Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Surf kamış kullanıcı yorumları?

melihk37

Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar,zaman geçtikçe elimizdeki kamışlar tatmin etmiyor ve hep daha fazlasını istiyoruz.Kullandigim Fishing Ferrari Black Storm 420 parçalı kamışımı at çek avlarında kullanmak istedigimden yemli avlarım için teleskopik bir kamış almaya karar verdim.Kullanici yada bilgisi olan arkadaşlardan altta yazacağım kamışlar hakkında iyi kötü yorum, tecrübelerini yazıp almaya niyetlenenleri bilgilendirmesini rica ediyorum.Ek olarak 1100 Tl kadar olan 100 250 atarlı surf kamış tavsiyelerine de açığım.

-Daiwa Powermash ¹⁰⁰-²⁵⁰ gr 420 teleskopik
-Okuma Raw 425 teleskopik
-Okuma Ceymar tele surf 430
-Okuma Trio Rex tele surf 425

melihk37

Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhabalar,zaman geçtikçe elimizdeki kamışlar tatmin etmiyor ve hep daha fazlasını istiyoruz.Kullandigim Fishing Ferrari Black Storm 420 parçalı kamışımı at çek avlarında kullanmak istedigimden yemli avlarım için teleskopik bir kamış almaya karar verdim.Kullanici yada bilgisi olan arkadaşlardan altta yazacağım kamışlar hakkında iyi kötü yorum, tecrübelerini yazıp almaya niyetlenenleri bilgilendirmesini rica ediyorum.Ek olarak 1100 Tl kadar olan 100 250 atarlı surf kamış tavsiyelerine de açığım.

Okuma Azores 430 teleskopik kamışta karar kıldım,yukaridaki listeye bu kamışı da ekliyorum

CanBaykan

Aktif Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Surf kamis 2 veya 3 parca olmali, neden teleskopikde israr var anlamadim.

CanBaykan

Aktif Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Konu basligi Surf kamisi idi ve ben surf kamisi teleskopik olmamali yazdim.
Bir de sunu ayirmak lazim ;
Adi gecen "surf" Marmara Korfezi kumsali mi yoksa Pasifik Okyanusu kiyilari mi.
Bu iki ayrim icin bile kitap yazilir ki sadece parcali kamis, teleskopik e karsi bir konuyu tartismak bile sacma olur.
Hangi surf diye ayirmak ve hedef balik icin kamis belirlemeye calismak daha uygun olur.

CanBaykan

Aktif Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Mesela tek bir ozellik ki bana gore yeterli, parcali kamislar , teleskopik kamislara oranla cok daha duyarli.

Bahtless

Yeni Üye
Adı
Melih Bayraktar
Kan Grubu
O Rh Pozitif

Merhaba,
Şu an hali hazırda kullandığınız FF Blackstorm 3 parçalı surf kamış hakkında bilgi alabilir miyim sizden? Atışı,vuruş hassasiyeti nasıl mesela?Kıyıdan beklemeli av için ne derece uygun?
Teşekkürler.

melihk37

Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba,
Şu an hali hazırda kullandığınız FF Blackstorm 3 parçalı surf kamış hakkında bilgi alabilir miyim sizden? Atışı,vuruş hassasiyeti nasıl mesela?Kıyıdan beklemeli av için ne derece uygun?
Teşekkürler.
hybrid uca sahip,175 gr kurşuna kadar sert atışlar gerceklestirdim ve tatmin etti.ben memnunum.yemli avlarda işimi fazlasıyla görüyor, çapari için biraz ağır.tavsiye ederim