Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Surf Cast Makine Tavsiyesi

ubp

Yeni Üye
Adı
Uygar
Kan Grubu
O Rh Negatif
Ustadlar yardım
Abiler selam, Bauer Aston 420 cm kamış için makine tavsiyesi rica edeceğim sizden. Yazılanları okudum ve okuma 8k'ya baktım ama şuan tedarik edilememekte. Izmir'de yemli, beklemeli av yapacağım. Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

mardek

Aktif Üye
Adı
ali sür
Ben İzmir'liyim. Kıyıdan yemli (çupra hedefli) avlarımda kullanıyorum custom black'ı, şu ana kadar üzmedi son derece memnunum. Bundan daha hafif makineler yokmu elbette var, bundan daha kaliteli makineler yokmu elbette var ama bence fiyat/performans açısından son derece uygun bir makine.

Adı
Kenan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ben İzmir'liyim. Kıyıdan yemli (çupra hedefli) avlarımda kullanıyorum custom black'ı, şu ana kadar üzmedi son derece memnunum. Bundan daha hafif makineler yokmu elbette var, bundan daha kaliteli makineler yokmu elbette var ama bence fiyat/performans açısından son derece uygun bir makine.
katılıyorum ben de okuma custom black kullanıyorum mono misina ile ve gayet memnunum bu üründen, kamış da okuma distance ve 120 metre gibi atışlar yapıyorum uygun havalarda toplarken de çok yormuyor, çapari veya kurşun arkası rapala için pek tavsiye etmem ama uzak atış beklemeli avlar için gayet iyi bir makine ve fiyat performans ürünü. Tabi şahsi fikrim üstüne biraz daha koyup okuma 8k almak

refiky

Üye
selamlar, ben de istanbul boğazda kullanmak ve özellikle uzak atış için bir makina arıyorum. Elimde bauer rapido surf 8000 ve okuma epixor 50 var. Birisi surf ama at çek için ağır (620gr) diğeri de spin makinası sayılır (küçük kafa). Aklımda iki ürün var birisi Okuma Tomcat 6000, diğeri okuma rockaway 6000. Okuma rockaway 6000 surf kafa olması, hafif olması sarımı (104 cm) vs cezbediyor. Ancak devrinin 5.3 olması, boğazda akıntıda ve 150gr üstü atışlarda çok zorlarmı emin olamadım. Bu ürünleri kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim? Ya da 500gr'ı geçmeyen uzak atış ve rahat sarım için öneriniz olacak farklı makinalar varsa bütçe olarak 2000tl ye kadar çıkabilirim.

İyi Akşamlar...

Faryalı

Aktif Üye
Boğazda avlanan üstadlar daha iyi cevaplar ama boğaz için surf makine kullanma. Jig makineleri bence daha başarılı. Okuma düşünüyorsan Raw 55 olabilir. Ben ara sıra gidiyorum Shimano Socorro 6000 idare ediyor. Ryobi ve Daiwa'nın makineleri de çok tercih ediliyor.

DenizKSK

Üye
Adı
Denizcan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sanırım en uygun başlık burası olacak, arama kutusuna da "Tomcat" yazınca sadece bu konu çıktı.
Bugün arkadaşa da Okuma Tomcat TMC-8000 (4.8:1) 6+1bb aldık bakalım. Hali hazırda Alba Star'ın yabancı isimle ürettiği 420'lik 100-250gr bir kamışı ve Aliexpress kaynaklı 5000'lik bir makinesi vardı, biraz yükseltelim dedik seti. Genelde Emirgan-İstinye-Kireçburnu civarları kurşun arkası çalışıyor. Makine gelsin, sarımını 8 örgü iple yapalım, yorumumu yazarım.

Acemibalikci Maho

Aktif Üye
Adı
Tunahan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
selamlar, ben de istanbul boğazda kullanmak ve özellikle uzak atış için bir makina arıyorum. Elimde bauer rapido surf 8000 ve okuma epixor 50 var. Birisi surf ama at çek için ağır (620gr) diğeri de spin makinası sayılır (küçük kafa). Aklımda iki ürün var birisi Okuma Tomcat 6000, diğeri okuma rockaway 6000. Okuma rockaway 6000 surf kafa olması, hafif olması sarımı (104 cm) vs cezbediyor. Ancak devrinin 5.3 olması, boğazda akıntıda ve 150gr üstü atışlarda çok zorlarmı emin olamadım. Bu ürünleri kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim? Ya da 500gr'ı geçmeyen uzak atış ve rahat sarım için öneriniz olacak farklı makinalar varsa bütçe olarak 2000tl ye kadar çıkabilirim.

İyi Akşamlar...
Hocam bende de bauer var fakat kurşun arkasında verim alamadım. Balık gelince resmen kasılıyor makina. 240gr kurşunda kanlicada denedim. Epixoru çok merak ediyorum hafif olduğundan dayanıklıligi ve çekişi nasıl acaba? Siz hangi avlarda kaç grda kullandiniz?

refiky

Üye
Hocam bende de bauer var fakat kurşun arkasında verim alamadım. Balık gelince resmen kasılıyor makina. 240gr kurşunda kanlicada denedim. Epixoru çok merak ediyorum hafif olduğundan dayanıklıligi ve çekişi nasıl acaba? Siz hangi avlarda kaç grda kullandiniz?
Hocam Expixor 50 çok rahat bir makina, ben çapari de ve Balikesir'de yemli kullandım. Kurşun arkası için küçük bir makina, yüksek gramlarda zorlanıyor. Ama bu zorlanmasının nedeni makinanın küçük kafa olması, her ne kadar 50 kafa olsa da aslında 40'lık spin makinası, ben spin kamışımla balığın bol olduğu Aralık-Ocak gibi 40-50 gr kurşun arkasıyla çok çinekop/sarıkanat aldım. Ama dediğim gibi yüksek gramlarla surf makinaya takılmaz.