Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şile, Ağva, Kerpe, Kefken Balık Durumu

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Herkese merhabalar, sabah suyunda ilk defa imrenli tarafına gittim, daha önce hiç gitmemiştim her merada yaptığım gibi haritadan beğendiğim için gittim fakat canlı yoktu. Akabinde şile ye doğru iki koya daha uğradım oralarda da birşey bulamadım. Kumbaba dere ağzına bakayım dedim orada da birşey yoktu. En son riva yapayım dedim malesef riva da da canlı yoktu. Fakat boğazın giriş açığında sayısını tahmin edemeyeceğiniz troller vardı. Ben bu kadar tekneyi bir arada görmedim. Sanki denizin ortasında bir duvar görüntüsü vardı ve sonu yok. Haliyle balıkta yok. Herkese rastgelsin.
Bu sene umudumuzu kestik zaten. Katliam yapıyo tekneler yaprak falan dinlemiyorlar hiç. İmkanı olan Çanakkale'ye, Tekirdağ'a gidiyo levrek avına. Gerçi aldığım haberlere göre onlarda da pek tatmin edici haberler yok.

EMİN

Aktif Üye
Adı
EMİN YILDIRIM
Pazartesi akşamı kumlarda 5 kişi yemli denemeleri, 6 saatte 2 vuruş 1 kaba sarıkanat alındı,salı akşamı yaptığımız denemelerde 3 kişi 6 saatte tek vuruş yok,hava müsait,su çalkantılı ama balık maalesef yok

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Pazartesi akşamı kumlarda 5 kişi yemli denemeleri, 6 saatte 2 vuruş 1 kaba sarıkanat alındı,salı akşamı yaptığımız denemelerde 3 kişi 6 saatte tek vuruş yok,hava müsait,su çalkantılı ama balık maalesef yok
Suyun biraz soğuması lazım hocam. Oralarda av yapacaksan Ekim-Kasım-Aralık verimli dönemleri.

EMİN

Aktif Üye
Adı
EMİN YILDIRIM
Eylülün ilk haftası başlar bizim oralarda,ekim kasımda balık oluyorda hava müsade etmiyor kumsaldan olta atmaya,su sıcakığıda geçen sene ekim sonunda bile denize girilecek akdar sıcaktı,bu sene dahada uzun süre sıcak olacak gibi

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Eylülün ilk haftası başlar bizim oralarda,ekim kasımda balık oluyorda hava müsade etmiyor kumsaldan olta atmaya,su sıcakığıda geçen sene ekim sonunda bile denize girilecek akdar sıcaktı,bu sene dahada uzun süre sıcak olacak gibi
Karadeniz de ki balıkçı arkadaşlardan aldığım habere göre bu sene lüfer palamut beklemeyin diyolar.

EMİN

Aktif Üye
Adı
EMİN YILDIRIM
Palamut pek olmazda,lüferden umutluyum en kötü sarıkanat bol olur,spinle sabah ve akşam suyuna alanlar var,perşembe akşamı belli oalcak taze ve iri istavritle gidebilirsek,2 seefrdir 10-15 tane kıraça ile gidiyoruz oda kafa gidince minnacık kalıyor

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Gerçekten çok enteresan. Kadıköy'den karadeniz kıyılarına lüfere bakmak için gideceğim yarın sabah. Bir foruma bakayım dedim kimler neler almış, hangi tarihlerde hangi bölgelerde avlanmış. 71 sayfayı okudum 1 tek Emin bey paylaşımlarda bulunmuş ve avlarını paylaşmış. Başka 1 kişi, 2 kişi bile olmayabilir. Ya hiç kimse balığa gitmiyor herkes klavyeden yazıyor. Ya da gidip tutanda varsa saklıyor. Dışarıdan bakan bir gözle şu 71 sayfayı okusanız, karadenizde balık malık yok gitmeye de hiç gerek yok der. Ben dahil bir çok insan paylaşımlarda bulunup gittiği gördüğü avladığı balıkları paylaşırken, bir o kadar belki de daha fazla bir kesim hiç bir şey paylaşmıyor. Forum malesef bir soru sorup cevabı aldıktan sonra bir daha uğramayan insanların yeri olmaya başlamış. Gerçekten üzücü.

OmerAydın

Daimi Üye
Adı
Ömer Aydın
Eylül ayı boyunca Riva 1 sefer yemli 2 sefer akşam suyu spin - 6 akşam suyu şile sofular tarafı akşam suyu spin denemelerimde sonuç alamadım sağımda solumda çıkan balık da görmedim onun dışında ayrı zamanlarda kovalayan bir arkadaşım da 10 da 4 skor ile eylül ayını kapattı..
Ekim ayı için herhangi bir sefer düzenlemedik :)