Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şok Lider Kullanmanın Önemi Nedir?

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Herkesin tecrübesi bir değildir, gereksiz yere karalama yapmayın. Ben paylaştığım hiç bir bilgiyi ezber bir mantık ile paylaşmıyorum. Size sorsak sizden iyisi yoktur. Her şeyi siz biliyorsunuzdur. Benim amacım kimseye karşı bilmişlik taslamak olmadı ve olmayacakta. Ama sizin gibilere karşıda sessiz kalmayacağım. Önce başkalarının tecrübelerine saygısızlık yapmamasını öğrenin!
Ben seninle tartısmıcam kardesım yazılarıma da bakarsan en çok ben bilirim edasında degılım ama 4 tane reklam koyup gelsın paralar diye ellerini ovarak koymasaydın videoyu agızmı acmazdım. Ben senin kadar net konuşamıyorum belki tecruben daha fazla ama 15 grlık sahteyı lideriz hadı 30 grlık jig diyelim attı diye kamış kıranı görmedim. Atış sırasında yem yalpalama yapması dolanması öyle bir anlattın ki sahte üzerinde kuş gözü oluyor bilmiyorum ben tecrubesizim öğrencez böyle böyle kolay gelsın..

KıyıBucak

Aktif Üye
Adı
Sinan Kadıoğlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben seninle tartısmıcam kardesım yazılarıma da bakarsan en çok ben bilirim edasında degılım ama 4 tane reklam koyup gelsın paralar diye ellerini ovarak koymasaydın videoyu agızmı acmazdım. Ben senin kadar net konuşamıyorum belki tecruben daha fazla ama 15 grlık sahteyı lideriz hadı 30 grlık jig diyelim attı diye kamış kıranı görmedim. Atış sırasında yem yalpalama yapması dolanması öyle bir anlattın ki sahte üzerinde kuş gözü oluyor bilmiyorum ben tecrubesizim öğrencez böyle böyle kolay gelsın..
Sizin başınıza gelmemesi yada görmemiş olmanız yaşanmadığı anlamına gelmez. Reklam konusuna gelecek olursak youtube yoluna şuana kadar 40.000TL den fazla harcama yaptım. Koyduğum reklamları çok görüyorsunuz ama yaptığım harcamanın 40 da 1ini almış değilim. Karşınıza çıkan her bir reklamdan 0.002 kuruş gibi bir tutar alıyorum. Eğer işin parasında olsaydım zarar ettiğim bir şeye neden bulaşayım. Biz deneyimlerimizden bir şey paylaşıyoruz. Bir tebrik etmek bu kadar mı zor. Neden karalamaya çalışıyorsunuz. Beğenmeyebilirsiniz ama karalama yapmayın. Siz görmüyorsunuz ama bu paylaşımların arkasında çok büyük emekler var. Kalın Sağlıcakla...

Son düzenleme:

KıyıBucak

Aktif Üye
Adı
Sinan Kadıoğlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aynen dostum şu an zaten bir çok insan balıkçılıktan nasıl reklam yaparım you tube dan nasıl para kazanırım diye amatör balıkçılığı kullanıyor meralar bu videolar yüzünden patlıyor talan ediliyor, meralar çöpten geçilmiyor, birde bu işe yeni başlayan birçok insan bu yüzden gereksiz bir sürü malzeme alıyor para harcıyor, yine bide bi malzeme iş yaptı diye onu piyasadan toplayıp facebook'ta açık artırmalarda karaborsada fiyatını misli misli artırıp satıyorlar artık you tube da balıkçılık ile ilgili video hiç izlemiyorum
Ben şuana kadar 1000lerce kişiye takım dizdim. Ama dizmeden önce eksilerine daha ağırlık vererek durumun gerçek boyutunu anlattım her zaman. Takım dizdiğim kişilerden biri bile şuana kadar olumsuz geri dönüş yapmadı. Çünkü ben hiç kimseyi yarı yolda bırakmadım. Edinmiş olduğum tecrübeleri bir bir aktarmaya devam ettim. Benim çok iyi sonuç aldığım yemlerin başka yerlerde hiç sonuç vermeme durumunun üzerinde bile basa basa durdum her zaman. Ben başkaları gibi sırf para kazanmak için millete yardımcı olmadım. Sevdiğim için, bu uğurda benim yaşadığım aksilikleri başkaları yaşamasın, gereksiz harcama yapmasın diye uğraştım. Tabi bunları anlatıyorum ama beni tanımadığınız için büyük ihtimal ciddiye almayacaksınız bu anlattıklarımı. Ama olsun belki kendimi ufakta olsa ifade edebilirim umudu ile ben şansımı deneyeyim. Kalın Sağlıcakla...

