Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Solunar takvimine göre...!!

Umay

Üye
Gecesini gündüzünü denedik. Çapariyle ancak açıktan, kıyıdan yem olmadığında balık oltanın yüzüne bakmıyor. Ben yeniyim dediğim gibi, eskiler balığın çok azaldığını söylüyor. Nisan'ı bekliyoruz gümüşler yağlansın diye. Şamandıralı tek iğneyle sabah suyunda bol bol alırız artık.

Musti.barut

Daimi Üye
Gecesini gündüzünü denedik. Çapariyle ancak açıktan, kıyıdan yem olmadığında balık oltanın yüzüne bakmıyor. Ben yeniyim dediğim gibi, eskiler balığın çok azaldığını söylüyor. Nisan'ı bekliyoruz gümüşler yağlansın diye. Şamandıralı tek iğneyle sabah suyunda bol bol alırız artık.
yaz aylarında gece boru kurdu ile deneyin çok güzel balıklar alacaksınız
yeni balık halinin etrafında atın kiloluk eşkinalar çıkıyor geçtiğimiz yaz aldık tabi mırmır hani bol bol iskorpit :)
her daim rastgelsin

Eray Aksoy

Aktif Üye
Adı
Eray Aksoy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
@galapagosluiguana bu sitenin verileri doğru çıkıyor mu? Siz uzun süredir mi kullanıyorsunuz?
Hava tahmini olarak tam doğru rakamları vermiyor.Basınçta ise 1-2 birim fark oluyor ki bence bu önemli bir fark değil.Ancak diğerleri gayet düzgün.Ben bu siteyi de severek takip ediyorum.2-3 site ve telefonumdan da 2 program ile karşılaştırıyorum.Hava durumu ve basınç değerlerine meteorolojinin sayfasından diğer ölçülere de bu sayfalar ve uygulamalardan bakıp karşılaştırıyorum.

Aslında solunar takvim ile ilgili tartışmalar her yerde yapılmaya başlandı.Şahsen ben ne hemen red etmek nede hemen kabullenmek taraftarıyım.Bir süredir takip ediyorum ve gözlemliyorum.Şimdiye kadar iki kere bu şekilde bakıp ava çıktım ve olumlu sonuç aldım.Birkaç kez daha gözlemledikten sonra net kararımı veririm.Ancak şimdiye kadar bu takvimin doğruluk payına daha çok inaniyorum.Bekleyip biraz daha tecrübe edeceğiz artık.

Hasan79

Daimi Üye
Adı
Hasan SARIKAYA
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar,
konuyu bende yakından takip etmeye başladım, fakat söylediğiniz bazı uygulamaları indirdiğimde yabancı olduğu için pek verimli kullanamadım. O yüzden kullandığınız uygulamalardaki kullanımını da biraz açarak anlatabilirseniz çok faydalı olacak.

teşekkürler.:harika:

B

BS Okuru

Misafir
Bende birkaç gündür bu solunar teorisi hakkında bayağı kafa yordum desem yalan olmaz:) bu konu hakkında yazılmış çeşitli makaleleri okudum.
Bilimkurgu filmleri ve romanları çok okuduğumdan mı nedir,bu teori beni bayağı sardı vesselam.
İşe bizim meteoroloji sitesini kurcalamaktan başladım daha sonra yabancı sitelerin hava durumları ve solunar ile ilgili siteleri tavaf ettim:).
Bu fizibilite çalışmalarını bir kaç gün evvelden yapıp bu gün için durumları analiz etmek istedim.Malum hafta sonu balık tutucam:D
Edindiğim bilgiler doğrultusunda bu gün için istanbul anadolu yakası 10 ile 13 arası majör saatler diyordu''boğazı bilemem orada üç akıntı var orayı tutturamazlar zaten basınçmış masınçmış ay durumları bizim boğaz yemez bunları'':D
Ekli dosyayı görüntüle 9857
Anadolu yakasında bu saatlerde on mera gezdim sonuç hüsran:D
Amaaaaaa!! şaka bir yana bu basınç olayını kesinlikle takip etmekte yarar var kanaatindeyim.Çünkü bu gün basınç değerleri 1016 'dan itibaren zaten düşme eğililimine geçmiş
10152 görüp dahada dibe inmeye başlıyor salı günü düşmemin zirvesinde yerli ve yabancı basınç değerlerine göre.
Benim teorilerime göre çarşamba ve ertesi günler bir değişiklik olmazsa kıyıdan av yapmak sağlıklı olur:)
Turgay Karaaslan üstad belirtmemiş zaten
Ekli dosyayı görüntüle 9859
Arkadaşlar daha önce belirtmiştim solunar takvimine kafayı taktığımı, balığa gittim. Majör minör saatlerinde basınç çok düşük olmasına rağmen yinede gittim, majörler tükendi minörlere yolculuk yaptım tırt:D anlıyacağınız solunar takvimi benim için bitmiştir:) basınç olayını çok irdelemektey dim alçak basınç ve yüksek basınç ani değişikliklerini takip ettim bu gün benim majör saatimde bir kaç parça balık aldım:) kıssadan hisse basınçları takip edin uygun hava koşulu ile balık almak mümkün benim nacizane tavsiyem
2014-12-11-0510.jpg

Tgy

Aktif Üye
Adı
Tugay
herkese selam;
bugün ve hafta sonu için solunara bakan oldu mu ?

tarsus33

Üye
Adı
Ahmet
Kan Grubu
O Rh Pozitif
konu seçimi süper. kesinlikle konu sabitlenmeli , süper paylasım

Tgy

Aktif Üye
Adı
Tugay
28-29 (pazar-pazartesi) bişeyler olabilir diyor, o zaman kadar sıfıra yakın
Akşam basınç da 1020 Nin altındaydı. Fakat yemli çok iyi yaptı, spin ise tek tük..