Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Surf makinesi için ip misina tavsiyesi

siprus

Üye
Merhaba,

surf makinem için ip misina araştırıyorum karasız kaldım, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
kullanıcam sistem 200gram kadar atabilen 3 parça surf, 14000lik bir makine

max 140-150grama kadar kurşun atabileceğim sanırım ip ne olmalı

benim seçtiğimiz misinalar

Kendo Surf Cast 8x Fighting ( Ice Blue ) Örgü Ip Olta Misinası 300 mt 0.17
Effe Sumo X8 İp Misina 300 mt Polietilen Micro Fiber İp Misina Yeşil 0.18
Shimano Kairiki 8 Steel Gray 0.19MM

fiyat/performans kendo yakın duruyor...

shimano fiyatından ötürü en son tercihim olacak mecburen. veya siz neler kullanıyorsunuz.

ayrıca fluorocarbon misina da Nippon Ghost Fluorocarbon Misina 180Mt 0.35 beden yapmak için uygunmudur??

Adı
İSMAİL KOÇ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba,

surf makinem için ip misina araştırıyorum karasız kaldım, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

shimano fiyatından ötürü en son tercihim olacak mecburen. veya siz neler kullanıyorsunuz.

ayrıca fluorocarbon misina da Nippon Ghost Fluorocarbon Misina 180Mt 0.35 beden yapmak için uygunmudur??
Konu Surf casting olunca kimse cevap yazmamış, spin ve lrf olsaydı konu cevap yağmuruna tutarlardı burayı, öncelikle biraz geç oldu ama yazdıklarınız arasından tabiki ilk tercih Shimano kairiki olmalı,

SKARPİ66

Daimi Üye
Adı
ÖZCAN TÜREMEN
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba,

Maksimum 140-150 gr atacaksanız eğer en fazla 8x 016 ip işinizi fazlası ile görür.
Monstar (manstar değil) 8x 016 ip ile asılarak boğazda 150-160 gr atıyoruz. Şoksuz. Makinamı ve kamışımı sağlama alayım derseniz 035 mono misinadan şok yapabilirsiniz. Ama 140-150 gramı şoksuz 8x 016 ip ile çok rahat atmanız lazım.
Markasına gelince. Ben seaknight MONSTAR 8x 016 yeşil ip kullanıyorum. Gerçi şimdi MANSTAR diye satıyorlar. Ama bence kalite çok farklı. Zamanında fiyatlar uçmadan 3 tane almıştım.
Ayrıca Kendo surf cast 8x 015 var 2 paket. Ama hiç kullanmadım. Makinaya bile sarmadım. Bu nedenle şu beya bu diyemem.
Ama; rahat uzak atış yapayım, makinadan ve kamıştan kolay boşalsın derseniz 8x- 013-015 ip yeterli olacaktır size fazlası ile. Çok çok önüne 030 sağlam bir mono misinadan şok yaparsınız.
Makinanız surf kafa değil. Olsaydı daha iyi olurdu. Ama surf kullanım için iyi.
Kamışınızda aynı şekilde. Güzel kamış. Elinizi alıştırdığınızda sorun yaşamazsınız.
Sırf meraktan, atışta mesafeyi arttırmak, birde gece rahat görebilmek için trabucco surf cast 025 misina sardım bir makinama. Misinanın önüne 016 ipten şok yaptım. Ama ipe alıştığım için misinanın esnemesinden tad almadım. Benim için ipe devam.
Rast gelsin.

abasko

Üye
Ben 0.14 ipin önüne 0.23 şok yaptim 0.23 captain marka ama 0.14 ün markasını hatırlamıyorum. Arkadaşım surf kafa ile yaklaşık 150 - 160 metre attı

Ama 0.17 ip ile o kadar gitmiyor ama 0.17 ip derin kafada sarılı en fazla 115 metre atabildim

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi