Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sizce hangi balık?

Hunterfishing1903

Aktif Üye
Adı
mutlu
Beyler bu zamanda aşağıda saydığım balıklardan hangisi tutulabilir?
Sazan,turna,yayın,bıyıklı(barbel),tahta balığı,noktalı gümüş balığı,yılan balığı,tatlısu levreği (perch),
tatlısu kefali(kasna) sizce hangisi?
Birde Sakarya Nehri'nde talısu levreği(perch) veyatatlısu kefali (kasna) var mı bilen lütfen cevap yazabilir mi internette araştırdığıma göre var ama bana hiç denk gelmedi.Sizin bir bilginiz varsa lütfen paylaşır mısınız?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla...

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Öncelikle sirkülere göz atmanızı öneririm..
Her balığın avlanmasının yasak ve serbest olduğu dönemlerle sizin bölgenize özel yasak ve serbest zamanları bulabilirsiniz bu sirkülerde.
Gittiğiniz ya da gideceğiniz dere, baraj ve göllerde hangi balıklar varsa, o balıkların avlanma zamanlarına göre plan yaparak işe başlayın derim.
Takım ve teknikler konusunda ise balığın türüne göre yardım ve destek alabilirsin forumdan..
Rast gelsin

Hunterfishing1903

Aktif Üye
Adı
mutlu
Öncelikle sirkülere göz atmanızı öneririm..
Her balığın avlanmasının yasak ve serbest olduğu dönemlerle sizin bölgenize özel yasak ve serbest zamanları bulabilirsiniz bu sirkülerde.
Gittiğiniz ya da gideceğiniz dere, baraj ve göllerde hangi balıklar varsa, o balıkların avlanma zamanlarına göre plan yaparak işe başlayın derim.
Takım ve teknikler konusunda ise balığın türüne göre yardım ve destek alabilirsin forumdan..
Rast gelsin
İlk başta cevabınız için çok teşekkür ederim dediğim gibi tatlısu levreği (perch) ve tatlısu kefali (kasna) varmış ama tam net bilmiyorum diğerlerinin hepsi var.Birde tahta balığına dair balık yasağını ben bulamadım. Bir bilginiz varsa yardımcı olur musunuz.Son olarak bu zamanlarda güneş açtığında turnanın olacağını duymuştum ama yasakla ilgili pek bilgim olmadığı için hiç gitmedim.
Saygılarımla...
İyi günler

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Listede olmayan balıklar için yasak yoktur.
ScreenHunter_19 Feb. 01 00.02.jpg ScreenHunter_20 Feb. 01 00.02.jpg
Bu tabloda da balık türlerine göre zaman yasakları var.

Her iki tabloda olmayan balıklar için av sıkıntısı yok.
En kötüsü oltaya tak bir solucan salla suya.. :)

Hunterfishing1903

Aktif Üye
Adı
mutlu
Listede olmayan balıklar için yasak yoktur.
Ekli dosyayı görüntüle 52091 Ekli dosyayı görüntüle 52092
Bu tabloda da balık türlerine göre zaman yasakları var.

Her iki tabloda olmayan balıklar için av sıkıntısı yok.
En kötüsü oltaya tak bir solucan salla suya.. :)
Zaten şimdi bizim burada yasak yok Sakarya olduğu için 15 mart-15 haziran bu nedenle sıkıntı yok.
Kusura bakmayın yoruyorum ama bilinçli avlanmak için bunu yapmalıyım ÇİZELGE 6 da balık türlerinin yanında akarsular hariç yazıyor sebebi nedir birde Çizelge 5 de diğer türlere sadece kg yazmış ama bir kilo yok.
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla...

serdartoker

Yeni Üye
Adı
serdar toker
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Kıymetli Mutlu Kardeşim. Bir tatlı su amatör avcısı olarak diyorum ki tatlı sulardaki yasaklar denize göre daha fazladır. 4/2 tebliğini iyi oku. Aksi durumlarda özellikle jandarmadan iyi cezalar yersin. Aynı zamanda sürdürülebilir avcılık için vicdanen kurallara uymakta yarar var. Akarsular kısmanda özellikle alabalıktan söz eder. Yasak zamanlarını hedeflediğin balığa göre bak. Örneğin Amasya da yasak 15 mart-15 haziran olmasına rağmen perch de yasak 15 mart-30 nisan dır. Şu anada Sakarya da avlanması yasak olan balık çizelge 6 ya göre turnadır. Kilo kısmında ise bildiğim kadarı ile bir avcının tutabileceği en yüksek miktar 5 kg dır.

Hunterfishing1903

Aktif Üye
Adı
mutlu
Kıymetli Mutlu Kardeşim. Bir tatlı su amatör avcısı olarak diyorum ki tatlı sulardaki yasaklar denize göre daha fazladır. 4/2 tebliğini iyi oku. Aksi durumlarda özellikle jandarmadan iyi cezalar yersin. Aynı zamanda sürdürülebilir avcılık için vicdanen kurallara uymakta yarar var. Akarsular kısmanda özellikle alabalıktan söz eder. Yasak zamanlarını hedeflediğin balığa göre bak. Örneğin Amasya da yasak 15 mart-15 haziran olmasına rağmen perch de yasak 15 mart-30 nisan dır. Şu anada Sakarya da avlanması yasak olan balık çizelge 6 ya göre turnadır. Kilo kısmında ise bildiğim kadarı ile bir avcının tutabileceği en yüksek miktar 5 kg dır.
İlk başta bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim ama av yasağı olduğu zamanları düşünmeseydim böyle bir konu açmazdım.Zaten konuyu açmamım sebebi bu birde turnada 5 kg değil 40 cm'in üzerinde 5 adet hak vardır.
Saygılarımla...