Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şile, Ağva, Kerpe, Kefken Balık Durumu

EMİN

Aktif Üye
Adı
EMİN YILDIRIM
2 gündür akşam 6 gece 12 kumlardayız ne biz nede etrafımzıdakiler tek vuruş alamadı ama sabah suyuna spin ile balık alınıyor,inat ettik bu gece tam tersi yapacaz,gece 12 sabah 6 yemli bekleyeceğiz bakalım ne olacak

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Sabah suyuna sofular tarafına geldim. Hava çok müsaitti, dalga olması gerektiği gibi. Yaklasık 70-80 kişi vardı sahil boyunca. Tüm sahili tarayarak yürüdüm. 1 kişi 2 balık aldı o kadar. Kalın sağlıcakla.

Ekli dosyalar

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Sabah suyuna sofular tarafına geldim. Hava çok müsaitti, dalga olması gerektiği gibi. Yaklasık 70-80 kişi vardı sahil boyunca. Tüm sahili tarayarak yürüdüm. 1 kişi 2 balık aldı o kadar. Kalın sağlıcakla.
Hiç değilse denediniz hocam kafanız rahatlamıştır. Millet av raporlarında sözüm ona kişi başı 10 tane tutuyomuş gerçeği gördük işte. Balık yok diyince kimse inanmıyo kova kova tutuyoruz söylemiyoruz sanılıyo. :):) Avlarınız bereketli olsun.

ktg666

Aktif Üye
Adı
KEREM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Aynı şekilde elimden geldiğince bende
Yarin sabah suyunda ayni kaderi ben yasayacağim inşallah, alirsak çok mutlu oluruz alamazsak da evde oturup acaba demekten iyidir, ellerinize sağlık..

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Aynı şekilde elimden geldiğince bende

Yarin sabah suyunda ayni kaderi ben yasayacağim inşallah, alirsak çok mutlu oluruz alamazsak da evde oturup acaba demekten iyidir, ellerinize sağlık..
Deniz bu ne zaman ne vereceği belli olmaz. Umarım denk gelirsiniz. Şimdiden rastgelsin.

jaas

Aktif Üye
Adı
Yavuz
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hiç değilse denediniz hocam kafanız rahatlamıştır. Millet av raporlarında sözüm ona kişi başı 10 tane tutuyomuş gerçeği gördük işte. Balık yok diyince kimse inanmıyo kova kova tutuyoruz söylemiyoruz sanılıyo. :):) Avlarınız bereketli olsun.
Teşekkür ederim sizinde.

ktg666

Aktif Üye
Adı
KEREM
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu sabah hava yatik olacak diye dün aksam suyuna gittik iki arkadas , sofulardan sonraki kumsala, 5-8 arasi.. tüm kumsali yürüdüm , hava poraz dalga boylari nispeten dusuk ama gayet yeterli idi, yerlisi, spincisi, yemcisi cikan balik 1.

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Bu sabah hava yatik olacak diye dün aksam suyuna gittik iki arkadas , sofulardan sonraki kumsala, 5-8 arasi.. tüm kumsali yürüdüm , hava poraz dalga boylari nispeten dusuk ama gayet yeterli idi, yerlisi, spincisi, yemcisi cikan balik 1.
Hava poyraz da olsa, dalga boyu iyide olsa en önemli faktörü atlıyorsunuz o da su ısısı. Su ısısı 13-14 dereceye kadar inmedikçe verim beklememek gerekir.

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hava poyraz da olsa, dalga boyu iyide olsa en önemli faktörü atlıyorsunuz o da su ısısı. Su ısısı 13-14 dereceye kadar inmedikçe verim beklememek gerekir.
Karasu-Sinopta taraflarında nasıl tutuyorlar acaba orada su ısısı daha mı düşük ki , Kıyıköy tarafında da bir şey çıkmıyor dün denedim.

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Karasu-Sinopta nasıl tutuyorlar acaba orada su ısısı daha mı düşük acaba , Kıyıköy tarafında da bir şey çıkmıyor dün denedim.
Oralarda da çok verimli avlar yapılmıyo kıyıdan kişi başı 4-5 tane. Tekneden yapılan avlar nitekim daha verimli çünkü termoklin tabaka dediğimiz bir tabaka var denizde. Bu mevsimlerde çok keskin ısı geçişleri olabiliyor. Yüzey tabaka ilk 10 metre 18-19 derece ise termoklin tabakada bir anda 14-15 derecelere düşüyo. Lüfer familyasıının sevdiği ısı değeri 13-15 derece olduğundan balıklar bu tabakada yer alıyor. Ancak belli saatlerde besin ihtiyacını karşılamak için yüzeye yakın beslenip yine bu termoklin tabakaya iniyorlar. Bu sebepten kıyıdan avcılık yapılacaksa derin meralarda atış erimi çok yüksek olan ekipmanlar ile yemli avcılık yapılması çok daha uygun. Spin yapılacaksa da gece iyice ayaz çıktıktan sonra yapılması daha makul. Ben bilimsel açıklamasını yaptım gerisi size kalmış. :)