Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spin Ve Light Jigging Kamis Onerisi

Sercan_01

Daimi Üye
Adı
Sercan M.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Silikon kullanmıyorsunuz bu kamışta softlure yazıyor, soft yumuşak ise lure sahte ise bu kamış silikon için olabilir mi diye düşündüm ama fikrim yok:)
Kesinlikle doğru düşündünüz.

Sercan_01

Daimi Üye
Adı
Sercan M.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Öncelikle merhabalar. Bende 3 tane kamış var birisi ballistic x 14-42, birisi Rnessa 7-28 diğeri ise Black dropshot 2-12..şimdi ben kendime şöyle birsey düşündüm.Sizin durumdan bende muzdaribim.Sorunumu Savage gear Finezze 250 cm 3-15 gr kamışla çöźeceğim.

melanur

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Soy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selam
Düşündüğünüz kamış 3-16 gr baby jig silikonlar için olabilir ama su üstü sahtesi için esnek olabilir
Su üstü sahtesi kullanmak isterseniz
Legalis 10-35,daiwa crossfire 7-28 ve ballistic 7-28 düşünebilirsiniz ve 7 ve 10 gr zokalarla sandeel silikon karışa atabilirsiniz
Ben aynı kamışın savagear mpp
251 7-23 gr atarlı dımı kullanıyorum memnunum 7 gr zokalı savagear sandeel silikon ve ima kobra larda bi sorun yaşamadım ama su üstü sahtede kamışın ucu bi yık daha sert olsa daha iyi olabilir

Bu videodada Bülent bey aynı kamışı kullanıyor

Savaş dursun da aynı kamışı kullandı

Myth

Üye
Adı
Onur Metin
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Anladığım kadarı ile jig ve su üstü için sert kamış gerekiyor,aksiyonu fast veya exra fast olmalı.Elimize alıp salladığımızda ne kadar hızlı toparlıyorsa o kadar iyi ama jig ve su üstü için geçerli.Tatlı suda 10-40 kamışla su üstü kurbaga ile öyle çok aksiyon aldım ki çokta zevkliydi fakat bir türlü balığı tasmalayamadım.Kurbaga kancalarını modifiye ettim olmadı,kancaları gamakatsu ile degiştim olmadı birgün kazara kamışı uç kısmından kırdım.Tamir ettim kısaldı ve sertleşti ogünden sonra her balığı kıyıya aldım.Kamış alın ucunu kırın demek istemiyorum tabiki ;)Sert kamışlarla atışa alışmak zaman alsada su üstü ve jiğ için en iyi seçim diye düşünüyorum.

CanZ

Üye
Adı
Can Zeybektekin
Kan Grubu
B Rh Negatif
@Myth aynen hocam iki tip sahte icin de sert kamis lazim. malesef internet sitelerine bakim bu kamis mi yoksa digeri mi acaba diye bakinca olmuyor :) Galiba gidip magazada bakmak daha iyi olucak.

@melanur hocam bahsettiginiz kamislar oldukca iyi. Benim tek sorunum av yaptigim meralarda levrek cok sig suda bu yuzden silikon ile cok sansim olmuyor. COgunlukla takiliyor. Derin noktalar ise levrek bakimindan keyifsiz daha cok sinarit ve lufer var. Daha dogrusu mera tam bir burun bu yuzden cok farkli balik cesitleri gecis yapiyor. Benim tek istegim hem jig hemde su ustu sahte aksiyon alsin yeter. Baska bir istegim yok acikcasi :))

melanur

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Soy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
O zaman legalis 10 -35 veya 14 -42

CanZ

Üye
Adı
Can Zeybektekin
Kan Grubu
B Rh Negatif
@melanur 10 35 daha mantikli gibi hocam aslinda alt degeri 7gr olsa super olucak benim icin. Ama arastiricam simdi yazdiginiz kamisi

melanur

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Soy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selam piyasada alt limit 7 gr olan kamışlarda daiwa ballistic 7-28 gr
İle Shimano dialuna 7-28 gr çok tutuluyor şu ana kadar pişman olanını duymadım
Fiyat uygun olsun isterseniz daiwa crossfire yeni seri 244 7-28 gr ama şapı biraz kısa

CanZ

Üye
Adı
Can Zeybektekin
Kan Grubu
B Rh Negatif
Selam piyasada alt limit 7 gr olan kamışlarda daiwa ballistic 7-28 gr
İle Shimano dialuna 7-28 gr çok tutuluyor şu ana kadar pişman olanını duymadım
Fiyat uygun olsun isterseniz daiwa crossfire yeni seri 244 7-28 gr ama şapı biraz kısa
Hocam acikcasi Balistic 7-28 oldukca hosuma gitti. Genel yorumlar cok iyi kamis ile ilgili. WTD aksiyonu konusunda basarili olmasi beni 7 - 15 gr araliginda ki jiglerde mutlu eder diye dusunuyorum. SU ustu sahteler icin zaten kendini kanitlamis bir kamis. Daiwa crossfire yeni seri 244 7-28 de arastiricam biraz. Ama balistic gonlume yatti gibi

Myth

Üye
Adı
Onur Metin
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ne istediğinizi bildiğiniz için elinize alıp denemek bütün sorunları çözecektir.Ben geçen hafta rapture kamışları denedim düşük atarlıları bile legalis 10-35gr 270 lik kamışımdan sert aksiyonluydu şaşırmıştım.Düşük atardan kastım lrf kamışları.