vurdu yine çekerken balık kurtuldu aynı şekilde pazartesi akşamı tam 5 kere balığı çekerken kancadan kurtuldu,sorunumuz kancaların küçük olmasıydı lakin yapacak birşey yoktu çünki yemler küçüktü,büyük kancalı takımlarımız vardı ama onlarada yem çok küçük kaldı,mecburen küçük kancayla devam etmek zorunda kaldık,bu 5 tane kaçırma başarısından sonr aard arda 2 lüferi kıyıya aldı,he beni sorarsanız yan yana atmamıza rağmen tek vuruş dahi alamadım:))Gece 12 gibi avı bitirdik,salı akşamı tekrardan aynı yerdeydik bu sefer deniz çarşaf gibiydi ama şilede balıkçıda bulduğumuz yemler de küçüktü mecburen küçük iğneli takımlarla devam etmek zorunda kaldık,yanlız tek fark roller değişmişti:))bu seferde tüm vuruşlar bana olurken amcaoğluna gece 11,30 gibi tek bir vuruş oldu ve 40 cm lik lüferi kah makinayı sararak kah kumda geriye doğru koşarak kıyıya alabildi,bana ise saat 8 den itibaren 6 vuruş oldu bunlardan 4 tanesini kancadan kolayı çekerken kaçırdım sadece 2 tanesini kıyıya alabildim,bu 6 balık çekme teşebbüsünde epeybir koşu yapmak zorunda kaldım kumda:))Karanlık görüntüler olay mahallinde amcaoğlunun çektiği balıklar,net görünen ise benim evde daha havalı olsun diye çektiğim balık resimleridir,Çarşamba gecesi ise kumsala duyan gelmişti yaklaşık 20 kişi falan vardı lakin tek vuruş bile alamadık,sadece bizden epey ilerde bir grup 1 adet lüfer yakalayabilmişti,gece 12 den itibaren deniz patlayıp dalga çıkınca ve yine yosun dolmaya başlayınca avı bitirip komple eve geri döndüm artık önümüzdeki pazartesiye kadar denizin yatmasını beklemem gerekecek
Şile' ye gelmeyi yıllardan beri denk getiremedim, herhangi bir hafta sonu misafiriniz olmayı isterim.

legendario

Aktif Üye
Adı
Lütfü Özbay
Kan Grubu
A Rh Pozitif
nihayet eve döndük,önceki mesajdda belirttiğim gibi pazartesi akşamı ancaoğluyla beraber kumbabada sahildeydik,yem olarak istavirt kullandık lakin istavritler küçüktü ve bu başımıza çok iş açtı,akşam 8 den sonra ilk vuruşu amcaoğlu aldı tasmaladı ve balığı yakaladı lakin çekerken kurtuldu( yanlız balıklar çok fena yeme saldırıyordu ve çekerken çok büyük direnç gösteriyordu resmen makinalarımız sarmadı artık geriye doğru kumda koşarak balığı kıyıya almaya başladık),ardından 30 dakika sonra tekrar ona bir balık vurdu yine çekerken balık kurtuldu aynı şekilde pazartesi akşamı tam 5 kere balığı çekerken kancadan kurtuldu,sorunumuz kancaların küçük olmasıydı lakin yapacak birşey yoktu çünki yemler küçüktü,büyük kancalı takımlarımız vardı ama onlarada yem çok küçük kaldı,mecburen küçük kancayla devam etmek zorunda kaldık,bu 5 tane kaçırma başarısından sonr aard arda 2 lüferi kıyıya aldı,he beni sorarsanız yan yana atmamıza rağmen tek vuruş dahi alamadım:))Gece 12 gibi avı bitirdik,salı akşamı tekrardan aynı yerdeydik bu sefer deniz çarşaf gibiydi ama şilede balıkçıda bulduğumuz yemler de küçüktü mecburen küçük iğneli takımlarla devam etmek zorunda kaldık,yanlız tek fark roller değişmişti:))bu seferde tüm vuruşlar bana olurken amcaoğluna gece 11,30 gibi tek bir vuruş oldu ve 40 cm lik lüferi kah makinayı sararak kah kumda geriye doğru koşarak kıyıya alabildi,bana ise saat 8 den itibaren 6 vuruş oldu bunlardan 4 tanesini kancadan kolayı çekerken kaçırdım sadece 2 tanesini kıyıya alabildim,bu 6 balık çekme teşebbüsünde epeybir koşu yapmak zorunda kaldım kumda:))Karanlık görüntüler olay mahallinde amcaoğlunun çektiği balıklar,net görünen ise benim evde daha havalı olsun diye çektiğim balık resimleridir,Çarşamba gecesi ise kumsala duyan gelmişti yaklaşık 20 kişi falan vardı lakin tek vuruş bile alamadık,sadece bizden epey ilerde bir grup 1 adet lüfer yakalayabilmişti,gece 12 den itibaren deniz patlayıp dalga çıkınca ve yine yosun dolmaya başlayınca avı bitirip komple eve geri döndüm artık önümüzdeki pazartesiye kadar denizin yatmasını beklemem gerekecek
Tebrikler Emin bey. Daha irileri nasip olsun inşallah. Avlandığınız takım boyları nasıldı acaba?

