Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

sizlere sitem

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu

ilk levreğimin raporunda yukarıdaki fotoğrafıda yayınlamıştım. siz neden beni uyarmadınız "be kızan büyük levrek o iğneyi dümdüz eder" diye :mad: neyseki iğne zamanında açıldıda misine kemiğime dayanmadan ufak bir kesikle atlattım olayı :rolleyes:

gülsem boşa, ağlasam boşa.. kaçan balık büyük oldu :eek:

C.POLAT

Daimi Üye
Adı
Cem POLAT
Geçmiş olsun Hüseyin :)

Ersin

Daimi Üye
Adı
Ersin M.Karaketir
Kan Grubu
A Rh Negatif
Bir musibet bin nasihattan iyidir derler :) Her balığı alsak ne heyecanı kalacak ki bu işin.
Balık kaçmış olabilir 1 gol yemiş olabilirsin ama bu işin rövanşıda var değil mi? ;)
Sağlık olsun, eminim ki bir dahaki sefere kaçamayacaklar sizden ;)

umooth

Daimi Üye
Adı
umooth
Kan Grubu
B Rh Pozitif
her zaman derim kaliteli takım kullan tedbirini al, kaçarsa kaçtı dersin :)

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
her zaman derim kaliteli takım kullan tedbirini al, kaçarsa kaçtı dersin :)
0.40 misine, yıpranma oldumu kesip atıyorum tazesi varken riske girmeyim diyorum. fakat iğne konusunda yanıldım. aşağıda taşa takılınca zar zor açtığım türden iğneler, o kadarda yavan değiller. balık sağlamdı, sanki oltanın diğer ucunda birisi vardı beni aşağıya çeken :)

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Hüseyin misinayı tutar bırakmazsan iğnede açılır, parmağında kesilir. Balığa güzelce yol vereceksin, yeri gelicek 30 dakika uğraşacaksın çek bırak...
O iğne sanırım mustad 1522 serisi. Kısa saplı, dövme iğne kullanırsan iğne açılması sorunu yaşamazsın.
Tabii adam gibi güzel kalama sistemi olan bir makine ile bu avı yapmak en iyisi. El ile kalama ayarlamak çok zordur, birçok balık kaçırırsın elle.

fenerli

Aktif Üye
Adı
Cüneyt yetgin
Senin ilk mesajına ben kalaması iyi ayarlanmış bir makinedan hiç bir balık kaçamaz yazmıştım.Senin iyi bir 40 veya 50 lik makine alıp bu avı yapman lazım şeytan oltasıyla o balığı alman çok zor.

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
kalama dediğiniz şeyi daha türkçesi boşluk vermeyi ilk kaçırdıklarımda denemiştim sonuç olarak balığın kestiği misine kalmıştı elimde. istediği yolu verdiğimde misineyi kesiyor, vermediğimde iğne açılıyor. iki ucu pamuk helva bu işin :)

yeni deneyeceğim taktiğim aşağıdaki mustad 19428 1no iğneli, 0.40 misineli takımla cüsseme yakışan şekilde sert oynamak :) misineme güveniyorum, ahşap sandalyeyi bağlayıp rahatça sallandırdım, bir aksilik olmazsa balığıda kolayca alırım diye tahmin ediyorum. deneme yanılmaya devam.

aklım karagözlerde midye sarkıttım oralı olmadılar, biraz dinlenip kaya kurdu çıkartmamda gerek.

çok sağolun değerli yorumlarınız için..

magnificent

Aktif Üye
Adı
Ramazan
AKIN
Makinayla,balığa yol verirken ,boşluk sorunu olmaz.Misinan hep gergin kalır.

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
Makinayla,balığa yol verirken ,boşluk sorunu olmaz.Misinan hep gergin kalır.
boşluk dediğim misineyi iki parmağım arasından kaymasına izin vermemdi, kontrol yine bendeydi. misine gerginken kesildi 3 seferdede. yukarı aldığım balıkta o boşluğu yaratmadım paldır-küldür aldım yukarı, işe yaradı. balık ağzım yüzüm derken kendisini yukarıda buldu.