Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

silifkeden turnalar 26.11.2011

mehmetcelik33

Aktif Üye
Adı
mehmet celik
merhaba arkadaşlar
uzun zamandır esen sert silifke poyrazından balığa gidemiyordum.akşam hava raporlarına baktım ve rüzgarın hızının bügünden itibaren düşeceğini görünce takımları hazırladım saatimi 04.00 kurdum ve erkenden yattım çünkü sabah 7.30da iş başı yapacaktım.

sabah telefonun alarmı çalmaya başladı hemen kaktım ve camdan dışarıya baktım ki rüzgar okadar şiddetli esmiyor.üzerimi giyindim takımları arabaya koydum sür avlağa...
yaklaşık 1700mt yürüdükten sonra avlağa vardım.sabah ezanı okunuyordu tam zamanıydı.açılışı yozuri tubimaruyla yapmak istedim çünkü poyraz bayağı esiyordu.ikinci atışta ilk turna yapıştı tam kamışı sudan kaldırmak üzeydim ki kayaya takıldı sandım ama bi baktım kafa atıyor.hemen sudan çıkardım bezle tuttuğum gibi çuvala attım.(ben turna avında çuval kullanıyorum çünkü çantayı çok batırıyor ve kokusu uzun zaman geçmiyor.)

saat 6.20 gösteriyordu toplam 4 tane turna yakalamıştım.iri olanlar kıyıdan 40-50 mt ilerde vurdu.sonra rapala orjinal floting ft modelini taktım hafif olduğundan fazla ileri gitmemişti,makinanın kolunu bir tur ya çevirdim yada yarım tur birşey öyle bindiki 2 metre anca çekmişimdir kalama cayır cayır ötüyor ama kurtuldu.fazla zamanım kalmamıştı tası tarağı topladığım gibi yola koyuldum.
arkadaşlar turnanın biri diğerlerinde farklı model türü ne bilmiyorum.
salıcakla kalın

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
tebrikler mehmet sabah ayazını yemişsin ama deymiş:) daha güzel avların olsun inşallah..

Bu arada resimde görünen balıklar turna değil baraküda, Selamlar....

mehmetcelik33

Aktif Üye
Adı
mehmet celik
tebrikler mehmet sabah ayazını yemişsin ama deymiş:) daha güzel avların olsun inşallah..

Bu arada resimde görünen balıklar turna değil baraküda, Selamlar....
sağolsın oktay sabah ayazı yedim ama değdi gerçekten.biliyorum barukuda olduğunu ama bizim köyde turna diyorlar:)farketmez ha turna ha barucuda:)))gönüller bir olsun

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
müthiş bir av olmuş gerçekten oralarda ayaz ne olur bilmem ama balıklar iyiymiş :D tebrik ederim harika gönül birliği balıklar :D

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler
Güzel av olmuş

mehmetcelik33

Aktif Üye
Adı
mehmet celik
müthiş bir av olmuş gerçekten oralarda ayaz ne olur bilmem ama balıklar iyiymiş :D tebrik ederim harika gönül birliği balıklar :D
teşekkür ederim şeref silifkenin poyrazı meşurdur tam 2 aydır poyraz esiyor ve yükseklere kar yağdı soğuğu direk sahilde...

sadi

Aktif Üye
Adı
Sadi ASLAN
Silifke'nin yoğurdu güzeldir bilirdik,şimdi turnasının güzel olduğunuda öğrendik :D :D :D
Güzel bi av olmuş,soğuk ve ayazda olsa bence değer bu balıklar uğruna ;)
Avlarının hezaman kısmetli olmasını dilerim. ;)

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler cok daha guzellerine rastgelmenizi dilerim