Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

TATLI SU AV YASAĞI HAKKINDA YARDIM LÜTFEN

OzcnYldz

Aktif Üye
Adı
Özcan Yıldız
Sevgili balıksevdam üyeleri.aklıma takılan daha doğrusu bulamadığım bir cevap var size sormak istiyorum...Ben Alanya’ dan yazıyorum..Bu arada Alanya da avlanan arkadaşlar varsa tanışmakta isterim...Sirkülerde Antalya için 1 haziranda tatlı su balık avı av yasağının bittiği yazıyor ama ben 1 temmuz diye okumuştum internette..acaba ilçeye göre de değişiyor mu bu tarihler? Yani Alanya da 1 Temmuz olabilir mi acaba? Yoksa burada da mı 1 Hazirandır...Şimdiden teşekkürler - avlarınız daim olsun...:cool:

Moderatör tarafında düzenlendi:

jacksoonn007

Aktif Üye
Adı
Asım Serkan Belhioğlu
Kan Grubu
A Rh Pozitif
özcan kardeşim tüm türkiyede tatlı suda av sezonu bundan 4-5 sene öncesine kadar 1 temmuzda açılıyordu ama artık tatlı suda sezon 15 haziranda açlıyor

OzcnYldz

Aktif Üye
Adı
Özcan Yıldız
teşekkürler bilgilerndirdiğiniz için..ozaman 2 gün sonra başlıyor...haftaya balıktayız millet :)))herkese rastgele...

Ersin

Daimi Üye
Adı
Ersin M.Karaketir
Kan Grubu
A Rh Negatif

Merhaba Özcan, yukarıdaki tablodan da göreceğin üzere Antalya'da av yasağı 1 Haziran'da bitti. şuan tatlı sularda av serbest. Bu tarih Antalya Merkez ve tüm ilçeleri için geçerlidir.

Tabloda tarihlerin illere göre farklı olmasının nedeni ise o bölgenin iklim koşullarındaki farklılıktır. İklim farklılığı nedenyle balıkların üreme dönemleri bölgeden bölgeye değişik zamanlarda olmaktadır.

ulku_seven

Üye
Adı
Metin Ülküseven
benimde sormak istediğim bişeyler var.. sirkülerde tatlısu turnasının 15Aralık- 31 Mart arası yasak olduğu yazıyor. fakat 1nisan-30Haziran arasında iç sularda av yasağı yazıyor. şimdi hangisine göre hareket edeceğiz?

Ersin

Daimi Üye
Adı
Ersin M.Karaketir
Kan Grubu
A Rh Negatif
benimde sormak istediğim bişeyler var.. sirkülerde tatlısu turnasının 15Aralık- 31 Mart arası yasak olduğu yazıyor. fakat 1nisan-30Haziran arasında iç sularda av yasağı yazıyor. şimdi hangisine göre hareket edeceğiz?
Turna 15 Aralık - 31 Mart arası kapalıdır. Şuan bazı illerde başlayan ve bazı illerde de başlayacak olan yasak diğer türler içindir.

Aşağıdaki tablodan detayını görebilirsiniz.

ulku_seven

Üye
Adı
Metin Ülküseven
teşekkür ederim.. :)

bulentkom

Yeni Üye
Adı
bülent kara
Merhaba arkadaşlar, bende aynı soruyu sormak için siteye yeni üye oldum. Belli türlerin yasakları aynı Göl yada Baraj da bulunan sazan ve yayın balığının yasaklarından önce bitmekte. Bu konu da kafam karıştığı için bende İlçe Tarım'a gidip bilgi almak istedim. Bana verilen cevap 1 haziran dan önce barajda olta atamayacağım dı. Yasak'ı kalkan balıklar için dahi 1 haziran'a kadar baraj da olta atmanın yasak olduğu söylendi. Bu konu hakkında farklı bir bilgiye sahip olan var mı acaba? Bulunduğum yer Salihli, Söz konusu baraj Demirköprü barajı, sorduğum balık ise çiftliklerden kaçan Gökkuşağı Alabalığı. ( Bu balık için Orman içi sular harici yasak olmadığını biliyorum)