Spin Işinde Klips Kamışa Zarar Verir Mi ?

erdielmaci

Yeni Üye
10 Eyl 2014
29
10
3
29
spin işinde klips kamışa zarar verir mi ?
Spin avı bittikten sonra takımı toplarken klips, kamış ucu halkasından geçecek şekilde kücük müdür ? 2 parçalı kamışı toplamada sıkıntı olur mu ?

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
3 Nis 2016
3,153
6,387
113
İzmir
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Çekerine güveniyorsanız küçük olabilir. En üst halkalardan zor geçiyorsa, fazla zorlamanızı tavsiye etmem. Zorlayarak yada hafifi de olsa baskı uygulayarak çıkarırsanız zamanla yüzükler çiziliyor. İp misina kullanıyorsanız o çizikler ipinize oldukça zarar verir.

erdielmaci

Yeni Üye
10 Eyl 2014
29
10
3
29
Çekerine güveniyorsanız küçük olabilir. En üst halkalardan zor geçiyorsa, fazla zorlamanızı tavsiye etmem. Zorlayarak yada hafifi de olsa baskı uygulayarak çıkarırsanız zamanla yüzükler çiziliyor. İp misina kullanıyorsanız o çizikler ipinize oldukça zarar verir.

peki ben klipsi her seferinde çıkaracakmıyım ?

Abdullah SÜRÜCÜ

Daimi Üye
3 Nis 2016
3,153
6,387
113
İzmir
Adı
Abdullah
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Çıkarmayabilirsiniz. Ama bu seferde avdan sonra makinenizin ve kamışınızın bakımını yapmakta zorlanırsınız. Yanı nemli bezle silmek, klavuz rulmanını silmek yağlamak gibi işlemleri... Benim tavsiye her avdan sonra klipsi kesmek. Anca çok pahalı ip kullanıyorsanız zamanla ipin azalacağını da unutmayın.

erdielmaci

Yeni Üye
10 Eyl 2014
29
10
3
29
Çıkarmayabilirsiniz. Ama bu seferde avdan sonra makinenizin ve kamışınızın bakımını yapmakta zorlanırsınız. Yanı nemli bezle silmek, klavuz rulmanını silmek yağlamak gibi işlemleri... Benim tavsiye her avdan sonra klipsi kesmek. Anca çok pahalı ip kullanıyorsanız zamanla ipin azalacağını da unutmayın.
teşekkür ederim bilgileriniz için . halkadan geçecek bir rapala klipsi vardır muhakak .

Muhayyer

Daimi Üye
15 Eki 2017
1,667
4,493
113
Fethiye/Muğla
Adı
Adem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Çok önermemekle beraber misina sonuna minik bir kasa düğümü atıp, her seferinde klipsi ona takıp çıkartabilirsin.