Badisönmez

Aktif Üye
iç çekerek okudum yazıyı, umarım daha da fazla gelir nasibinize.
Massha'nın oradaki kumluktan mı atıyorsunuz? yoksa daha da ileriye gidip otelin oradaki dereyi de geçiyormusunuz?

EMİN

Aktif Üye
Adı
EMİN YILDIRIM
Hava güzel olunca kaşıntı tutuyor beni:)Havanın güzel olduğunu görünce pazar gününden tekrar 3 günlüğüne Şileye kaçtım,pazar akşamı hava biraz rüzgarlıydı denizde çalkantılı,gece 12 ye kadar denemelerimizde tek vuruş alamadık sadece yanımızdaki başka bir grup bir tane lüfer çekti,bizde yarına kısmet deyip pazrtesi akşamı için lüferlerle sözleştik,pazartesi akşamı deniz ve hava mükemmeldi,ay ışığıda yoktu bu sefer 5 kişiydi o gece 4 kişi birer lüfer alırken sadece amcaoğlu 3 tane aldı,adamda bal akıyor anasını satayım,balık her zaman k i gibi akşam 8 de başlıyor aralıklarla 10 a kadar devam ediyor saat 10 dan sonrada artık şansına belki 1 veya 2 vuruş alabiliyorsun zaten balıkta öyle çok değil 2-3 tane kıyıya geliyor artık oda kimin takımına denk gelirse,pazartesiyide böyle atlattıktan sonra salı akşamına yoğunlaştık,belk ibalıklar pazartesi sendromundan dolayı gelmemiştir diye düşündük,salı akşamı deniz hafif çalkantılı,hava arada bir yağmur geçişliydi,3 kişiydik ben akşam 6 gibi deniz kenarındaydım diğer arkadaşlar 7,30 gibi geldiler lakin herşey mükemmel olmasına rağmen gece 12 ye kadar tek vuruş alamadık sadece istanbuldan gelen arkadaşım acemi olduğu halde şansına bir lüfer aldı başkada vuruş olmadı,bizden epey ilerde atanlardada tek tük alanlar olmuştu,gece yağmur bastırınca ve 6 saat boyunca tek vuruş alamamanın verdiği stresle başlarım len balığına deyip avı sonlandırdık:)Şuna dikkat ettim uzak atış yapan balığı alıyor,balıklar geçen haftadan biraz daha küçüklerdi,aşağıda pazartesi akşamı yakaladığım tek balığın boyu 30 cm geldi,hava bugünde kapalı olmasına rağmen deniz gayet güzeldi ama arabamın silecekleri bozulduğundan yağmur başlamadan istanbula geri döndüm,artık yavaş yavaş lüferlerde gitmeye başladılar gibi

Ekli dosyalar

Mektupla

Daimi Üye

omertbk34

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Negatif
Şile merkezde at çek spin avı için tavsiye edeceğiniz bir yer varmı. (Akşam suyu)

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi