Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tatlı Su İçin İğne Tavsiyesi

karadvt

Üye
Adı
Bilal
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar.

Başlıkta da belirttiğim üzere tatli su avinda kullanmak üzere iğne arayisindayim. Capraz igneler daha cok isimi görecektir diye düşünüyorum. Zira buralarda sazan, karabalık , kefal çıkıyor. Barajda da gökkuşağı alabalıgi oluyor.

Geçenlerde Canelle nin 4 numara ignesini kullandim. Arada takildi çektim ama ucunda körelme olmadı. Balik yeter ki vursun sanki yapışıyor. Birkacini karnindan hatta kuyrugundan bile yakaladım. Çok da begendim igneyi ama sanki sonradan aldıklarım sahte gibi geldi. 1 numara igne az zorlamayla yamuldu ve köreldi. Bu ignenin orijinali icin kime güvenilir bilmiyorum.

Bir de piyasada duyduguma göre Vmc ile Canelle ayni firmanin ürünüymüş. Eger oyleyse ben Canelle 1535z yerine Vmc 9295bz de alsam olur gibi geldi. N11 de bakiyorum 100 lü Canelle yi birisi 70 tl lere satıyor. Birisi de 51 tl ye ucretsiz kargolu satiyor. Birisi Vmc nin bahsettiğim ignesinin 50 li 37 tl ye satıyor. Hatta link de ekleyeyim. Ne yapacagimi bilemedim. Veyahut sizlerin bir tavsiyesi var mi bu konuda?

Son düzenleme:

yk71

Aktif Üye
Adı
Yüksel
Cannelle 1535 Z iğneler 100 adet, Vmc 9294 BZ iğneler ise 50 adettir. İkisi de aynı iğne gibi. Ayrıca iğne boyutuna göre (1/0, 2/0, 3/0 ...) fiyat artıyor.

karadvt

Üye
Adı
Bilal
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Cannelle 1535 Z iğneler 100 adet, Vmc 9294 BZ iğneler ise 50 adettir. İkisi de aynı iğne gibi. Ayrıca iğne boyutuna göre (1/0, 2/0, 3/0 ...) fiyat artıyor.
Dogru hocam 50 liymis paket. Baska ilanda 100 gördüğüm kalmis demek ki aklimda. Vmc nin bu ignelerine en iyisi av bayisinde bir bakayim ben.

Görüntüleri aynı gibi.

karadvt

Üye
Adı
Bilal
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar ben kendime geçenlerde tatlı su için bu iğneden aldım Balza 1506 Black Nikel İğne 10 lu Paket Fiyatları ve Özellikleri , daha kulanmadım ama kaliteli ve keskin iğneler , delikli pala kulanırsan hem bağlaması daha kolay ve sağlam oluyor.
Bir ara bu ignedeen kullandım. Keskinliği çok iyi. Baglamasi da dediginiz gibi rahat. Paketleri 10 lu oldugundan o zamanlar cogunu dibe taktim gitti. Bir daha da almadim.

Benim ignede dikkatimi çeken şu oluyor. capraz ignelerde ucun sivriligi kadar kalan kisminin kalinligi da önemli. Daha dogrusu ne kadar ince ise ignenin saplanma olasiligi daha da artıyor. Ignenin genel anlamda kalin olmasi saplanmasini azaltiyor. Tabi ince olunca da kaliteli olmasi gerekiyor ki zorlaninca yamulmasin.

karadvt

Üye
Adı
Bilal
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sasame 714
Sasame 724
Fudo 1001
Fudo 1404
Owner 50182

Yi nasil bilirsiniz?

Sasame 714 ü epey alabalikci tavsiye etti. En azından ondan alip deneyecegim av bayisinde varsa.

Ya da hepsinden biraz biraz alip denerim en iyisi. Sonuçları da paylaşırım.

hari76

Aktif Üye
Adı
Hamdi
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sasame 714
Sasame 724
Fudo 1001
Fudo 1404
Owner 50182

Yi nasil bilirsiniz?

Sasame 714 ü epey alabalikci tavsiye etti. En azından ondan alip deneyecegim av bayisinde varsa.

Ya da hepsinden biraz biraz alip denerim en iyisi. Sonuçları da paylaşırım.
Japon iğnelerin hepsi güzel ,ben bu üç markanın da iğnelerini kulandım hepsi çok kaliteli ,sana hangisi uygunsa alabilirsin.