Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sıyırtma Silikon Istavrit Yardım

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Yenikapı’da istavrit 5 saat boyunca çapari atıp 8-9 tane iri istavrit aldıktan sonra sıyırtma sistemini öğrendim.Çapari açması , kurşunu takması atıp çekmesi özellikle kayalıklardan aşırı zor ve takılma durumu olunca özellikle.
Asıl sorum , Amatör olduğum için iğneye silikon takma , ince misina takma vs pek anlamadığım için şu takımı alıp yenikapı kayalıklardan kullanmayındüşünüyorum.
Fakat bu hazır takımı sadece spotbalıkta buldum ordada renkleri yok.Başka av marketlerde pakette 5 adet silikon var bedeni ve iğnesi yok.
Bu silikon çapariyi kendi imkanlarım ile yapabilir miyim ?Avda başarısız olcağımı sanmıyorum , geçen çapariye o kadar büyük istavrit geldi ki yandaki abiler zargana tuttuğumu sandılar.Çok teşekkür ederim.
Spotbalık Kıyıdan Silikonla Sıyırtma İstavrit Takımı Ist1 - n11.com

finansaldanışman

Aktif Üye
Adı
Erdem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sıyırtma takımı hazırlamak aslen kolay.İster silikonlu ister floşlu ve simli olarak hazırlayabilirsin.Köstek iğnesi bağlamayı biliyorsan aynı mantıkla bağlayabilirsin iğneni.Tek farkı köstek uzunluğu 2,5 -3 mt olması.Bir diğer yol ise aşağıdaki video da gösteriliyor.

Ufuk Mor

Yeni Üye
Adı
Ufuk
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba Emre bey,
Ben sıyırtma kurşun sonrası beden olarak,0.10,0.12 Oskar İnvisiline kullanıyorum gayet memnunum.İğne olarak genelde 10 numara çapari iğnesi kullanıyorum,silikon kullanacaksan iğne numarası kullandığın silikona göre farklılık gösterecektir.Silikon ise Spotbalık ta açık satılan silikonları kullanabilirsin en son tanesi 50 krş falandı ki farklı yerlerde daha uygunada var.
Erdem bey`in paylaşmış olduğu videoda anlatıldığı üzere ben bedeni 4 mt altına düşürmemeye özen gösteriyorum.
Rast gelsin.