Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sinop Boyabat Bölgesi için tatlı su avları hk

alperderya

Aktif Üye
Adı
Alper Derya
Kan Grubu
B Rh Negatif
Arkadaşlar Merhaba,

Bayram tatili için eşimin memleketi olan Sinop/Boyabat'a gideceğim. 1 hafta oradayız ve en azından 2-3 defa balık tutumak için zaman ayırabilecek gibi duruyorum.
Elimde spin takımım, lüfer familyası için çeşitli dalarlı rapalalar, levrek için aldığım su üstü ve savagear sandeel silikonlar mevcut. Ek olarak 3.90 da bir kamışım var. Yemli sistem de deneyebilirim diye düşünüyorum.

Bu takımlar ile bu bölgede neler deneyebilirim? Hangi balığı hedefleyebilirim? 3-4 tane baraj göl var ilçenin etrafında. Turna ihtimali var mı bu çevrede?

En ufak bir bilgi bile çok işime yarayacaktır, malum zaman kısıtlı. Şimdiden teşekkürler.

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Google earthten baktım Alper... En yakın Gerze ve Demirciköy'de mendirek var... Birde ikisin tam arasonda Kabalı Çayı azmağı görünüyor... Birde Ayancık diye bir yerde azmak var... Bence denemeye değer... Ama Sinop'u iyi bilen arkadaşar tabiki daha gerçekci bilgiler verebilirler... Ben İzmir'deki avlaklarımı hep kara düzen google earthten buldum... Avlak sorunca direk google başvurdum :)

alperderya

Aktif Üye
Adı
Alper Derya
Kan Grubu
B Rh Negatif
Google earthten baktım Alper... En yakın Gerze ve Demirciköy'de mendirek var... Birde ikisin tam arasonda Kabalı Çayı azmağı görünüyor... Birde Ayancık diye bir yerde azmak var... Bence denemeye değer... Ama Sinop'u iyi bilen arkadaşar tabiki daha gerçekci bilgiler verebilirler... Ben İzmir'deki avlaklarımı hep kara düzen google earthten buldum... Avlak sorunca direk google başvurdum :)
Abdullah abi sağolasın zaman ayırdığın için. Aslında çevredeki göllerle ilgili ben de bilgi topladım. Hatta geçen sene 60.000 yavru sazan salımı yapılmış bir kaç göle, onun bilgisine rastladım. Dediğin yerleri de inceleyeceğim. Tatlı suda el oltası ekmek vs denedim ama ilk defa takım taklavat deneme yapacağım. Umarım paylaşacak birşeyler olur.

alperderya

Aktif Üye
Adı
Alper Derya
Kan Grubu
B Rh Negatif
Bi Biskrem versem :)
Sinop ve çevresiyle ilgili özellikle tatlı su bilgisi olan arkadaşların katkılarını bekliyorum.

26onur26

Üye
Adı
H. Onur
Kan Grubu
A Rh Negatif
Orda bi çay vardı Durağan dan da geçiyo hatta. lrf ile kasna avı yapabilirsin büyük balık vardı diye duymuştum :)

anafarta

Yeni Üye
Selamlar, Saraydüzü'ne baraj yapmışlardı oraya balığa gidenleri duymuştum. Saraydüzü baraj diye araştırabilirseniz sazan avı için bilgi bulabilirsiniz belki. İyi bayramlar bu arada. Rastgelsin şimdiden..

alperderya

Aktif Üye
Adı
Alper Derya
Kan Grubu
B Rh Negatif
Katkılarınız için teşekkür ederim. Sizlerede iyi bayramlar.

alperderya

Aktif Üye
Adı
Alper Derya
Kan Grubu
B Rh Negatif
Boybat yakınında Cemalettin gölüne gittim. Limit altı bir kaç sazan yakalayıp bıraktık. Ekmekle gümüş tutar gibi görerek avlandık. Keyifliydi ama at-çek denemek istiyorum. Denemelere devam etme niyetim var sonuç alırsam paylaşacağım.