Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Spirolino veya bombardo ile atçek avı hk.

spirolino nedir

• pipetli şamadıra

Kullanılan: 11 64.7%
  • sor

Kullanılan: 7 41.2%

• Kullanılan toplam oy
    17

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
@spinner07 ilginiz için çok teşekkür ederim ,

aynı sizin bahsettiğiniz sistem ile bende önümüzdeki hafta denemelere başlıyacağım. hatta az evel sipariş verdim. bir tane sizinkine benzeyen 20 gr sbirolino( bombarda )(benim kamış 15-40 atarlı olduğu için 20 gr daha uygun olacak) 3 fatklı renk red gill 70 mm silikon 3 farklı renk cannibal 6,8 mm silikon çantam da da daiwa duck fin shad lar var 3 farklı renkte . takımı sizin dediğiniz gibi kuracağım. sadece levrek değil lüfer ve palamuta da deniyeceğim . sanırım lüfer ve palamutta biraz hızlı sarım yapmak gerekecek .

KaNKuRT

Moderatör
Yönetici
Adı
Erkan

aynı sizin bahsettiğiniz sistem ile bende önümüzdeki hafta denemelere başlıyacağım. hatta az evel sipariş verdim. bir tane sizinkine benzeyen 20 gr sbirolino( bombarda )(benim kamış 15-40 atarlı olduğu için 20 gr daha uygun olacak) 3 fatklı renk red gill 70 mm silikon 3 farklı renk cannibal 6,8 mm silikon çantam da da daiwa duck fin shad lar var 3 farklı renkte . takımı sizin dediğiniz gibi kuracağım. sadece levrek değil lüfer ve palamuta da deniyeceğim . sanırım lüfer ve palamutta biraz hızlı sarım yapmak gerekecek .
Muhtemelen ufak sahteler kullanacaksınızdır diye düşünüyorum,
Palamut için daha hızlı sarım :harika:
Ama lüfergiller için levrek ten biraz daha hızlı
;)

Rastgele

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Muhtemelen ufak sahteler kullanacaksınızdır diye düşünüyorum,
Palamut için daha hızlı sarım :harika:
Ama lüfergiller için levrek ten biraz daha hızlı
;)

Rastgele

evet ufak kullanacağım 70 mm olanları . levrekte her zaman ufak sahte daha iyi iş yapıyor 12 cm üstündeki sahtelerden şimdiye kadar hiç levrek alamadım en iyi işi 90 mm olanlar yaptı şimdiye kadar

spinner07

Aktif Üye
Adı
mahmut

Bende şahsen küçük boy ragloularla çok verimli avlar geçirdim. Ama yinede 11 12 civarlarındada silikon edinmenizi öneririm. Bazen çok bulanık suda sanki daha verimli oluyorlar. Ayrıca daiwa duckfin shad pearl white en çok güvendiğim silikonlardan. Bugün çok akıntı olduğu için 16gr jigheadle kombine edip kullandım. Balık alamasamda silikonun kuyruğunu kaptırdım. Ama iyi havalarda 8-10 grla sanki daha güzel çalışıyor bu silikon. Buda ek bilgi olsun belki işinize yarar. Keyifli avlar dilerim.

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bende şahsen küçük boy ragloularla çok verimli avlar geçirdim. Ama yinede 11 12 civarlarındada silikon edinmenizi öneririm. Bazen çok bulanık suda sanki daha verimli oluyorlar. Ayrıca daiwa duckfin shad pearl white en çok güvendiğim silikonlardan. Bugün çok akıntı olduğu için 16gr jigheadle kombine edip kullandım. Balık alamasamda silikonun kuyruğunu kaptırdım. Ama iyi havalarda 8-10 grla sanki daha güzel çalışıyor bu silikon. Buda ek bilgi olsun belki işinize yarar. Keyifli avlar dilerim.
Duckfinler ile ilgili baya bi okuma yaptım hep karşıma çıkan sonuç şu oldu 5 gr ve 7 gr ile en iyi işi yaptığı ve max 10 gr kullanılması gerektiği idi.

bombardo arkasına kullanacağım zaman 5 gr jighead bağlamayı düşünüyorum.

jighead i duckfin lere düzgün geçirmeyi de bir öğrenir isem harika olacak :))

Bu arada silikona hırsız bağlama iş gerekli sanırım sizde kuyruk kaybettiğinize göre hırsız olsaydı kesin oltadaydı balık.

spinner07

Aktif Üye
Adı
mahmut
Duckfinler ile ilgili baya bi okuma yaptım hep karşıma çıkan sonuç şu oldu 5 gr ve 7 gr ile en iyi işi yaptığı ve max 10 gr kullanılması gerektiği idi.

bombardo arkasına kullanacağım zaman 5 gr jighead bağlamayı düşünüyorum.

jighead i duckfin lere düzgün geçirmeyi de bir öğrenir isem harika olacak :))

Bu arada silikona hırsız bağlama iş gerekli sanırım sizde kuyruk kaybettiğinize göre hırsız olsaydı kesin oltadaydı balık.
Gerçi yazarken benim hatam kullandığım yeri söylemedim. Ben duckfin shad ı genellikle mendireklerde kullanıyorum. Akıntıdan dolayı benim için bu gramajlar daha uygun geliyor. Kendi sahanıza göre kendi doğrunuzu bulursunuz sizde.
Jigheadı silikona geçirmeden önce üst üste koyun. İğnenin tahmini çıkacağı noktayı işaretleyin. Sonrada geçirme işlemini yapın. İşaretli noktadan iğnenin ucunu çıkartırsanız sağlıklı şekilde oturacaktır.

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Gerçi yazarken benim hatam kullandığım yeri söylemedim. Ben duckfin shad ı genellikle mendireklerde kullanıyorum. Akıntıdan dolayı benim için bu gramajlar daha uygun geliyor. Kendi sahanıza göre kendi doğrunuzu bulursunuz sizde.
Jigheadı silikona geçirmeden önce üst üste koyun. İğnenin tahmini çıkacağı noktayı işaretleyin. Sonrada geçirme işlemini yapın. İşaretli noktadan iğnenin ucunu çıkartırsanız sağlıklı şekilde oturacaktır.
bugün deneyeceğim bakalım düzgün yapabilecek miyim.

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba Arkadaşlar bu tür jig head kullanan var mı ? performansı hakkında bilgi edinmek istiyorum. tşk

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu Daiwa Duckfin shad ları paketteki açıklamasında Carolina rig veya drop shot olarak da kullanabileceğimiz söyleniyor bu sekilde deneyen arkadaşımız var mı ?

BaşMinekolos

Moderatör
Adı
Hakan Kayhan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu Daiwa Duckfin shad ları paketteki açıklamasında Carolina rig veya drop shot olarak da kullanabileceğimiz söyleniyor bu sekilde deneyen arkadaşımız var mı ?

Arkadaşlar hazirliklar tamam

umarım jig head leri hakkı ile takabilmişimdir uzmanların gözüyle yorumlarınızı bekliyorum.

öğlen bir deneme yapacağım , surf kamış ile bobardo yardımı ile deneyeceğim. bombardanın hazır takımını bir İtalyan balık avı videosunda görmüştüm pratik tak çıkar yapılıyordu.

umarım öğleden sonra bir paşa ile fotoğrafımız olur :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi