Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SPİN MAKİNESİ TAVSİYE!!

jpnahmt

Yeni Üye
Adı
Ahmet G.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar;
(Konuyu tekrar açmak zorunda kaldım malüm daha çok yeniyim.)
1350 TL bütçe ile alınabilecek spin makinesi aramaktayım ancak kafam karma karışık. Siz üstadlar dan tavsiye ve önerilere her zaman açığım..

Avlanma disiplinim ege bölgesinde surf casting, spin casting, olmak kaydıyla izmir körfezinde çipura yakın mesafeye girdiğinde 3-5-7 gr zoka ile mamun, kırmızı kurt, boru kurdu, madya, midye, tırnak yengeç ile çipura avı yapıyoruz ve kilo üzeri bazen 3-4 kg ları bulun çipuralar bile yakaladık, ve havaların soğuması ile at çek disiplinine merak saldım körfezde balık çeşitliliği bol levrek, granyöz, kofana, lambuka, istavrit, kalamar, sübye, ahtapot o zamanlarda çok amatör bir spin takımı yapmıştım bilmeyerek şuan yenileme ve bütçeme göre kaliteli ve en iyisini almak istiyorum. Elimde şuan daiwa crossfire new spin 244cm 14-42gr kamışım var (link ekledim) buna uygun ortalama bir turda 75 cm saran makine aramaktayım araştırmalarıma göre gözüme çarpan bir tane makine var (link ekledim) sanırım kırmızı eski siyah olan yeni seri öneri ve tavsiyelerinize açığım.

Bol trofeli avlar diler, teşekkür ederim..

Scolopax

Üye
Adı
sinan
En iyisi de, ne gerek var en iyisine. Japon firmalarının hepsi aşağı yukarı aynı hepsi iyi fiyatına bakmadan özellikleri sana uyanın ucuzunu veya ortalarda olanını al, belli başlı firmaların içinden seç.

İyi makine kimseyi iyi balıkçı yapmaz, iyi tüfek de kimseyi iyi avcı yapmaz. Bütün iş bunları kullanan ve hangi bilgi ve yetenekle kullandığıdır. Hep yerli tüfeklerle avlandım, yerli tüfeklerle poligonda attım. Adam atıcı değilse dünyanın en iyi tüfeğini versen gene yapacağı skor bellidir. Çok iyi tüfeklerle hiç birşey yapamayaları çok gördük.

Okuma alarislerden senin işine yarayacak özellikte olanlardan birini seç gitsin paranda cebinde kalsın.
Alaris.png

jpnahmt

Yeni Üye
Adı
Ahmet G.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
En iyisi de, ne gerek var en iyisine. Japon firmalarının hepsi aşağı yukarı aynı hepsi iyi fiyatına bakmadan özellikleri sana uyanın ucuzunu veya ortalarda olanını al, belli başlı firmaların içinden seç.

İyi makine kimseyi iyi balıkçı yapmaz, iyi tüfek de kimseyi iyi avcı yapmaz. Bütün iş bunları kullanan ve hangi bilgi ve yetenekle kullandığıdır. Hep yerli tüfeklerle avlandım, yerli tüfeklerle poligonda attım. Adam atıcı değilse dünyanın en iyi tüfeğini versen gene yapacağı skor bellidir. Çok iyi tüfeklerle hiç birşey yapamayaları çok gördük.

Okuma alarislerden senin işine yarayacak özellikte olanlardan birini seç gitsin paranda cebinde kalsın.
Ekli dosyayı görüntüle 119751
İlginiz için çok teşekkür ederim..
Önerinizi dikkate alacağım. Sabah alaris'i inceleyeceğim.

eek

Yeni Üye
Adı
Emre Eren Kullakcı
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Savage Gear'ın SG6/8 ve SGS 6/8 serilerine zamları yansıtmamış satıcılar mevcutken araştırma listenize eklemenizi tavsiye ederim. Bahsettiğiniz mera ve hedef balıklar için (sarımhızı 75cm dediğiniz için) Sg8 4000 (hepsiburada da Alamatra satıcısında şu an 1689TL) veya sarım hızı yüksek gelmezse (95 cm) tuzlu suya uygun Sgs6 4000'i inceleyebilirsiniz (aynı satıcıda 1700TL gözüküyor).