p.saez

Aktif Üye
Adı
Ömer Yavuz Sert
Kan Grubu
O Rh Negatif
Paylaşımlarınız eminim bir çok yeni başlayan arkadaşa yardımcı oluyordur, emeklerinize sağlık ve kendi adıma devamını da bekliyorum. Genelleme yaparsam sizin videolarınızın diğer benzerlerinden ayrılan naif ve samimi bir yanı var. Ben ve çevremde forumu kullanmayan bir çok spin sevdalısı arkadaşım da aynı fikirde. Samimi ve doğal videolarınızı ilgiyle bekliyoruz.

KıyıBucak

Aktif Üye
Adı
Sinan Kadıoğlu
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Paylaşımlarınız eminim bir çok yeni başlayan arkadaşa yardımcı oluyordur, emeklerinize sağlık ve kendi adıma devamını da bekliyorum. Genelleme yaparsam sizin videolarınızın diğer benzerlerinden ayrılan naif ve samimi bir yanı var. Ben ve çevremde forumu kullanmayan bir çok spin sevdalısı arkadaşım da aynı fikirde. Samimi ve doğal videolarınızı ilgiyle bekliyoruz.
Değerli düşüncelerinizi belirttiğiniz için çok teşekkür ederim. Mutluluk duydum. 😊🙏

umitdulger

Daimi Üye
Adı
Ümit DÜLGER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Öncelikle ortada bir emek var ve buna saygı duymak gerekiyor. Fakat ben de verilen bilgilerin bazılarının hatalı olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da verilen geri bildirimleri pozitif bir tepki ile alıp sonraki paylaşımlarınıza buna göre yön vermelisiniz. Öncelikle lrf yada spin dediğimiz disiplinlerde kullanılan lider misina şok lider olarak bağlanmıyor. Asıl amacı görünmezlik sağlamak ve mono misinanın sürtünmeye karşı olan mukavetinden faydalanmak. Lider boyu ortalama 50-100 cm civarı olur ve bu yüzden atış anında bu disiplinlerde kullanılan liderin takıma binen yüke pek bir etkisi olmaz. Etkisi olması için lideri makine üzerine bir kaç tur dolanacak şekilde sarmamız lazım. O zaman da kamış halkaları ufak olduğundan düğüm halkalara sürterek sıkıntı yaratacaktır. Sonuçta lrf'de attığımız mesafeler sınırlı bunu da bu sürtünme ile kaybetmek anlamsız olur. Kaldı ki lrf yada spin dediğimiz disiplinlerde liderin çeker değeri ipin biraz altında olması lazım ki olabilecek her hangi bir aksilikte kopma uçtan geriye doğru olsun. O zaman da atış anında bir sıkıntı olursa zaten ipten önce lider patlayacaktır. Atış esnasında kamışınız kırıldıysa bunun lider kullanmamakla alakası yoktur. İp ya kamışın ucuna yada başka bir yere takılmıştır. Derseniz ki ikisi de olmadı, o zaman seçtiğiniz ipin çekeri kamışın kaldırabileceği yükten fazladır ve ip yada lider patlamadan önce kamış kırılmıştır. Surf disiplinindeki şok liderin olayı ise çok farklı zaten. Onun asıl amacı atış anındaki şoku emip arkasındaki ince ip yada monoya atış mesafesi konusunda avantaj sağlamak.