Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sizin de sahteniz artık su almasın (Nacizane Tavsiye)

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi
B

BS Okuru

Misafir
Değerli Forum Üyeleri Merhaba,
Malum sezon geldi çattı forumdaki konularda hep mevzusu geçmişti Nasıl yapiyorsun? Ne kullaniyorsun? gibi soruları cevaplamak adına paylaşmak istedim,
Bildiğiniz üzere piyasada özellikle ucuz ama şapkadan tavşan çıkaran bir çok başarılı sahte var.(Bluefish,killer...vb) Spin avcılığında kullanilan sahtelerde (maliyeti ve haliyle kalitesiyle de paralel) böyle bir sorun yok lakin özelikle kurşun arkası sahtelerde bu tip sorunlar oluyor ve yeni aldığımız sahteyi bir kez dahi suda yüzdürsek bile 2-3 gün sonra su alıp, battığını görüyoruz...
Bu olayı kimimiz çok önemsemiyoruz ya da şeffaf oje gibi geçici çözümler buluyoruz,
Ama bence bu husus sahtenin avcılığı ve aksiyon devamlılığı açısından önemli ve çok vaktimizi almadan bundan kurtulabiliriz.
Ben bu anlatacağım yöntemi yeni aldığım ve boşluk olduğunu gördüğüm tüm sahtelere uyguluyorum,
Tahmini olarak 1 sahte de tüm bağlantı yerlerinde boşluk olsa dahi maksimum 3dk gibi kısa bir sürede(tahmini 1 delik kapama 1dk) işlemi tamamlıyorum ve su alma batma olayını tamamen ortadan kaldırıyorum,
Aşağıdaki resimler konuyu zaten net şekilde anlatıyor,
Her yerde kolaylıkla bulabileceğiz japon yapıştırıcı ve tüplü soğutucusu(tahmini 7,5-10TL arası bir sahte parasına) ve bir kürdan yeterli oluyor,
Kutusundan yeni çıkardığınız sahnenin boşluk olan bağlantı yerlerine bir damla sıkıp sonrasında kürdanla hemen düzeltme yapıp soğutucusu sıktığınız an çivi gibi sağlam oluyor ve o sahte bir daha su almıyor(darbeye bağlı sahtede kırılma vs olmadığı sürece)
Kesinlikle japonu holograma değdirmemenizi ve sahtenin iğne ve klips takdıgınız çelik tellerini kapatmamanızı ve bu işlemi gerekirse sahtenin gözlerine de rahatlıkla uygulayabileceğinizi belirtmek isterim :)
Rastgelsin 20170917_140754.jpg 20170917_140855.jpg 20170917_140904.jpg 20170917_141021.jpg 20170917_141321.jpg 20170917_141340.jpg 20170917_141402.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Aslında çok kolay olan bir işlemin yapılmamasının tek sebebi tembellik olsa gerek değil mi? :)

Engin79

Daimi Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Faydalı bir konu olmuş, teşekkürler. :)

Adı
Vaner
Güzel konu olmuş. Benim de yaptığım bu.. Bu, "şapkadan tavşan çıkartan" ucuz sahtelerin zaten pek çoğunun ucuz olmasının sebebi halka ve boya işçiliği ve bir de tabii kullanılan iğnelerin kalitesinin düşük olmasıdır. Kalıp olarak bunların çoğu orijinallerine neredeyse yakın özellikler gösteriyor. Su almasını önlemek için bu halka deliklerinin kapatılması işleminin yapılması, boya dökülmesinin önüne kısmen de olsa geçebilmek için tırnak cilası (bu cila bazı sahtelerin boyasının hemen kabarmasına sebep olabilir), şeffaf oje ya da oje parlatıcısının kullanılması ve iğnelerin daha kaliteli bir iğne ile değiştirilmesi şapkadan çıkan canlı çeşitliliğini artırabilir..

Adı
Vaner
Güzel konu olmuş!
bende bir şey ekleyeyim
502 yapmayın sakın içine kaçıp bilye'yi yapıştırıyor birtarafa.:)
Zaten hızlı soğutucu kullanılmasının sebeplerinden biri de o Ercüment Abi. Yapıştırıcı, delikten içeri girmeden yüzey üzerinde yayıldıktan hemen sonra hızlı soğutucu püskürtüldüğünde yapıştırıcı delik üzerinde donup kalıyor.

B

BS Okuru

Misafir
Aslında çok kolay olan bir işlemin yapılmamasının tek sebebi tembellik olsa gerek değil mi? :)
Şeref abi zaten tahmini süreyi o yüzden paylaştım ;)
Eminim ki paylaşmasam bir çok kişi "aman kim uğraşacak" diyecektir yine de diyecek olan kişiler olacaktır saygı duyuyorum ama yağmur,çamur,kar,soğuk saatlerimizi ayırdığımız bu hobiye av öncesi 3-5dk. ayırmalıyız diye düşünüyorum,
Rastgelsin

B

BS Okuru

Misafir
Güzel konu olmuş. Benim de yaptığım bu.. Bu, "şapkadan tavşan çıkartan" ucuz sahtelerin zaten pek çoğunun ucuz olmasının sebebi halka ve boya işçiliği ve bir de tabii kullanılan iğnelerin kalitesinin düşük olmasıdır. Kalıp olarak bunların çoğu orijinallerine neredeyse yakın özellikler gösteriyor. Su almasını önlemek için bu halka deliklerinin kapatılması işleminin yapılması, boya dökülmesinin önüne kısmen de olsa geçebilmek için tırnak cilası (bu cila bazı sahtelerin boyasının hemen kabarmasına sebep olabilir), şeffaf oje ya da oje parlatıcısının kullanılması ve iğnelerin daha kaliteli bir iğne ile değiştirilmesi şapkadan çıkan canlı çeşitliliğini artırabilir..
Vaner abi dediklerine sonuna kadar katılıyorum youziru sahteye şeffaf oje sürdüm cam gibi dümdüz olan hologram pul pul oldu :)
Deneye deneye insan doğruyu buluyor benim Üsküdar'da en çok kullandığım sahteler malum ya kaşık ya da bluefish :)
Ben de iğneleri değiştiririm chanel(şemsiye tipi bronz)no:5 favorimdir büyük küçük tüm balığı alır getirir :)
Rastgelsin

Adı
arif mutlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bende şeffaf oje kullanıyorum boyanın daha uzun süre kalmasını sağlıyor.dez avantajını görmedim suana kadar.