Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Suya Dayanıklı Rulman Önerisi

Sinan.

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Geçenlerde Karaköy Perşembe Pazarı, Hırdavatçılar Çarşısında Ryobi Proysker Nose Power in yüzük rulmanı için Mos marka rulman sordum. Çin malı 15 TL istedi. Japon malı 30 TL, Alman malı 50 TL ye de rulman olduğunu söyledi. Emin olmak için rulmanı çıkarmak istedi. Rulmanın her iki tarafında da sabitlemek için rondela vardı. Rondelaları sökemediği için rulmanı da sökemedi.
Hepsi Çin malıdır onların. Aynı rulmanın üzerine lazer ile farklı markaların markalamasını yapıyorlar. Bizim anlamamız imkansız. Nereden biliyorsun derseniz rulmancılar bana da yaptırıyor :)

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Orhan Kılıçaslan

Aktif Üye
Adı
Orhan K.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
skf magazasinda bile cesit menşei rulmanlar mevcut gecen sordugumda alman japon cin diye uretim serileri cikartmislardi

Sinan.

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
skf magazasinda bile cesit menşei rulmanlar mevcut gecen sordugumda alman japon cin diye uretim serileri cikartmislardi
İnanın değişen tek şey Made in China yerine Made in Germany yazmak :)

Orhan Kılıçaslan

Aktif Üye
Adı
Orhan K.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
bencede oyle zamanin birinde alman mali rulman aldim marka ismi tam aklimda kalmadi umraniyedeki rulmancidan siparis verdim geldi taktim kullandim 1 ay sonra oda gacur gucur otmeye basladi 3 tl normal rulmanlardi ben ona 35 tl vermistim dolarla satiyorlar birde :D:D

Son düzenleme:

Sinan.

Aktif Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
bencede oyle zamanin birinde alman wtd midir nedir tam aklimda kalmadi umraniyedeki rulmancidan siparis verdim geldi taktim kullandim 1 ay sonra oda gacur gucur otmeye basladi 3 tl normal rulmanlardi ben ona 35 tl vermistim dolarla satiyorlar birde :D:D
Kaliteli bir malzeme bulup tornacılara yaptırmak en iyi çözüm. Bu tarz rulmanlar genelde butik işidir. Seri üretim yapmaz firmalar.

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Geçenlerde Karaköy Perşembe Pazarı, Hırdavatçılar Çarşısında Ryobi Proysker Nose Power in yüzük rulmanı için Mos marka rulman sordum. Çin malı 15 TL istedi. Japon malı 30 TL, Alman malı 50 TL ye de rulman olduğunu söyledi. Emin olmak için rulmanı çıkarmak istedi. Rulmanın her iki tarafında da sabitlemek için rondela vardı. Rondelaları sökemediği için rulmanı da sökemedi.
Evet ureticiler piyasadan alinmasin sadece bayiden alinsin diye boyle yontemlere gidiyorlar. Arabalarda da ayni taktikleri yapiyorlar. Gecen sarz dinamosunun kasnagindaki rulmani degistireyim dedim ayni romdelalari sabitlemisler. İcindeki rulman skf fag markada 80 tl ama komple kasnagi degistirmek gerwkiyor o da serviste satiliyor. Ticari taktikler.

Mektupla

Daimi Üye
Rondelalar resimdeki segmana benziyor. İki baştaki delikler yok. Açıp çıkarmak için özel pensemi gerekiyor acaba ?