Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce tehlikeli hayvanlar açısından gölde mi yoksa denizde mi avlanmalıyım? ( anket sorusu)

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Erenomio tarafından paylaşıldı.

?

Sulardaki zehirli hayvanlar açısından gölde mi yoksa denizde mi avlanmalıyım?

Anketin kapanma tarihi 6 Mart 2018.
  1. Gölde

29,4%
  2. Denizde

70,6%
  1. Erenomio

Erenomio Yeni Üye

Yakın zamanda balık avına gidicem fakat nerde zehirli canlılar vardır hiç bilmiyorum amatör balıkçıyım, yardım ederseniz sevinirim...;)

spinci ve coner bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Rx7

Rx7 Aktif Üye

Hocam burasi amazon ormanlarimi her adim basi zehirli bocek balik ciksin. Git denize al oltani tak caparini yakin zamanda guzel istavrit yapar heryer. Asil av tarihi 24 nisan ama nisan basindan sonra istavrit guzellesir.

ino, cemalettin, Fisher07 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. BS Okuru

BS Okuru Misafir

Türkiye denizlerinde zehirli olarak sana zarar verebilecek balık türü çok azdır; bunların başında en bilindiği iskorpit gelir öldürmez ancak 2-3 saat zonklatır zaten tipini görünce ellemeye cesaret edemezsin kalın bir bezle tutup denize atabilir yada ustasına temizletip çorbasını içebilirsin.

Bir diğer zehirli balık vatozdur iğnesi kuyruğundadır, kıyılarda çokça yakalamışlığım var maalesef bu hayvanın kuyruğu kesiliyor yada kancayla direk denize atılıyor dediğim gibi kuyruğa dikkat edilerek denize iade edilmelidir.

Trakonya, kendisi efsanedir keza kafa üstündeki siyah dikenleri batarsa vay halinize, yapılacak en güzel müdahele zehrin işlediği alanı küçük bir çizikle kesmek ve dayanabilecek derecede sıcak su uygulamaktır, bazı vakalarda ölümcül olabilir, zehir yayılırsa eti çürütür doku kaybına sebep olur dediğim gibi ilacı sıcak sudur. tabi akabinde sağlık kuruluşuna gitmek gerekir

balon balığı hakkında çok bilgim olmasa da Akdeniz de avlanan arkadaşların baş belası olduğunu biliyorum.

bu saydığım türlerin resimlerine googleden bakın ve tanıyın sonra gönül rahatlığıyla denizlerde avlanabilirsiniz.

BS Okuru ve Apathetic bunu beğendi.
  5. coner

coner Daimi Üye

Aramıza hoş geldiniz.

6. eylmz

eylmz Daimi Üye

Aslı'nda insanlar olarak golleri mi daha cok zehirliyoruz Deniz'leri mi sorusu daha guzel bir konu olur Mus
    Aramiza hosgeldin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ersin1903 bunu beğendi.
  7. korayb3406

korayb3406 Daimi Üye

Yaklaşık 2 yıl önce marmara denizinde zıpkın avı için dalış yaptığım bölgede suyun yüzeyinden benimle birlikte dibe dalan sarı-siyah çizgili, kamçı kuyruklu deniz yılanı gördüm. Aramızda 5-6 metre mesafe vardı. O günden sonra avlağımı terk etmek zorunda kaldım. İşin ilginç yanı sudan çıktıktan sonra yılanı internette arattım. Panzehiri olmayan bir yılan türüymüş. Hint okyanusunda yaşar diye yazıyordu vikipedide. Gözümle görmesem kimse inandıramazdı. Allah korudu kısacası.:okyrm::srnsml::okyrm:

eylmz bunu beğendi.
  8. korayb3406

korayb3406 Daimi Üye

Yasin Bey, bu hobiye yeni başlayıp istavrit çaparisine gelen trakonyayı büyük bir iştahla çıkartmaya çalışan yaklaşık 8-10 kişiyi uyarmışımdır. Özellikle sandaldan istavrit avlarken trokonya geldiğini bizzat biliyorum. Bizim görmediğimiz ve trankonya ile sancılı bir şekilde tanışan maalesef çok amatör balıkçı bulunmaktadır.

ino ve Rx7 bunu beğendi.
  9. Rx7

Rx7 Aktif Üye

Abi haklisindir. Benim kismetime hic capariye gelmedi trakonya. Tabi avlandigimiz merada tanimadik bi balik gorursek yanimizdaki ustalara danismakta fayda var.

korayb3406 bunu beğendi.
  10. kadiricsez

kadiricsez Üye

Video olarak

Erenomio ve Rx7 bunu beğendi.
  11. Abdullah SÜRÜCÜ

Abdullah SÜRÜCÜ Daimi Üye

Eren denizde de av yapsan gölde de av yapsan karada akrep çıyan gibi zehirli canlılarda var. Bence sen evden hiç çıkma :) Şaka bir yana her iki yerde de av yapabilirsin. Avlandığın yerde hangi balıkların çıktığını çevredeki avcılardan gözlemle sonrada o balıklar haricinde yakaladığın hiç bir balığa dokunma.

Sayfayı Paylaş