Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spin kamış taşıma problemi.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Değerli arkadaşlarım ve abilerim.
Almış olduğum catana iki parça spin kamışımı şehirler arası yolculuklarda nasıl taşıyabilirim? Malum araba yok otobüs ile gidip gelicem ama o surf kamış değilde spin kamışı nasıl taşırım daha doğrusu zarar görmeden taşımanın yolu nedir? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

ahmet10

Daimi Üye
Adı
Ahmet
Bende Hyperloop için düşünüyorum aynı şeyi..
Daha önce pimaş borudan uygun kalınlıkta olanından böyle birşey yapıldığını görmüştüm sanırım ondan yapacağım:)

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç

35fish

Aktif Üye
Adı
ibrahim sözoğlu
Ben aynısını tesistaçıdan pimaş boru alarak yaptım.10 Liraya mal oldu.Ama biraz uğraşıp birşeye benzetmek için uğraştırıyor.Bende netteki bazukadan da var.Ama o sadece tek kamış alabiliyor.Ama 10 cm çaplı pimaş boruya iki adet spin kamış rahat sığabiliyor.Pimaş boruların kapakları da satılıyor.Ama sadece bir tarafına(ek yeri niteliğindeki ucuna)kapak satılıyor.Pimaşın,istediğimiz boyuta göre kesilmiş ucuna göre orjinal kapak bulamadım.O kısma da nutella kapağı tam uyuyor;)

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

çağrıbey

Aktif Üye
Adı
Çağrı ECE
Ben geçen sene borudan yapmıştım 2 tarafınada kapak takmışlardı. Ek yerini kestirdim 2 tarafıda aynı oldu

whitefoxss

Aktif Üye
Adı
T.KIRTMAN
Aslında o pimaş boruyu ortaya yakın bir yerden kesip,araya bir parça daha kalın boru koyarak birbirine geçirebilirmiyiz??Çapları o kadar yakınmı veya ne bileyim maşon gibi bir parça olabilirmi?

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Açık raf sistemi kullanan otobüslerde sorun olmuyor.
Raf uygun olmadığı zaman da muavini söyleyip arka beşlinin arkasına veya altına koyarak taşıdım birkaç kere.
En iyi çözüm tabi ki sert ve darbelere dayanıklı bir bazuka taşıma kutusu