Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Slow Jig Kamışı Için Yardım

Konu, 'Jigging (Vertikal Jigging) Jig İle Balık Avı Teknikleri' kısmında ilhany tarafından paylaşıldı.

1. ilhany

ilhany Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar;
    Arkadaşlarımla planladığımız lüfer avını sizlerle paylaşarak değerli fikirlerinizi almış ve sonucu da sizlerle paylaşmıştım. Tekneden Jig Ile Lüfer Avı
    O dönemde de bazı tecrübeli arkadaşlar bu av sitiline devam edeceksem bir jig takımı kurmamın daha iyi olacağı konusunda fikir belirtmişlerdi. Ancak bu stili ilk kez deneyecek birisi olarak tereddüt etmiştim.
    Avımız gayet zevkli, benim ve arkadaşlarımın standardına göre verimli geçince bu ava devam etme kararı aldık. Kaldı ki bu işi İzmir – Çakmaklı civarında da yapabilme şansım var.
    Avdan sonraki 2 gün dayak yemiş gibi gezip bir de boyun fıtığımın ağrısını çekince hiç değilse jiglere aksiyon verebilmek için bir kamış almaya karar verdim. Yine aynı sebeplerle çok yorucu olmasın ve beni zorlamasın diye “Slow Jigging” e uygun bir kamış araştırmaya başladım.
    Forumda içinde “slow” geçen her mesajı ve slow jiggingle ilgili her konuyu tekrar tekrar okudum, videoları izledim.

Sonuç olarak Daiwa Exceler Oceano 186cm 60-120 Olta Kamışı (https://www.avmarketi.com/Daiwa-Exceler-Oceano-186cm-60-120-Olta-Kamisi,PR-1457745.html) almaya karar verdim.
    Fakat hem av sitili hem de kamış konusunda yeterince bilgim olmadığından yine sizlerin fikirlerinize başvurmak istedim. Kullanacağım jigler 60-100g arası olacak.

Bu kamışı kullanan arkadaşlar var mı?

Bu fiyat seviyesinde tavsiye edeceğiniz ve kullandığınız başka kamışlar var mı?

Şimdiden değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

conquestime ve Mektupla bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Çırak

Çırak Aktif Üye

Kamışın kendi ağırlığı biraz fazla gibi geldi bana (210gr)

conquestime bunu beğendi.
  4. ilhany

ilhany Aktif Üye

Ağırlığından çok aksiyonu nasıl olur onu merak ediyorum.

conquestime ve Mektupla bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş