Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spin ip misinamı Surf için kullanabilir miyim?

Emrealanis

Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar,
Spin takımım için aldığım ve henüz kullanmadığım Kendo 8x 0,15 ip misinam var.
Bunu şok liderli ya da şok lidersiz Surf takımımda kullanabilir miyim acaba?
Şok lider ile kullanabilirsem, elimde 0,35 ve 0,40 FC misinalar var, hangisi uygun olur?
İzmir' de max. 80-90 gr kurşun atıyorum.
Sırf makinem 8000' lik.

Yorum yazanlara şimdiden teşekkür ederim.
Emre

balikciali

Aktif Üye
Adı
Ali V.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Evet rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta daha yüksek kurşun dahi kullanılabilir. Şok ise 80-90 gr için olmasa da olur.

Muhayyer

Daimi Üye
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Evet rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hatta daha yüksek kurşun dahi kullanılabilir. Şok ise 80-90 gr için olmasa da olur.
Aynen...Max. 90 gr kurşun için 0,15 ip direkt klipse takım bağlanarak kullanılabilir. Daha ağır kurşunlar için ise şok olarak ip çapının yaklaşık iki katına kadar yine ip kullanılabilir.

Emrealanis

Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkür ederim.. Kullanıp deneyeceğim.

Lrfavcısı

Yeni Üye
Adı
Onurhan B
Kan Grubu
AB Rh Negatif
Merhabalar,
Spin takımım için aldığım ve henüz kullanmadığım Kendo 8x 0,15 ip misinam var.
Bunu şok liderli ya da şok lidersiz Surf takımımda kullanabilir miyim acaba?
Şok lider ile kullanabilirsem, elimde 0,35 ve 0,40 FC misinalar var, hangisi uygun olur?
İzmir' de max. 80-90 gr kurşun atıyorum.
Sırf makinem 8000' lik.

Yorum yazanlara şimdiden teşekkür ederim.
Emre
Abim merhaba, lrf için kendo 8x almayı düşünüyorum, kendo ipten memnun musun? Su tutumu felan nasıl? Remixon veya kendo arasında kararsız kaldım hangisini alayım sence. Konudan alakasız ama kullanan biri olarak sana sormak istedim. Teşekkür ederim şimdiden.

hari76

Daimi Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Abim merhaba, lrf için kendo 8x almayı düşünüyorum, kendo ipten memnun musun? Su tutumu felan nasıl? Remixon veya kendo arasında kararsız kaldım hangisini alayım sence. Konudan alakasız ama kullanan biri olarak sana sormak istedim. Teşekkür ederim şimdiden.
Merhaba , sakın remixon ip alma çok su tutuyor ve kalınlık ölçüleri doğru değil.

Emrealanis

Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar, biraz geç gördüm kusura bakma. Kendo ipi henüz kullanmadım. Ancak yapısı fena görünmüyor. Siz sanırım lrf tipini kullanacaksınız. Bu yeni seriler ile ilgili fena yorumlar yazılmıyor, ben de araştırıp almıştım. Kullandıktan sonra daha sağlıklı bilgi gönderebilirim. Selamlar,.

Lrfavcısı

Yeni Üye
Adı
Onurhan B
Kan Grubu
AB Rh Negatif
Merhabalar, biraz geç gördüm kusura bakma. Kendo ipi henüz kullanmadım. Ancak yapısı fena görünmüyor. Siz sanırım lrf tipini kullanacaksınız. Bu yeni seriler ile ilgili fena yorumlar yazılmıyor, ben de araştırıp almıştım. Kullandıktan sonra daha sağlıklı bilgi gönderebilirim. Selamlar,.
Selamlar, cevabınız için teşekkür ederim. Lrf disiplinde kullanmak için kendo lrf 0.8 serisini aldım. Daha önce Daiwa jbraid 0.6 kullanıyordum. Daiwa ya göre biraz daha sert geldi bana, ama kendoyla 2-3 av yapma şansım oldu şuana kadar gayet memnunum bir sorun yaşamadım alacak arkadaşlara önerebilirim.

zipito

Üye
Adı
Koray Keçeli
8000 lik surf makineye 0.15 ip olmaz, az gelir. ancak altına dolgu yaparak kullanabilirsiniz