Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

spin kamış tavsiyesi

ahmetv10

Üye
Adı
AHMET VURAL
Yaklaşık 17 yıldır denizde amatör balıkçılık yapmaktayım.Son 6 yıldır da at çek hevesi olanca hızıyla devam etmekte.Yaklaşık 4 sene önce aldığım kamışım shimano nexave - bx (15-40 gr) iki parçalı kamışım dan genel anlamda memnunum.Sadecekamışın aksiyonu biraz sert geliyor.
Bunun için İnternet den Beastmaster CX Spinning -M- 2,70mt 10-30gr almayı düşünüyorum.
Eğer bu kamışı kullanan arkadaşlar artı ve eksi yönlerini yazarlarsa çok sevinirim.
Bu arada kullandığım sahte yemler 10-20 gr aralığında.Eğer başka kamış tavsiyesi olursa da dikkate alırım.

Dündar

Daimi Üye
Adı
.........
Önerebileceğim kamışı almayı düşünüyormuşsun ağabey :D.
Daha detaylı mesajlar yazılacaktır değerlendirir ve kararını verirsin , şimdiden hayırlı olsun.

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Speedmaster 270-10/30 var bende mukemmel tavsiye ederim

İsottevfik

Daimi Üye
Adı
İsot Tevfik SARI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bahsettiğiniz kamışın aksiyonu sert derken, sanırım kullandığınız ağırlıklar hafif kalmış ve uyum sağlamamış olsa gerek. Elinizde ki kamış, 25-30 gr. ağırlıklarla gerçek aksiyonunu gösterecektir.

Yeni almayı düşündüğünüz kamış seçiminde ise, kullanmayı hedeflediğiniz ortalama ağırlığı dikkate alın ve bu değeri, kamışın aksiyonun değerinin orta değeri olması hususunu göz önünde bulundurun.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Kullandığınız, çok güzel bir kamış. MH yani Shimanonun 14-40 gr kamışına alışmışsınız. M yani daha yumuşak kamışa geçtiğinizde şaşıracaksınız. 10-30 gr ağırlığı olsa da mevcut kamışınızla attığınız uzaklığa bununla ulaşamayacaksınız. Biraz eliniz alıştığında ancak 8-12 gram sahteleri eski kamıştan daha iyi atabilirsiniz. 20gramı eski kamışınızla attığınız gibi atmanız çok zor. 30 grama kadar sınırı olmasına rağmen bu ağırlıklarda, aşırı esnemesi nedeniyle şu anki kamışla kıyasladığınızda hayal kırıklığına uğrarsınız. Üstelik almak istediğiniz kamış malzemesi nedeniyle bir üst sınıfta yani daha pahalı.

Balık avına sırasında sürekli yanınızda iki kamışla gidebilecekseniz, ya da bazen sadece 10 gram civarı yemler atmayı düşünüp sahile gidecek olursanız alabilirsiniz.

Arkadaşıma Beastaster önermiştim, o da aldı. 15 gün kadar kullandım. Güzel bir kamış. Ancak kullandığım kamış 14-40 g.

Şu an siz de 14-40g kullanıyorsunuz 10 gramı en az 30 metre atıyorsunuzdur. MH spin için kullanım alanı en geniş sertlik.

ahmetv10

Üye
Adı
AHMET VURAL
Yekta bey bahsettiğiniz kamışı takip etmekteyim ancak fiyatı biraz zorluyor.

Tevfik abi verdiğin bilgiyi kesinlikle göz önünde bulunduracağım.

Bülent bey bahsettiğiniz gibi mesafe konusunda bir sıkıntı göstermiyor.Ancak uzun süre avda beni biraz yoruyor.Acaba biraz daha esnek olsaydı dahamı iyi olurdu diye düşünmekteyim.

İnternet'te gezinirken bir de bu kamış dikkatimi çekti Daiwa Liberty Club Sea Bass 96ML 8\16LB (incecizgi.net) Yalnız carbon bir kamış mı değil mi anlayamadım.

Kamışlarda aradığım bir özelikte mümkün olduğu kadar sap kısmının uzun olması.Bunu İnternet ten anlamak mümkün değil.

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Yekta bey bahsettiğiniz kamışı takip etmekteyim ancak fiyatı biraz zorluyor.

Tevfik abi verdiğin bilgiyi kesinlikle göz önünde bulunduracağım.

Bülent bey bahsettiğiniz gibi mesafe konusunda bir sıkıntı göstermiyor.Ancak uzun süre avda beni biraz yoruyor.Acaba biraz daha esnek olsaydı dahamı iyi olurdu diye düşünmekteyim.

İnternet'te gezinirken bir de bu kamış dikkatimi çekti Daiwa Liberty Club Sea Bass 96ML 8\16LB (incecizgi.net) Yalnız carbon bir kamış mı değil mi anlayamadım.

Kamışlarda aradığım bir özelikte mümkün olduğu kadar sap kısmının uzun olması.Bunu İnternet ten anlamak mümkün değil.
Liberty Club Sea Bass kamışı Erkan(Hasta Ruh) aldı, ilk kullanım sonrası satmak istedi, satmamasını alışacağını birkaç kişi söyledik. 240 tan sonra ona 290 garip gelmiş, alışamamış. Aslında çok güzel bir kamış.

Bende birçok atçek kamışı var. Liberty Club sadece Japonya içinde kullanılan şimdi bizde de bulunan levrek kamışı. Ancak bunu bir üstü var ben de alacaktım, hala daha almamak için kendimi zor tutuyorum, Daiwa Sea Bass Hunter. Bunca kamışım varken sadece 7-35 gr arası olduğu için almak bana arsızlık gibi geldi. Mart sonunda 2 gün İstanbul'daydım bu kamışı İnce Çizgide elime alıp salladım. Diğer markalarda bu değerdeki düşük atar ağırlığı aşırı esnek olabiliyor. Birkaç hafta önce yanımda yeni kamış almış birisi vardı. Ben bununla atamıyorum sorun nedir diye sordu. Alıp denedim Okuma 9-27gr galiba 279 cm. Aşırı esnek hamur gibi bir kamıştı. Elimle misinaya yarım daire sallayıp o kamıştan daha ileri atarım. Bir Kastamonulu olsa bu kamışı havada sallar börek yapardı tam hamur.

Şimdi en çok kullandığım kamışım Daiwa Jig caster 96M 10-60 gr atarlı 290cm. Makine altı sapı aşırı uzun kolumun ardından dışarı çıkıyor. 60 gr kaşık da attım, 10 gramlık R40+SSR de atıyorum, 9 gramlık silikon da. Tek kamışla her türlü deniz kenarına gidiyorum.

Bak yine aklıma geldi Sea bass hunter 96ML, sadece 9 gram silikon için de alınmaz ki. Fakat 15gramlarda elimdekilerden çok daha iyi olabilir.

Sen kamış alacaktın kaldıysa ben mi alsam:confused:

HastaRuH

Daimi Üye
Adı
ERKAN
Liberty i bugün kullandım ancak yarım saat deneme fırsatım oldu hakimiyetim artmış buldum. Yakında daha iyi bilgiler verebilirim.

Kamış alt atarı ne kadar azalırsa kamış o kadar gevşek (diyecem anlayın siz) oluyor.

Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ahmetv10

Üye
Adı
AHMET VURAL
Yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim.Beastmaster CX Spinning -M- 2,70mt 10-30gr de karar kıldım.İnşallah iyi avlara imza atarım.
Oltanızın ucu hiç bir zaman boş kalmasın.