Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spin kamışıyla zıpır atılır mı

mert8493

Yeni Üye
Adı
İsa Mert
Mersin susanoglunda avlaniyorum fazla büyük balık yok bende spin takımı var burda hanfish zipirla baya balik alıyorlar acaba benim takımımla atsam iş yaparmi

Takım:
Kamış:shimano xt 270
Makine:shimano fx4000
Misinayi tam olarak bilmiyorum ipek misina fazlada kalın olmaması lazım

omer42

Üye
Adı
ömer
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Spin karısı Binnaz :)) Allah affetsin çok güldüm valla😀😀😀

Hocam zıpır dediğin kaç gr, senin kamışın kaç gr onları da yazsaydın bari.

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba,

Shimano xt 270 kamışınızın 10-30 ya da 14-40 atarlı olduğunu düşünüyorum. Hanfish zıpır 4.5 ve 5 gram ağırlığında bir sahte. Gerek ip kalınlığınız gerek kamışınız zıpır atmaya müsait değil.

mert8493

Yeni Üye
Adı
İsa Mert
Merhaba,

Shimano xt 270 kamışınızın 10-30 ya da 14-40 atarlı olduğunu düşünüyorum. Hanfish zıpır 4.5 ve 5 gram ağırlığında bir sahte. Gerek ip kalınlığınız gerek kamışınız zıpır atmaya müsait değil.

Önerdiğiniz o boyutlarda sahteler varmı kullanabileceğim uygun

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Önerdiğiniz o boyutlarda sahteler varmı kullanabileceğim uygun
Maalesef boyu hanfish zıpır gibi 5 cm olupta gramajı 10 üzerinde olan sahte bilmediğim için öneride bulunamıyorum. Vibrasyon yemler ancak o kadar küçük ve ağır olabilir ya da tabi ki jigler. Bulunduğunuz bölgede iş yapıyor mu onu öğrenirseniz o şekilde ilerleyebilirsiniz belki.

mert8493

Yeni Üye
Adı
İsa Mert
Maalesef boyu hanfish zıpır gibi 5 cm olupta gramajı 10 üzerinde olan sahte bilmediğim için öneride bulunamıyorum. Vibrasyon yemler ancak o kadar küçük ve ağır olabilir ya da tabi ki jigler. Bulunduğunuz bölgede iş yapıyor mu onu öğrenirseniz o şekilde ilerleyebilirsiniz belki.

Bulundugum bölge baya bir kayalık genelde mirmir levrek cipura barakuda lokum zargana tutanları gördüm

Mustafaalmış

Aktif Üye
Adı
Mustafa Almış
Kan Grubu
A Rh Pozitif
LeoSano youtube kanalında hafif maketleri spin kamışla nasıl atarım diye bir video var. Yardımcı olacaktır.

Semih09

Daimi Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Atarsın da kuş gözü olur eğer biraz rüzgarda varsa. atıp çekerken dikkat edersen kullanılır.