Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sizce tehlikeli hayvanlar açısından gölde mi yoksa denizde mi avlanmalıyım? ( anket sorusu)

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Erenomio tarafından paylaşıldı.

?

Sulardaki zehirli hayvanlar açısından gölde mi yoksa denizde mi avlanmalıyım?

Bu anket 6 Mart 2018 19:15 tarihinde sona erecektir.
  1. Gölde

29,4%
  2. Denizde

70,6%
  1. Erenomio

Erenomio Yeni Üye

Abi haklısın ama balık merakım yeni başladı ve daha hiç hava gitmedim onun için bir başlangıç yapmakl istedim, ama yine de teşekkürler..:hrkbuya:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Erenomio

Erenomio Yeni Üye

:D:D:D:D:D

4. Rx7

Rx7 Aktif Üye

Kardesim hic sikinti etme. Nerede oturuyorsun bilmiyorum ama al takimini taklavatini yedek malzemeni git bi deniz kenarina. Balik yakalayan ustalar varsa git bak neyapiyorlar. Takip et. Aklina takilani sor balikcilarin geneli yardimci olurlar sana. İnanki buradaki kimse tecrubesini bigunde kazanmamistir. Dunyanin en guzel seylerinden biridir balik tutmak.

coner bunu beğendi.
  5. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Tanımadığın hiç bi balığı elleme diyecemde hiçbir balığı tanımıyon zaten sanırım. :)
    Tanıştırayım trakonya yamultur. Bide rina var o da fena kuyruğu iğneli vatozdur. O da yamultur. Balon balığını asla yeme. İskorpiti filan salla gitsin.
    Eğer trakonya balığı ile kaynaşma yaşarsan eti meti yarıp kanı akıtayım sonra sıcak su dökeyim deme sakın. Yapman gereken varsa amonyaklı pamuğu 3 saniye iğnenin battığı yerde tutup buz tedavisi uygulamak ki bu tedavi sırasında hastaneye vs doğru yolda olman gerekiyor.

6. Erenomio

Erenomio Yeni Üye

Teşekkürler abi:D

coner bunu beğendi.
  7. ibrahim1903

ibrahim1903 Aktif Üye

su canlısı olarak tatlı sularda benim bildiğim zehirli tür yok. denizde ise bolca mevcut. ama tatlı su kenarlarında da bir o kadar zehirli kara canlısı mevcut. denizde gideceğiniz merayı 1-2 gün takip edin, hangi balıklar çıkıyor tutanlara sorun, internette araştırın (üreme boyu, limit vs), balık tutarken de o balıktan/balıklardan başka balık gelirse pens vb. eşyalar yardımıyla iğneyi çıkartır hayvana ellemeden denize iade edersiniz

coner bunu beğendi.
  8. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Deniz ve karalarda ki en tehlikeli canlı insandır. Bunu da eklemeden geçemeyecem...

centetic, Hoper, mrt55 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  9. Hoper

Hoper Üye

Merhaba,

Muhalefet yapmak değildir niyetim ama yukarıdaki bilgide ( buz kompresinden bahsediyorum ) bir yanlışlık olabilir mi? Çünkü bende yıllar boyu bu işi bilen ustalardan trakonya zehrinin ilacının ısı olduğunu, dikenin battığı bölgenin dayanılabilecek kadar ısıtılması gerektiğini öğrendim. Kanı akıtmak konusunda hem fikiriz, hiç gerek yok...

Birde şöyle bir link paylaşmak istiyorum ;

Trakonya Sokması Tedavisi

10. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Şindi... bu trokanya iskorpit vs gibi balıkların zehirleri proteinden oluşur ve bu protein de belli bir derecede ki ısıda çözülür ve etkisini kaybeder. Bu sebeple doğrudur belli bir sıcaklıkta ki ısıya maruz bırakılırsa çarpılan nokta, sıcağa temas o noktada ki zehirin etkisini kaybetmesini sağlayabilir. Lakin sorun şurada başlıyor nedir bu ısı kaç derecedir? Eğer burada yaptığımız yorumlarda arkadaşlara sıcak suya sok mok dersek o arkadaş da gider ayağını kaynar suya ve arabanın egzosuna vs gibi bir yere değdirirse bu seferde yanık tedavisi ile uğraşma durumu ortaya çıkar. Bu yüzden en güzel tedavi önce amonyaklı pamuğu çok değil bir kaç sn yaranın üstünde tutar ve kanın yavaşlaması daha fazla dokunun zarar görmesini engellemek için buz tedavisi uygular bu tedaviyi uygularkende hastane yolunda oluruz. Orada da totodan avili basarlar akşama bir şey kalmaz sen sağ ben salamet.
    Bizim oralarda bu trakonya vakası çok olduğu için uzmanlaştık :D

Hoper ve coner bunu beğendi.