Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spin Makine

irfn01

Yeni Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ustalar kolay gelsin.Ben spin avına aşırı meraklı bu konuda çok hevesliyim kendime gariban işi bir set oluşturmak istiyorum böyle bi konuda forumları rahatsız etmek istemezdim. şimdi sizin gibi değerli ustalardan bilgi almak istiyorum elimde okuma fina pro 2.70 7.35 gr spin kamış var makine olarakta daiwa strikeforce 2000 var haliyle makine kamış için biraz ufak ben o kamış için makine almak istiyorum aklımda daiwa`nın exceler modeli var aliexpres te bi satıcının ürününü inceledim modeller şu şekilde idi
daiwa exlt 3000d-cxh devir oranı 6.2.1 93cm kafama takılan kapasite olarak 0.16 misina 430 mt
aynı model 4000c devir oranı 5.2:1 82 cm bunda 0.16 misina kapasite 310 mt
aradaki fark 120 mt bu farkı bana açıklayabilirmisiniz mutlaka mantıklı bi açıklaması vardır bu makinalardan hangisi bana uygun . amacım dörtyol`da mersinde levrek,baraküda,akya bu tür balıklar ayrıca barajda şabut ve turna .Ayrıca daiwa strikeforce 2000 ile fladen xtra flex 5-25 180 ile kombin olurmu nehirde kasna avı için

arkadas

Daimi Üye
Adı
ibrahim
Kim dedi 2000 lik kücük diye hicde kücük degil
Ama ama yeni ekipman istiyorum diyorsan baska bu anlasilabilir bir durum hepimizde var
ve fladinla kombine olur güzelde olur
Daiwa yeni makinalari cok güzel mainalar
mersin in en derin yeri 80 metre
atis mesafesi ortalama 40 ile 70 metre. Bu durumda yas ve fizlikle orantli. Yani 200 metre alan bir yeterde artar
Simdiden Hayirli olsun

irfn01

Yeni Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Kim dedi 2000 lik kücük diye hicde kücük degil
Ama ama yeni ekipman istiyorum diyorsan baska bu anlasilabilir bir durum hepimizde var
ve fladinla kombine olur güzelde olur
Daiwa yeni makinalari cok güzel mainalar
mersin in en derin yeri 80 metre
atis mesafesi ortalama 40 ile 70 metre. Bu durumda yas ve fizlikle orantli. Yani 200 metre alan bir yeterde artar
Simdiden Hayirli olsun
ben çok tecrübeli değilim ama yanımda gören o tarz av yapan lar makine küçük bu kamışa ya 3000 yada 4000 lik makine olur diyorlardı.Bende madem öyle zaten iyi bi makine alacam 4000 lik makine alim 4000 lik makine ile 7-35 kombin olur .
2000lik makineyede 5-25 fladen xtra flex alayım 180cm ikitane setim olur nehirde kasna avında falan kullanırım