Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spin set ile tekneden yemli av yapılır mı?

MRNECATİ

Yeni Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhabalar sizlere bir sorum olacaktı
240cm 10 30 atarlı fladen marka kamışım ile okuma aria40lık makinem var bu 2 kombin ile ortamala 100 150 gram kurşunu direk teknede dibe dalsam bir sıkıntı olur mu öneriniz nedir şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim

sercan61

Üye
'Oluru var mı?' derseniz var ancak uzun vadede bu ağırlıklarda çalışmak kamışı yoracaktır

MRNECATİ

Yeni Üye
Adı
Necati
Kan Grubu
O Rh Pozitif
'Oluru var mı?' derseniz var ancak uzun vadede bu ağırlıklarda çalışmak kamışı yoracaktır
Anladım teşekkür ederim sadece 1 gün için kullanım sağlayacağım o da mecbur kalırsam eğer

İsottevfik

Daimi Üye
Adı
İsot Tevfik SARI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
10 - 30 kamışa 100 - 150 mi dedin ?

Azami istiap haddi 30 ton olan kamyona, 150 ton yük yüklersen ne olur ?

Madem ki, 1 gün kullanacaksın,, 30 gr kullan. Ha, dibe 10 saniyede değil de, 50 saniyede insin, makas, aks, şaft, v.s. kırılmasın.:)

DenizKSK

Üye
Adı
Denizcan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Açıkcası 7-28 atarlı kamış ile tekneden 30gr sinking Fujin sahte sallandırıp balık alan gördüm ama 100-150gr ekstrem bir değer. Kamışa yazık.

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
10 - 30 kamışa 100 - 150 mi dedin ?

Azami istiap haddi 30 ton olan kamyona, 150 ton yük yüklersen ne olur ?

Madem ki, 1 gün kullanacaksın,, 30 gr kullan. Ha, dibe 10 saniyede değil de, 50 saniyede insin, makas, aks, şaft, v.s. kırılmasın.:)

Açıkcası 7-28 atarlı kamış ile tekneden 30gr sinking Fujin sahte sallandırıp balık alan gördüm ama 100-150gr ekstrem bir değer. Kamışa yazık.

Kamışa zarar vermemek için 30-60gram kamışla 40gram kurşunu dibe indirdi ve atıyorum 750 gramlık bir balık yakaladı o zaman ne olacak?

DenizKSK

Üye
Adı
Denizcan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@Çırak
Şahsi olarak, tamamen amatör gözle bakıyorum (ki %100 amatörüm, bu hobiye Mayıs ayında başladım); balık dipten (örneğin 30 metreden) 750gr + 40 gr kurşun totalde 790gr sıfır hareketle ölü bir şekilde (direkt kurşun gibi) gelmiyor ki. Balık dövüşecek, savaşacak, kalama alacak sonuçta. Hem makine, hem kamış çalışıp yükü paylaşıp, balığı çıkaracak. Elbette en sonunda balık yüzey yapınca tutup kamış ile kaldırıp tekne içine alınmaz da kepçe ile alınır. 750 gr yorulmuş balığı da 40 gr kurşun dibe çekemez sanıyorum?

@Çırak Melih hocam, siz şimdi öyle yazınca beni de bir panik aldı, çünkü benim de bu yaz tekneden bu sahteyi ve bu sahteyi kullanarak çiftlik kenarı av yapma planlarım vardı. :( Sonuçta tecrübem yok (sadece boğazda 3-5 sefer 200gr kurşun arkası rapala ve klasik çapari ile istavrit avından başka tecrübem yok)

Son düzenleme:

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@Çırak Melih hocam, siz şimdi öyle yazınca beni de bir panik aldı, çünkü benim de bu yaz tekneden bu sahteyi ve bu sahteyi kullanarak çiftlik kenarı av yapma planlarım vardı. :( Sonuçta tecrübem yok (sadece boğazda 3-5 sefer 200gr kurşun arkası rapala ve klasik çapari ile istavrit avından başka tecrübem yok)
Panik olmanızı gerektirecek bir şey yazmadım ki :)

simetri

Aktif Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Kamışa zarar vermemek için 30-60gram kamışla 40gram kurşunu dibe indirdi ve atıyorum 750 gramlık bir balık yakaladı o zaman ne olacak?

Teknede ipin kamışa açışı < 90 derece, oysa kıyıda geniş açı yaptığı için kamış çekme esnasında pek zorlanmıyor. Balık kıyıladığında açı da azaldığı için kepçe kullanıldığını hatırlatayım.

Çırak

Daimi Üye
Adı
Melih
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Teknede ipin kamışa açışı < 90 derece, oysa kıyıda geniş açı yaptığı için kamış çekme esnasında pek zorlanmıyor. Balık kıyıladığında açı da azaldığı için kepçe kullanıldığını hatırlatayım.

Cevabınızın benim sorduğum soru ile bir alakasını ben göremedim açıkcası.