Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

spin takım hazir sonunda

Konu, 'Deniz Canlıları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Hasanizmir tarafından paylaşıldı.

1. Hasanizmir

Hasanizmir Aktif Üye

Okuma kamıș dead ringer 12 45
    Okuma Makina dead ringer drg -40

onur_55 ve Levreko bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Gayet güzel kullanışlı olmuş takım, aynı kamıştan bende de var çok memnunum. Atış kabiliyeti, hafif sert yapısı ve hassasiyeti ile yeterli olacak bir spin kamış Okuma dead ringer 12-45gr... Makinada işini görür hertürlü... Geri kalan kullanıcı kabiliyeti ve kısmet ;) Hayırlı olsun, rastgele....

Hasanizmir bunu beğendi.
  4. Hasanizmir

Hasanizmir Aktif Üye

Teșekkürler

5. yusuft

yusuft Yeni Üye

Dead Ringer kamışı deneyimleme fırsatınız oldu mu ?
    Ben de 20 - 60 gr atarlısını almayı düşünüyorum ama çok fazla kullanıcı yorumları bulamadım

6. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Yusuf Bey merhaba,

Okuma Dead ringer kamışın 20-60 gram atarlısını istanbul sularında at çek yapmak için kullanacaksanız bence fazla gelir. Konuya dair ilk mesajımda da yazdığım gibi 12-45gram 258cm olan dead ringer kamışı kullanıyorum spin avlarımda ve oldukça memnunum.. Zaten İstanbul sularında attığımız maket ağırlığı da 10-25gr arası değişiyor, hatta genelde en çok 15-21 gram arası sahteler kullanılıyor.. Dolayısıyla 20-60 gram atarlı kamış kullanırsanız bu ağırlıklardakı sahtelerin atışında erim mesafesi biraz düşebilir ve sarıkanat-çinekop gibi balıkları çekerken alınacak hazzı düşürebilir... Ama siz istanbul harici yerlerde daha ağır sahtelerinde kullanıldığı ( adana, antalya, bodrum...vs gibi) yerlerde de av yapacağım diyorsanız tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz... Gerçi o bölgelerde büyük balık daha çok çıktığı için daha üst düzey kaliteli spin kamışlar ve makineler tercih ediliyor ama bütçeye göre okuma dead ringerda tercih edilebilir ;)

Fakat çoğunlukla istanbul sularında kullanacağım ve bütçeme uygun olan dead ringer diyorsanız kesinlike 12-45gram atarlısını tavsiye ederim şahsen...

7. yusuft

yusuft Yeni Üye

Aynen çoğunlukla İstanbulda kullanılacak. Dediğiniz mantıklı gayet.
    Peki jig kullanmak için uygunluğu nasıl bu kamışın. Bilginiz / deneyiminiz var mı ? Mesela 40 gr lık bir jig için 12 - 45 atarlısı uygun olur mu.
    Ya aslında sorun şu ki insan araştırırken farklı farklı şeyler okudukça izledikçe herşeyi bir anda yapmak istiyor. Aylardır ne alacağıma karar veremedim :) Ama almışken de çoğunlukla istanbulda kullanacak olsam bile arasıra Ege taraflarına gittiğim zamanlar da jig atabileyim isterim.

8. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Yusuf bey, bahsettiğiniz şekilde 40gr jigle hiç kullanmadım bu spin kamışı, ancak 28gramlık kaşıklarla avlandım; uygun ağırlıklardaki kaşıkları çalıştırabildiğine göre mini jigleri de kamışı çok zorlamamak kaydıyla ile çalıştırabilirsiniz... Mesela strike pronun (bu sene fiyatı 20tl lerden 32tlye fırlayan) 34 gramlık jigleri var onu spin kamışlada at çekte kullanan kişiler var... Ancak 45 gram atarlı bir spin kamışı 40 gramlık bir jigle ben şahsen çok zorlamam ( belki de atıp çekerken hiç bir sıkıntı yaratmaz bilemiyorum denemediğim için!!). Çünkü bildiğim kadarıyla ege bölgesinde kıyıdan torik palamut vs gibi avlarda shore jigging yapılan kamışlar biraz daha yüksek atarlı daha güçlü-sert oluyor genelde.. Bahsi geçen bu dead ringer netice shore jigging değil spining kamış, sahte balık ve kaşık at çek yapabilirsiniz rahatlıkla... Ayrıca ege sularında da iş görür bence at çek avında, fiyat performans ürünü neticede lüferde levrek fln üzmez diye düşünüyorum :) Ama 1 çeşit kamışla birkaç farklı av disiplininde avlanayım diye düşünüyorsanız emin olun biryere kadar oluyor o :D

Konuya ve sorunuza dair daha geniş bilgiye sahip olan üyelerden öneriler gelebilir... :rolleyes:

yusuft bunu beğendi.
  9. yusuft

yusuft Yeni Üye

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için :)
    Sanırım bu kamışın 12-45 liğini alıcam.

Ersin1903 bunu beğendi.
  10. Ersin1903

Ersin1903 Aktif Üye

Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu :) kendi kullanımıma göre İstanbul için deadringer 12-45 atarlı kamış uygun bütçeyle alınabilecek en iyi fiyat performans ürünlerinden biridir bence, eğer bütçeniz müsaitse tabi daha üst spin kamışlara da yönelebilirsiniz, biraz daha araştırın derim ;)

yusuft bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş