Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Süprizlerle dolu bir av...

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
İshak abi çok güzel bir av olmuş,tebrikler :harika:

Sevgili Cem kardeşim daha bereketlisinin size ve dostlarınıza denk gelmesi dileği ile rastgele...:)

Cem, bu ara sizden ses soluk yok hocam...:confused:Özledim raporlarını güzel kardeşim.:)

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
Tebrikler
Çeşidi bol güzel bir av olmuş
Sevgili Şeref kardeşim, hakikaten de çeşidi bol bir avdı...Hele hele banagece denk gelen o takoz mımır ile Çağatay kardeşime denk gelen o güzelim Antenliler bir içim su idi...

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
sevgili İshak kutlarım,tebrik ederim ,,çok güzel bir hafta sonu olmuş,,tüm avlarınız aynı güzellikle olsun ...

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tebrikler İshak abi, her zamanki gibi çok başarılı ve keyifli bir av olmuş.tüm ekibi kutlarım.:harika:sevgiyle kalın selamlar..:)

AKIN KAPTAN

Editör Moderatör
Gold Üye
Adı
Akın Kaptan
Bol çeşitli ve bereketli bir av olmuş İshak Abi. Ellerinize sağlık. Dönüşte tuttuğunuz balıklarla canlı yem sırtısı düşünmediniz mi?

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
sevgili İshak kutlarım,tebrik ederim ,,çok güzel bir hafta sonu olmuş,,tüm avlarınız aynı güzellikle olsun ...

Sevgili Bülent abiciğim senin sanırım görmediğin hem geçen seferki avımız,

https://www.baliksevdam.com/vb/showthread.php?t=1279

hem de bu haftaki avımız gayet güzel geçti...Bu aralar malum havaların aşırı derece sıcak olmasından dolayı mecburen tekne ile gece avı yapıyoruz ve sabah suyunu alıp dönüyoruz...Ama emin ol özledim kıyı avlarını...Ama ta sabahın erken saatledinde sıcağın bastırmasından dolayı dayanamıyorum kıyıda sıcakta durmaya...

Üstadım sizlerden bu ara ses soluk çıkmıyor..:confused:Özledim raporlarınızı haberiniz olsun..;) Sevgilerim ile Allaha emanet olun...
Tebrikler İshak abi, her zamanki gibi çok başarılı ve keyifli bir av olmuş.tüm ekibi kutlarım.:harika:sevgiyle kalın selamlar..:)
Sevgili İrfan kardeşim, tez zamanda çok daha bereketlisinin size ve dostlarınıza denk gelmesi dileği ile rastgele...

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
Bol çeşitli ve bereketli bir av olmuş İshak Abi. Ellerinize sağlık. Dönüşte tuttuğunuz balıklarla canlı yem sırtısı düşünmediniz mi?
Sevgili Akın kardeşim, canlı balık ile trofe balığa hitap etme fikri içinde bulunduğumuz ortama göre zaman zaman aklımıza gelmiyor ve denemiyor da değiliz hani...

Nitekim, 2008 yılında böyle bir eylem sonucu gayet güzel bir misafir ile karşılamış ve bunu sanırım eski forumumuzda da paylaşmıştım...

[DM]/xavlx5_oltamisina-balyk-avy-0022_sport?start=2#from=embed[/DM]

Yani oldukça sabır isteyen ve her zaman da ille de netice verecek diye bir kesinlik taşımayan ama zaman zaman denemesinde fayda olana bir stil...Ama işte bunu sık sık denemek için ortamın uygun olması ve teknedeki arkadaşlarında takımlarını toplayıp buna rıza göstermesi lazım..:rolleyes:

Bu da yine işyerinde beraber çalıştığım bir arkadaşımın uzun uzun telkinlerimden sonra; nihayet bir gün ille de tavalıkları kurtaralım telaşını bir kenara bırakıp da ''Ben bu defa işi gücü bırakıp Trofe deniyeceğim ''diye ısrar ile çalışmasının karşlığı...:eek:

Ama senin dediğin stil hiç aklıma gelmedi...Canlı balık ile sırtı çekme olayı...Sevgili kardeşim bunu inşallah en yakın zamanda denemek istiyorum...İnşallah sonucu verimli olur ve hep beraber sevincini paylaşırız..

Sevgili Akın'ım, lafı çok uzattığımın farkındayım ama bir şey paylaşmadan da edemiyeceğim..Üstadım, senin gibi vertical jigging ustalarından aldığım feyz ile geçenlerde bu iş için uygun bir jig kamışı ve ona uygun Okuma/Raw makina aldım...

Sabah suyunu yarım bırakıp teknenin kafa kısmına geçtim ve başladım jig yapmaya..Daha doğrusu yapmak için başladım bayağı emek vermeye...:DÖyle yaptım olmadı..Böyle yaptım olmadı en sonun da azıcık o aksiyonu sanki vermeye başlamıştım ki..Tam jig hoplaya zıplaya yukarı çıkar iken bir anda fark ettimki sırtı yemyeşil bir lambuka da peşinden geliyor...Ve sonra hop derine tekrar kaçtı...Bu iki defa oldu...Ayrıca bir şakın kalamar da bir defasında jig'i yüzeye kadar takip etti...:)Netice ne oldu dersen tabiki bu ilk denemem sıfır...

Acaba lambuka neden jig e basmadı..Hava çok yanık..Su çok sakin olduğu için yukarıda beni görmiş ve ürkmüş olabilirmi...?Derinlik 25 metre civarı idi sanırım..
Bu hususuda değerli yorumlarını merak ediyorum...Sevgiyle kal..